Седмокласници 2021/2022

  • 28 559
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 111
На нас никой нищо не иска да се праща, ако евентуално ще ги проверяват, то ще е чак ако се върнат на училище присъствено, оооххх, ще видим какво ни чака септември месец.

# 76
  • Мнения: 68
Тони ♒🍀,
Благодаря!

# 77
  • Мнения: 133
Кунчев е казал, че до 15.09. четвъртата вълна можело да е свършила, така че учениците да си тръгнели присъствено  на училище.

# 78
  • Мнения: 8 541
Те казаха и че училищата ще бъдат последно затваряни, но нямам вяра на това обещание. Тази пролет дискотеките работеха, а децата ми учеха вкъщи.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 182
Днес дадох тест по математика на любимия, но нямах време да "запечатам" отговорите. Той обеща, че няма да ги гледа, но когато дойде да ми затвори вратата на кухнята леко се усъмних. Да, но за щастие тази къща е обурудвана навсякъде с камери (ММ следеше родителите си, че бяха възрастни и често падаха). Та викам, я аз сега да видя туй ангелче ще спази ли обещанието и си пуснах да гледам камерата. Ами за отговорите - не ги погледна, но първо си отвори формули за геометрични тела на комп-а. После явно не го устроиха, та търси и намери други формули и накрая една сметчица ми се струва, че си я провери с компютърния калкулатор Stuck Out Tongue Winking Eye
Информирах го любезно, че big brother вижда всичко. Той избълва мемето: "Това е буквално 1984". Но пък дойде с нас на плаж и играхме тенис на маса, така че съм доволна.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Не ми остава време -много работа се събра,а и все има някой колега в отпуск,та.... да свършва това лято.
Не знам писах ли ,че съм бясна на някои учители. Звъни  пациентка в клиниката,директор на училище. Разпитала сестрата подробно дали всички сме ваксинирани,защото щяла да се чувства по-спокойна. И какво се оказва- не само ,че тя не е ваксинирана,но нито един учител от нейната гимназия не е. А имаха смъртен случай-учител на 33,остави детенце на 3 години.
Нямам против решението й,но защо иска аз да съм ваксинирана-та тя работи с повече хора от мен наведнъж.
Девойката е още лятно настроена-не пипа нищо,но пък прочете задължителната литература с отвращение.От 1 септември май ще почнат уроците по бел.

# 81
  • Мнения: 8 541
reny, имаше някаква статистика за Пловдив и областта, че едва 13% от учителите са ваксинирани. Това е лично решение и всеки трябва да го вземе за себе си, като се съобрази със здравословното си състояние . Но е супер лицемерно, да откажеш да заведеш децата на състезание с оправдание, че те е страх от вируса, а след две седмици да пътуваш със самолет за едноседмична екскурзия в чужбина в супер посещавана дестинация. И това е реален случай с учител на детето. Та с избора за ваксинация на учтелите е същата работа.🤐
И да дам обратния пример със сестрата на ММ, която е учителка: януари боледува от Ковид когато децата бяха на ДО. Април когато се върнаха на училище присъствено, реши да се имунизира, защото контактува с 100 деца на ден.
Преди седмица член на семейството ѝ се прибра от почивка на нашето Черноморие с Ковид (симптомите са на Делта варианта). Зълва ми беше карантинирана с болния и в контакт, но не се зарази. Та времето показа, че решението ѝ е било правилно.

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 20:50 от vita

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Точно това отношение ме подразни. Разпитала е дали  целият ми персонал е ваксиниран,но тя все още не е. Никого не агитирам за ваксина,всеки да си носи кръста на изборите,които прави. Но да очакваш моя персонал да е ваксиниран,а ти и твоя да не сте и да очакваш на 15 .09  аз да ти пратя детето си.... малко е гадно.
Нито един от лекарите ми не се е замислил да се ваксинира. Имам един неваксиниран,но тя е в майчинство и бременна с второ.Просто няма как.
Днес ковид линейки пак хвърчаха. Постоянно имам отказани часове от пациенти върнали се от Приморско .Днес от Китен.
Ако зависи от мен бих постъпила като Макрон-всички лекари и учители трябва да са ваксинирани,ако нямат противопоказания.Не може да дойдеш са те лекувам от едно и да те заразя с друго. Понеже ми изтича и хепатитната ваксина,сега трябва антитела и за нея да пусна и ако няма нова ваксинация.Макар че там са три игли и последния път не я понесох много добре.

