Седмокласници 2021/2022

  • 28 546
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Ох бе Gargamela 🤣🤣 и прекрасната днес се "отчете" с 6 по история, върви и и е доволна, така да и върви ...ще търсим паралелки с такава насоченост.  От четвъртък тръгва на уроци,  дано да се справя със спокойствие и увереност.

# 691
  • София
  • Мнения: 7 673
Скиорче, според мен децата са се държали безобразно.
Човекът нито е манекен, нито е виновен за говорния си дефект. Камо ли "откъде е".

# 692
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Оххх. , Мина родителската среща . Трябва да доплатим една платформа. Учителите са ок. Много готини са всички , особено по история и география. Бала на у-щето е над 400, че и повече , страх ме е да гледам. Тази година нямат квоти, ужас .засега. От горните класове вече има карантинирани, на ДО са . Ще бъде тежка година отново. Трябва да намеря инд.уроци по бел. И без това ми е лошо днес, стана ми още по- лошо. Имали са ученик с много добри резултати по мат и език и не е влезъл, заради бел. Лошо ми е , много . Стресирах се тотално какво ни чака. А няма друго такова училище с тоя език, дори нямам идея какво ще правим, ако не останем там.

# 693
  • Мнения: 1 622
Дъщеря ми днес беше на първи частен урок по Математика и бяхме стресирани от госпожата още в началото: аз казах, че сега в началото искам да имат урок 1 астрономически час, един път в седмицата, пък по-натам може и да увеличим часовете.
Не можело така - Аз какво съм искала: тя да и помага в уроците и в домашните, или да я подготвя за матурите? Отговарям и двете. Значи трябвало да ходи най-малко 2 астроном.часа. Другите деца ходели даже по 2, 3 пъти в седмицата, а аз съм искала само 1 час. Тя, госпожата не можела да я подготвя така, трябвало да имаме точно установени искания, защото тя не работела така и имала установен график за по 2 стр.часа. (сигурно е права, че времето е малко, но исках да започнем с по 1 час и после да увеличим времето. Не можело). Аз не съм ли си контактувала с други майки не съм ли проучила условията за частните уроци. Отговорих, че не съм и не съм много наясно с частните уроци. Ми да съм си търсела тогава друг учител или да съм си изясняла какво искаме и тогава да и се обадим. Сигурно е права жената' но можеше да ни го обясни това още по телефона или по спокойно, а не аз да се чувствам като ученичка пред нея.
Оплаках се. Сигурно е права, но аз се почувствах зле.

# 694
  • Мнения: 8 530
gabigi, частните уроци са само за подготовка за матурата. С неясните домашни трябва да се занимава учителката в училище (ако си върши работата) или ти ако тя не го прави.

# 695
  • София
  • Мнения: 2 324
Скиорче, според мен децата са се държали безобразно.
Човекът нито е манекен, нито е виновен за говорния си дефект. Камо ли "откъде е".
Съгласна съм, че младежите са “пресолили манджата” с държанието си и го казах на дъщеря ми, НО по никакъв повод не мога да приема преподавател, който трябва да бъде авторитет и да респектира с вида и поведението си, да се явява в час по сандали, камо ли съчетани с чорапи. Нито е на пазара, нито на село. Един учител не трябва да изглежда така. Училището е институция,  а адекватното облекло (без да е манекен) показва уважение към тази институция. По този повод не допускам и дъщеря ми да ходи на училище с къси панталонки, скъсани дънки, тениска с разголен пъп, цветни кичури или дълги лакирани нокти…
А що се отнася до “говорния дефект”, дъщеря ми каза, че много им е напомнил за една песен на група Хиподил - “СкакаУец” и съученикът е предположил, че господинът е от съседен на София град, за който този диалект е характерен. Което пак повтарям, не ги извинява. По наше време никой изобщо не си е и позволявал да задава подобни въпроси.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 22:34 от Skiorche

# 696
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Оф, тая пък госпожа. Честно да ви кажа , брат и на моята , преди доста години трябваше да се готви за Френската гимназия , а идваше от 133 то Пушкин. Целият седми клас ходеше всеки ден на уроци по бел при някаква известна госпожа . Аз това, нито мога да си го позволя , нито си го и помислям...Е , влезе, ама ..и не е глупав също, та смятайте . Точно снощи си говорихме с мм как не достигат парите..не знам направо. Бюджетът ни отсега е на червено, а сметките все още са поносими. А и все пак детето ми не е от супер отличниците. Та много са на кантар при нас нещата.

