Милано и Северна Италия - тема 13

  • 32 725
  • 738
  •   1
Отговори
# 390
  • Milano
  • Мнения: 3 658
В смисъл?

# 391
  • София
  • Мнения: 12 229
Предполагам нещо във връзка с многото фалшиви сертификати за ваксина. Но официално аз лично не съм попадала на такава информация.

# 392
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Нищо не са казвали по новините.
Би трябвало ЕС да вземе евентуални решения, не отделни страни.

Само висока зараза в Източна Европа, поради нисък % на ваксинирани, особено в България (maglia nera  - черна фланелка с ок. 20% ваксинирано население).

В едно интервю в Il Messaggero, здравният съветник на област Лацио бил предложил на Правителството да наложи карантина за България и Румъния.

Но това си е негово мнение.

Последна редакция: чт, 11 ное 2021, 16:04 от regina di cuori

# 393
  • София
  • Мнения: 3 041
...

В едно интервю в Il Messaggero, здравният съветник на област Лацио бил предложил на Правителството да наложи карантина за България и Румъния.

Но това си е негово мнение.
Може би нещо такова срещнах някъде, но после не го намерих да прочета по-подробно.
Благодаря! Flowers Rose

# 394
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Т.е. ваксинираните са освободени от тестове и в двете посоки?
Чак не ми се вярва, една камара тестове направихме последната година и половина.

# 395
  • София
  • Мнения: 3 041
Т.е. ваксинираните са освободени от тестове и в двете посоки?
Чак не ми се вярва, една камара тестове направихме последната година и половина.
Последните ми пътувания до Италия са били точно такива.
И понеже ми предстоят нови скоро, се интересувам да няма някаква промяна.

# 396
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Ваксинираните от ЕС (списък C) влизат и излизат без тестове откакто е в сила европейският ковид сертификат.

Eiger, той го е предложил във връзка с големият брой болногледачи от двете страни в Италия и поради голямата зараза там "да не се рискува".

# 397
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Много ви благодаря! На нас все някакви пътувания до държави от червения списък ни се случваха и сега съм приятно изненадана.

Черният петък отразява ли се качествено във физическите магазини?

# 398
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Италия се води от собствени "списъци", а не от "червени зони" в  reopen (ли беше?) и не искаше тестове от ваксинирани или карантина, когато Испания, Малта и Португалия бяха в такава преди няколко месеца.

Отразява се добре черният петък от няколко години.
За мен е по-добър от разпродажбите, понеже има наличност.
Около 30% е намалението.

В Ринашенте последните пъти можеше да отидеш от пон до чет да си избереш, каквото те интересува, да ти се задели и да го платиш в петък. Да не казвам какви бяха опашките в 9 сутринта...после не искам да си представям.😂 За преди пандемията става въпрос.

П.п. Днес от всякъде ме гледа ТОЙ❤❤❤:





Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 15:23 от regina di cuori

# 399
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
По Новогодишните празници ще сме в Милано, семейно. Знам, че ще улучим много студено време, но така се стекоха нещата и нямахме кой знае какъв избор. Всички сме ваксинирани, само детето /на 10г не е/. Ще тръгне от България с антигенен тест, но в Милано и Бергамо ще може ли да посещава музеи и заведения на закрито, когато той изтече?
Гледам и трансферите от Бергамо до Милано, колебаем се между Рент а кар и Фликс бус, как е движението в тези райони- натоварено ли е като в Рим и има ли проблем с безплатните места за паркиране?

# 400
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Ще може да посещава всичко детето, понеже е под 12г. Само за влизане в Италия му трябва.
Има проблем с безплатното паркиране.

Ще има по-затягащи мерки през декември.
Всичко е все още хипотеза, но по новините казаха, че една от тях е карантина за идващи от Източна Европа.

# 401
  • София
  • Мнения: 12 229
Ще има по-затягащи мерки през декември.
Всичко е все още хипотеза, но по новините казаха, че една от тях е карантина за идващи от Източна Европа.
Какво означава карантина за идващите от Източна Европа, не съм сигурна че го разбирам? Това значи ли че и с отрицателен ПСР да си, пак трябва да стоиш в карантина?

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Никой не знае още...но най-вероятно да, както е в Германия сега. 5 дни карантина.

# 403
  • София
  • Мнения: 12 229
Никой не знае още...но най-вероятно да, както е в Германия сега. 5 дни карантина.
А имаш ли представа, кога се очаква това решение? Питам защото не съм ваксинирана и планирах да пътувам с пср тест. Пътувам на 10-ти декември. Все още резервираните  хотели са с безплатна анулация, поне това да откажа, билетите са ми евтини. Но за съжаление са по-скъпи самолетните билети при приятелката ми ,която пътува от Германия и е ваксинирана.

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Според официалната информация сега действащите мерки са до 15.12. Би трябвало да минеш метър, каквото и да решат за след това.

Общи условия

Активация на акаунт