# 83
  • Сф
  • Мнения: 10 668
оф, а на мен колкото хора и лекари ми казаха да не се ваксинирам, защото заболяването ми е неясно, накривиха ми шапката да ви кажа, предимно. Истината е че риска си е личен, еле когато имаш сериозно заболяване като мен. Ама като знам колко ходения по болници имам след септември и като знам как здрави прави хора се гътнаха и се ваксинирах на най- удачното място- в мола Simple Smile Викам, ако ще се мре да е тематично поне. Обичам шопинга! Simple Smile Също правя гърчове от пропофол( упойките са това), изключително рядко усложнение, въпреки че не съм с епилепсия.И те така, докато пазарувахме дрехи на наборката, защото "пак нямала", набих първата доза пфайзер. Нищо ми няма, добре съм.
А наборката я мързи, та две не вижда. Но ходи на двоен урок език+математика всяка седмица. Днес учителя я похвали, че му е решила текстова задача зададена (диктува и) на чуждия език от него.Справила се е вярно. Вика ми, златно дете имате да знаете,,бре , бре. Обещал ми е, че ще я научи да мисли.Дано да е прав!
У нас липсва малко бащината фигура, та съм възложила почти  цялостното и развитие на него. И даже и да сме на ДО съм спокойна. Засега Simple Smile, да не забравяме че сме в пубертета Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 3 026
Рени,малко извън темата
Скрит текст:
Понеже ми изтича и хепатитната ваксина,сега трябва антитела и за нея да пусна и ако няма нова ваксинация.Макар че там са три игли и последния път не я понесох много добре.

Защо три игли?Това е стандартна схема на имунизация и повторно се прави ако антителата са 0.Ако вече си била имунизирана и имаш някакви антитела ти трябва само една доза.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Точно така. Очаквам да са 0. Затова първо ще правя тест за антитела. Последната ваксина ми е преди 6 години и половина. Обикновено пази около пет. Но миналата пролет нали ни затвориха и изпуснах момента.

# 86
  • София
  • Мнения: 443
Gorgonzola, браво на детето, щом не се е изкушил да поглежда, а работи със собствени сили. Но и това с наблюдаването е гадно, детето ще знае че му нямаш доверие.

# 87
  • Мнения: 8 230
Аз давам да се ползват формули. На НВО също имат право да ползват формули, та не виждам проблем. Вкъщи давам да правят сверки и с учебник, справочник, въобще с каквото си решат. Не го правят, защото ги мързи. Какви са моите доводи. Изключително полезно в дългосрочен план е, ако една задача те затруднява и успееш сам, с помощта на учебник или други помощни материали, да си спомниш как точно се решава. Едно, че докато ровиш в учебника, погледът ти ще се спре и на други неща, друго, че си размърдваш собствения мозък. Както казах, моите не постъпват по този начин, защото ги мързи и викат мен, когато се затруднят. Аз обаче в повечето случаи съм зла и ги карам да ровят. По същия начин много пъти съм им казвала, че е изключително ценно, ако сбъркаш някоя задача, да успееш, пререшавайки я, сам да откриеш грешката си, а не директно някой да ти я посочи. В първия случай едва ли ще я повториш отново, във втория случай е много вероятно още дълго време да я допускаш.
Моите младежи вече са напълно ваксинирани. В понеделник им беше втората доза. Интересно е, че след първата, големият имаше един ден температура, наборът даже и не усети. Сега след втората е обратно - големият, нищо, малкият беше вчера с температура.

# 88
  • Мнения: 2 111
Аааа, зависи, ако детето може да разграничи и направи разлика не би трябвало да си и помиля че му нямат доверие, всичко зависи от това за какъв момент и за какво му се прави проверката и в какъв момент, в случая на GorgOnzola - тя му показва че винаги може да го хване в крачка и рано или късно всичко се разбира, нейното е с цел детето да не се опитва да шмекерува.

Мойта когато се е опитвала да ме послъжи си е мислела че и вярвам, защото с нищо не и показвам че съм я хванала в крачка, но след време или сама си признава, или аз и го казвам, еми тя играе филм който съм го играла много пъти, и когато и го кажа има едно мълчание от нейна страна защото няма как да докаже че е обратното, затова и не се опитва, макар че досега когато е послъгвала е било за незначителни неща от които няма да има лоши последици, затуй и казвам че не желая под никаква форма и повод да не се опитва, тъй като е лош навик и последиците след време ще са лоши.

# 89
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 773
Най-после отпускааа....
прекрасната чете "розОви" романчета, ма аз и на това  съм довола..

Общи условия

Активация на акаунт