# 697
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
И при нас има стрес от уроците по БЕЛ и математика. Днес беше на математика и се прибра с главоболие. Нищо чудно - 7 часа в училище, обяд на крак, за да не закъснеем за час, 120 минути задачи (без и минута почивка). Правили упражнения за едночлени, които още не са взимали в училище. Прибрахме се към 17:30 и почна да пише домашните за утре. Sad Голям стрес е за децата, а още сме съвсем в началото.

# 698
  • Мнения: 1 622
Точно затова исках поне на частните уроци да започнем с по- малко натоварване в началото.
Дъщеря ми е заета всеки ден след училище поне до 16.00 чсса, с изключение на четвъртък. Незнам кога ще и оставя време да учи по другите предмети.

# 699
  • Мнения: 2 418
От сърце благодаря за учебните материали.Влизат в употреба още от утре,насъбраха се входни по всичко,даже по две на ден,вкл.и по музика.Няма да успее да се подготви по всичко ,ще оправя оценки с нов материал.
Габиди,по мат и моето е 2часа ,веднъж седмично и получава по 30-40задачи за дом.работа,нямащи нищо общо с тези от клас.(обясниха ми го още в пазарлъшкия период).

# 700
  • Мнения: 1 410
Аз на такава госпожа, дето ще ми се кара, все едно съм малоумна ученичка, директно бих й казала довиждане.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 531
Тази година поосвободихме графика с отпадане на уроците по чужди езици и има само по час и половина уроци по Бел и мат. Останалото е спорт, но единият спорт е вечер след училище, когато и без това не би седнал да учи.
2 часа урок ми се струват нормални, както и подготвяне за матура. Друго би дублирало часовете в училище.

Днес има първата шестица по география от активно участие. В четвъртък ще имат 2 входни.

Стон, мерси за материалите. Утре ще ги прегледам и аз от компютъра да видя какво ще запазя.

# 702
  • Мнения: 1 622
Аз също си го мисля това, но дъщеря ми я хареса, че обяснявала много добре, а и по това време едва ли ще намерим друг учител.

# 703
  • Мнения: 1 565
gabidi, и аз не бих се радвала, ако някой така ми се скара, при условие, че с детето се явяваме като нейни клиенти. Колко часа седмично искаш да има детето определяш ти. Ясно си го заявила още в началото и няма какво повече да решаваш. На частни уроци се ходи тогава, когато имаш нужда и от каквото имаш нужда. Ако детето е индивидуално обучение, ще наблягат там където има нужда - дали ще е за да навакса пропуски, дали за помощ със решаването на домашното (обяснения и жокери за да реши само домашното си) или подготовка за НВО. Избора си е ваш.

И ... Не можах да се стърпя, та... Skiorche,
Скрит текст:
Не мисля че има някъде дрескод, който да забранява носенето на сандали със или без чорапи. Това че на някой това не му харесва си е негов проблем. Аз пък смятам че носенето на обувка без чорап е доста не хигиенично и допускам такова нещо само ако наистина има големи жеги. А пък ако чорапа е в цвета на сандалите, направо може да мине за обувка. Последните дни времето беше толкова ненормално, че сутрин е за аха зимни дрехи, следобед - лято. Значи ако спазваме правилото да не се носят чорапи със сандали трябва или сутрин да замръзнеш ако си със сандали (но ти пък неудобряваш) или да си със затворени обувки, та следобеда да потиш краката си в тях. За говорния дефект смятам да замълча. Децата гледат и се учат от родителите си. Направих си изводите за теб и родителите на децата от класа на дъщеря ти.

# 704
  • Мнения: 1 622
Вяра, дъщеря ми каза нещо подобно като се прибра. Каза: "Мамо, нали ние отиваме при нея, за да ми помогне да разбера това, което не разбирам. Значи тя трябва да се съобразява с моето темпо на учене и моята възможност да разбирам, а не аз с нейните графици. И трябва да ми помогне и да ми покаже как да стана по-бърза и по- добра в усвояването на материала."

Общи условия

Активация на акаунт