Йога за напреднали, ентусиасти и начинаещи

  • 35 350
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 480
Не съм правила йога тези дни. Бях заложила на мобилност и силови тренировки, но йогата ми липсва. Sad Чудя се как да успея да съчетая всичко, което ми харесва да правя, какво последователност да измисля. Rolling Eyes

Точно тази последната още в мъча. Първо, още петите ми са над пода.

Слагай под петите блокчета/ одеало. С времето ще стъпиш на цяло стъпало.
На мен това ми е много- много любима поза. Heart

Добре дошли на новите попълнения! Hug
Тези, които посещават класове с учители, мисля, че ще е полезно да споменат (при желание, разбира се) къде ходят, кои инструктори им допадат, с какво и кои- не, защо.

# 721
  • Мнения: 767
Днес се отчитам с тази йога за гръб


Тази учителка ми е любима (за момента😁). Много добре обеснява, лошото е че е на испански! 😆Тя всъщност е виатнамка, родена и израстла в Париж, но мъжът ѝ е испанец. Казва се Суан Лан (звученето на името не е много хубаво, но означава Пролетна орхидея, много красиво име според мен!) 😊 Аз никога не съм посещавала класове и курсове. Само от Интернет се самообучавам, вече почти 2 години, мисля успешно! 😜Харесва ми да споделяте и вие вашето йога ежедневие! 🤗
Жаклин и аз понякога правя йога с Елена Малова, а може ли да дадеш линк към тази йога, която си правила за отваряне на таза, че този, който си дала не е за конкретно видео. Утре да се пробвам и аз да се "поразчекна" 😆

Последна редакция: вт, 12 окт 2021, 21:22 от lady laura

# 722
  • Мнения: 9 468
Дървото да сподели - 45 Мин ин йога. Странно беше, хареса ми. Не ми се правят въобще силови, дреме ми се. Но тези счупени пръсти ми разказаха играта....

# 723
  • Мнения: 12 889
Лейди, и Елена има иди в плейлист и там има за тазобедрени различни по продължителност видеа.
Иначе този клас на Лана ми е много приятен:

https://youtu.be/m-KH6uJPamc

# 724
  • In transit
  • Мнения: 11 709
Жаки, тази последната поза със скелета ми е любима и на мен. Витя я прави във всяко занятие и обясняваше, че китайците и индийците много седяли така, пък ние западняците по цял ден на тия столове..абе лоша работа. Не знаех, че има толкова ползи. Не и помня името, той и казва "клек", но мисля, че и под друго име съм я срещала.
Пробвах и предната, за която те питах с блокчета. Абе аз и без блокчета се оказа, че я правя, но триъгълника, който оформят ръцете и краката ми като за гледащо надолу куче, не както на картинката, която показа. Та предполагам и това е важно?

Днес отчитам 1 час с Витя - Алайн. Много ми допада, с много задържане в позите. Някой по-нагоре спомена, че търси такъв тип серии. Направо ми изтръпнаха раменете на войн 2 от задържане. Grinning

# 725
  • Мнения: 6 607
За днес товаhttps://www.youtube.com/watch?v=2VjRE4YeO6U&t=2838s изморителен ден ,нерви отново ,прибирам и деветокласника иска да помагам по история ,ама избеснях и бях на косъм да се откажа ,но нееее
Въпреки ,че тази практика няма да ми е от любимите и едва ли ще я повторя ми се отрази страхотно Simple Smile
Постелката ми нещо много взе да се плъзга ,та ще поровя какви си взехте /ако някой  ми даде линк от какво е доволен ще е супер /
Утре съм студиото ,но ще потърся и друг вариант ,инструкторката ни просто прави практиката с нас не гледа не ни поправя ,а със сигурност е важно това .
и майтапче как разбрах много неща за детето си благодарение на йогата
Скрит текст:
Споделям аз в събота ,че детето от 10-на дни все вкарва някаква Цвети ,а в петък вечер в 22,30 при мрънкане в чат разговор да се прибира той ми изцепва "може ли да остана да спя тука ,родителите на Цвети са пичове " Малееее откачих ,та една йога мацка плахо ме попита как се казва сина ми , е па казвам си аз и ти да видиш "Ами ние за Сашо слушаме от една година LaughingLaughingLaughing аз съм майката на Цвети .Та мойто шматароче се ходело на гости у тях ,Цвети си била абонирана след училище в къщи ,а аз се чудя какво е това нехайство към училище и плуване .... любооооов било

# 726
  • Мнения: X
Чета ви и съм благодарна на често пишещите в темата!

Вчера кратка йога с Витас от FitOn платформата. Днес по-късно ще направя Stretch с него - имам осезаема нужда след маратона в неделя. До следващата неделя се надявам да съм в кондиция да си направя цялата зуум тренировка с Витас. И на мен ми е омръзнало да помагам с домашни и препитвания ... особено когато трябва да уча паралелно с децата материал, който не ми е присърце ... Омммм...

