Тежко ми е вече, какво да правя?

  • 4 778
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Здравейте,

От 3+ години имам проблеми, които се задълбочават с всяко лято...
Ходил съм при какви ли не лекари, но нищо конкретно.

Засега само ми е открит пролактин 700 при горна 324 и недостик на Витамин Д.

Иначе при симптомите се появяват и нови, а като цяло те са:

- тежка умора и вследствие от всичко - депресия (3 г )
- сухота в устата и метален вкус (1 г.)
- отслабени вкусови рецептори (1 г )
- липса на апетит (1 г )
- по-слабо изхождане ( 3 мес. )
- постоянно подут стомах ( само леки храни употребявам ), преди се подуваше по-рядко, сега е всеки ден.
- изтръпване и странно усещане на част от дясна буза (2 г - по 1 месец в годината )
- липса на либидо ( 2 г. )
- непоносимост към алкохол, много лошо дни след това ми става нещо ( 3 г. )
- не мога да се изпотя, много е трудно. Нещо потните жлези не са наред. (5-6 мес)
Преди да кажете имаш депресия - това е. Ами не е, тя е следствие от всичко лошо. Нямам тревожности и стрес почти, спя с наслада (поне това).

Иначе ето част през какво съм минал:

Пълна кръвна картина - ок
щитовидни хормони - ок
2-3 стоматолози - зъби + панорамна снимка - ок
Б12 - ок
тестостерон - ок


Моля, какви изследвания да си направя и какъв специалист да посетя? Отчаян съм вече... просто искам да съм здрав, нищо повече...
За Варна при кой специалист да отида да ме диагностицира?
(30 годишен съм).

Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 3 118
Поискай ехограф на черен дроб. Симптомите ти водят към проблеми с черния дроб.

# 2
  • Мнения: 1 305
Разбирам те ,че  ти е тежко . Симптомите ти не са малко , сигурно от дълго ги наблюдаваш, а това изисква много енергия. Коет пък те изтощава.  
  А да си употебявал лекарства напоследък? Някои предизвикват голяма част от оплакванията ти//
През психиатър мина ли? Твърде възможно е защитата ти от това някой да не ти каже , че си с "депресия', да ти пречи на трезвата преценка... А и имаш сбъркана представа за депресията ; не изисква д ане спиш , нито да имаш тревожност Simple Smile
По симптоматика на мен не ми отива към депресия, но бих те насочила към психиатър. Ей така , за да ти направят едно интервю, за да видиш там какво може да излезне.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 755
Има още много неща, които би могъл да изледва човек, но е хубаво лекар да насочи. Преглед при ендокринолог правен ли е? Кортизол, кръвна захар, инсулин, креатинин, урея, чернодробни ензими, желязо, амилаза, общ белтък...

# 4
  • Мнения: X
Скрит текст:
Разбирам те ,че  ти е тежко . Симптомите ти не са малко , сигурно от дълго ги наблюдаваш, а това изисква много енергия. Коет пък те изтощава.  
  А да си употебявал лекарства напоследък? Някои предизвикват голяма част от оплакванията ти//
През психиатър мина ли? Твърде възможно е защитата ти от това някой да не ти каже , че си с "депресия', да ти пречи на трезвата преценка... А и имаш сбъркана представа за депресията ; не изисква д ане спиш , нито да имаш тревожност Simple Smile
По симптоматика на мен не ми отива към депресия, но бих те насочила към психиатър. Ей така , за да ти направят едно интервю, за да видиш там какво може да излезне.
Човекът си казва, че е в депресия заради това, че физически не се чувства добре. Кой не е в депресия, когато има физически проблем, който те ограничава всеки ден. И то цели 3 години от живота. А когато не се знае и какъв е проблема, съответно не можеш да започнеш борба срещу него, защото не знаеш къде е. Ако има и натяквания, че "всичко ти е в главата", ако ще и с психиатър да говори, това как ще премахне усещанията? Психолог може само да помогне евентуално човек по-леко да приеме симптомите, но те пак ще са там.

ПС: В случая има нещо открито - високия пролактин?

# 5
  • Мнения: 1 305
Съжалявам ,че от написаното се разбира че подкрепям твърдението "всичко е само в главата ти"   и , че смятам ,че човекът има депресия.
Явно трябва да  поработя върху подбора на думите,  с които боравя Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
Serendipity*, и аз съм малко пристрастна/субективна/ на тази тема.

# 7
  • Мнения: 81
Поискай ехограф на черен дроб. Симптомите ти водят към проблеми с черния дроб.

Ехографът мина днес. Там резултатите са ок. ПКК и там са ок.
При чернодробните ензими ALAT е леко завишен - 47 при горна 41. и  глюкозата е малко над нормата 6.56 от горна 6.38.
Засега диагнозата е диспепсия.

Кортизолът е над нормата и пролактинът. Показвал съм го на ендокринолог, но след ЯМР на главата и хипофиза нищо не се установи и ми казаха, че било от стрес и до там. Без медикаменти за тях.
Стресът е нормално нещо, 1-2 месеца в годината да имам стрес, но от 3-4 месеца насам не съм имал.

Други предложения?

Благодаря на който се е отзовал към момента с мнение...

# 8
  • Мнения: X
Висок кортизол и умора... Странно - кортизола има действие, подобно на адреналина, не се връзва с умора.
Умората постоянна ли е?

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
С какво се храниш?
Евентуално хранителна нетолерантност...

# 10
  • Мнения: 81
С какво се храниш?
Евентуално хранителна нетолерантност...

С всичко. Опитвам се на разнообразие, но... Млечни продукти, пици, кола, супи, месо, хляб, риба понякога, салати и т.н.

Висок кортизол и умора... Странно - кортизола има действие, подобно на адреналина, не се връзва с умора.
Умората постоянна ли е?

от 30 дни в месеца над 20 се чувствам като парцал.. Това е 3-то порендо лято. Симптомите се снижават след септември. Студът ми влияе благоприятно, не знам...

# 11
  • Мнения: X
Кръвното как е, ако лятото е тенденциозно по-ниско може да е от него. Казвам тенденциозно в смисъл, че дори когато времето е прохладно или си на климатик и т. н., при което кръвното се повишава, но ефекта от ниското кръвно си остава доста време и така умората е почти постоянна за сезона.
Да са ти казвали нещо за "вегетативна дистония"?

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Колата я изключи.

Пробвай нещо подобно на моно диета (един ден само яйца, следващия само варен ориз, после само варени картофи) и виж дали ще има подобрение.

# 13
  • Мнения: 3 154
В някаква степен всичко изброено наподобява тежка хипохондрия, което също си е заболяване.
 

# 14
  • Мнения: 3 788
Първоначално и аз мислех за хипохондрия,но видях кр.захар и чернодробните показатели.Кр.захар 6.56 ако е на гладно е много висока.Направи си едно обременяване с глюкоза и пусни и инсулин.Почти съм сигурна ,че ще цъфне я преддиабет,я инсулинова резистентност,което е кажи речи същото и обяснява физическото ти състояние.Спри хляб,сладко ,картофи,ориз,безалкохолно, пици и сладки плодове.Яж месо,яйца,зенчуци.Увеличи водата,салатите,рибата и спортувай нещо леко.Виж как ще се чувстваш след месец.

Общи условия

Активация на акаунт