# 727
  • Мнения: 7 480
Жаки, тази последната поза със скелета ми е любима и на мен. Витя я прави във всяко занятие и обясняваше, че китайците и индийците много седяли така, пък ние западняците по цял ден на тия столове..абе лоша работа. Не знаех, че има толкова ползи. Не и помня името, той и казва "клек", но мисля, че и под друго име съм я срещала.

Йогистки клек? Или- упавешасана.
Наистина много полезна поза, стига да се изпълнява правилно.

# 728
  • Мнения: 12 889
Маласана , вчера бях писала Бакасана, по грешка😅


Повече информация за позата:
https://lekuva.net/156315/garba-zdrave.html

# 729
  • Мнения: 7 480
Хммммммммм, странно.
Снощи, като писах последния пост, ми бе изхвръкнало " -асана" името на позата. Гугълнах го като "йогистки клек" и ми излезе това име- упавешасана.  Стори ми се странно и непознато, но бях уморена, не ми се ровеше допълнително и не се замислих много- много. Даже излизаше снимката от предния пост на дълбок седеж, но си спестих качването й. Сега, като я прочетох Жаки, се сетих, че наистина позата я знам като  маласана, но се разрових и за упавешасана https://www.google.com/search?q=%D1%83%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D … lient=firefox-b-d

Попаднах и на статия, в която уж се говори за двете пози като различни такива... и нещо се обърках. http://spiritlot.blogspot.com/2018/03/blog-post.html
По- късно през деня ще погледна в "дебелите книги" да си проясня нещата.

# 730
  • In transit
  • Мнения: 11 709
Лелее момичета как ги помните всички тези имена, някои ми се виждат много засукани? Blush Благодаря за разясненията, супер сте ми полезни! Hug

# 731
  • Мнения: 12 889
Тили, мисля че при твоята ходилата са настрани а не напред и гърбът сякаш не тегли нагоре, напред, ще видя и аз в книгите Simple Smile

# 732
  • Мнения: 5 035
Лелее момичета как ги помните всички тези имена, някои ми се виждат много засукани? Blush Благодаря за разясненията, супер сте ми полезни! Hug

И аз се възхищавам на всички, които знаят имената на санскрит. В класовете за начинаещи ни щадяха, а сега в другите вече си мислят, че ги знаем и нерядко съм като в небрано лозе. Може би ни трябва време.

Иначе днес по-късно ще ходя на класическа йога при непознат за мен човек. Много се чудих дали да се запиша, защото времето за първи ден от много насам е слънчево и ми се щеше да се разходя навън, но ще видя как ще съчетая нещата.

# 733
  • Мнения: 10 818
Аз не виждам разлика между двата клека Hushed и при двата са настрани ходилата, едната не е толкова дълбоко клекнала, ама то това е до умения и гъвкавост.

Иначе, да, в Индия специално много стоят клекнали на всякаква възраст. При нас проблемът са и диваните и столовете. Ние затова например имаме ниска маса за хранене, така че да седим или  на земята или на тухличка за йога докато се храним. Изобщо гледам да въртим земя, диван, по едно време и диван нямахме, всичко на пода, ама наследихме едни и сега не мога да се отърва от тях Stuck Out Tongue Winking Eye
И работното ми място е на ниско, така че да не ми е прекалено удобно седнала и да не мръдвам, а през няколко минути да сменям позицията. Чакам мъжът ми да ми монтира и правостоящото работно място и да си ги въртя.
Няма да казвам от колко години чакам Joy
Важното е да се движим по всякакви начини в ежедневието си, ей тези малки движения Simple Smile

# 734
  • Мнения: 18 269
Позата с краката настрани я мога и ми е много удобна. Със стъпала напред, тц. Не ми се сгъват достатъчно глезените. Мисля, че това ми е проблемът с и с куче, гледащо надолу (все още не мога да стъпя на цяло ходило, освен ако не събера мало ръцете и краката).

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 16:54 от wild poppy

Общи условия

Активация на акаунт