Бюджетна почивка на море 2021

  • 24 992
  • 334
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 35
Ние втори ден сме на Царево,още нямам впечатления, просто си се къпем в морето и вечер се разхождаме.Снощи не можах да открия такова заведение,в което има готвено,тип столова?В други градчета съм виждала,хранели сме се там на съвсем прилични цени, затова ще помоля някой да ме ориентира ако знае такъв тип заведение.Квартирата,в която се настанихме е съвсем обикновена,с необходимите неща за нормален престой.Нито е лукс,нито е дупка.Но и ние не сме претенциозни.

Царево отдавна иска да се отърси от това да е бюджетно място за почивка, напоследък са се нароили супер места за хапване. Не съм виждала, ние всяка година ходим и там, като само тази ще пропуснем. Има в центъра едно, но само на обяд, до Василико. Не съм виждала такова място тип Несебър и Равда като столова.

# 121
  • Мнения: 68 646
Някое бистро да се търси, с обедно меню-няма ли ?
Без келнер, с изложени наготвени порции, имам предвид. Минаваш, вземаш и си плащаш.

# 122
  • София
  • Мнения: 285
Ние миналата година бяхме в Царево в къща за гости Елия. Две спални и хол с кухненски бокс, напълно оборудван, две тераси, за 6 нощувки ни беше 330 лв. Тази година пак ще сме там, но сменихме квартирата. Не защото другата беше лоша, а защото тази е по-голяма. В случая ще бъдат три спални( едно двойно легло, две единични и три единични) , защото ще бъдем с племенниците и сестра ми, а ние сме с две деца. Та за цялото кралско войнство, за 5 нощувки, 480 лв. Иначе за хранене, миналата година предимно аз си приготвях храната, взимахме си един, два пъти и от центъра от една сергия огроооомна пица на доста прилична цена, а едната вечер пихме бира с цаца и картофи на заведението, което е на крайбрежната алея.

# 123
  • Мнения: 1 240
Открих го на картата ,,Казепа" се казва, но това си е напълно стандартно заведение (това със рибите и т.н. ). А такива готвени неща имаше в магазина до нас / АВА / на ул. Михаил Герджиков /направих справка в Гугъла/.

Последна редакция: вт, 10 авг 2021, 16:14 от kirasirrav

# 124
  • Мнения: 980
Сетих се да попитам още нещо-за плажа на Силистар.Какво е положението,има ли свободна зона?Пренаселено ли е?Четох в коментарите,но тук информацията ми е по меродавна.

# 125
  • Мнения: 35
Някое бистро да се търси, с обедно меню-няма ли ?
Без келнер, с изложени наготвени порции, имам предвид. Минаваш, вземаш и си плащаш.


В Царево не съм попадала на такова място лично аз.

# 126
  • Мнения: 1 698
Момичета, много хубави идеи и полезна информация сте дали, за което искрено ви благодаря. Аз също отглеждам сама децата си и срещам затруднения не толкова с финансовата част, колкото с това, че не мога да отида сама с тях на почивка, тъй като те са двама много палави близнаци на по пет години. Това лято сме се организирали със сестра ми, зет ми и трите им деца, както и с първата ми братовчедка, съпруга й и дъщеря им на бунгала в близост до плажа на Кранево. Бунгалата са единични, с тройна стая и баня, а сестар ми и зет ми с трите деца са в двойно, което се състои от баня и две самостоятелни стая и с по две легла. Единичните бунгала са по 35 лева на вечер, а двойното е 60 лева. Ще носим газов котлон, газова бутилка и барбекю, прибори и ще си готвим на място. Това не е само от съображения за икономичност, но и във връзка с епидемичната обстановка, а и да не хванем ентеровируси, които мен са ме мъчили много по морето.
Друг вариант за бюджетна почивка е , ако някой има достъп до карти на държавна или общинска институция, или на такова предприятие. Все още има бази на БАН, БНТ, БНР, "Български пощи" ЕАД и други, където цените са добри, а условията също не са лоши.
На всички желая весело изкарване на ваканцията, която сте си предвидили и много здраве!

# 127
  • Мнения: 3 727
Natalka,била си друг път в тези бунгала? На какво разстояние са от плажа,ако може име на бунгалата?

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 14 403
Аз мисля, че и тук е добре да похваля хотела, в който бяхме - "Мистрал" в Несебър. Цената на нощувката е 40 лева на човек за двойна стая (общо 80 лв. за стая), като за деца под 12-годишна възраст се плащат 60% от цената. Няма луксове, но стаята ни беше много приятна, чиста, вещите не бяха захабени, имаше балкон с масичка и сушилник, и не без значение - имаше много канали на кабелната телевизия, вкл. детски, което дъщерята като тв фен го оцени. Wink Персоналът е любезен също. Отдолу има заведение за бързо хранене, което пак е тяхно, има нелош избор от основни неща за обяд и вечеря.

# 129
  • Мнения: 68 646
На мен 80 лева за двойна стая ми идва множко. Само за спане.
Тази година почивахме в хотел "Детелини" в Приморско, двойна ъглова стая ни стъпи на цена 54 лева, тоест по 27 лв на човек, с вкл. закуска.

В Китен пък двойната беше 40 лева, тоест 20 лева на човек.

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 15:17 от teta75

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 14 403
Така е, има и по-евтини хотели наистина. Но не е и от категорията на обсъжданите скъпи хотели със или без ол инклузив, по-скоро е за тук.

# 131
  • Мнения: 1 698
Sasi6, не съм ходила на тези бунгала. но сестра ми и братовчедка ми са били на едни съседни миналата година, които си бяха харесали в Интернет. Отвън изглеждали хубави, но на място се оказало, че отвътре са доста зле. Тогава проверили околните на място, влезли вътре и си харесали тези. Взели телефон и тази година резервирахме там. Като се върна, ще разкажа впечатления. На мен не ми харесва, не че ще готвим, а че трябва да си носим кухненско оборудване от вкъщи. Като се върна, ще пиша тук име на бунгалата и контакти. От сестра ми знам, че са близо до плажа.
Все пак внимавайте с офертите по Интернет. Снимат едно, после се оказва друго. Има и такава клопка. Просто миналата години родата остана разочарована малко, но пак добре са си изкарали.

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 15:34 от Nataka

# 132
  • Мнения: 68 646
Така е, има и по-евтини хотели наистина. Но не е и от категорията на обсъжданите скъпи хотели със или без ол инклузив, по-скоро е за тук.

Да, да..не казвам друго Grinning

Просто аз съм скръндза и гледам да се въртя около 15-20 до 30 лв на калпак за 1 нощувка...:Grinning

# 133
  • Мнения: 12 003
Така е, има и по-евтини хотели наистина. Но не е и от категорията на обсъжданите скъпи хотели със или без ол инклузив, по-скоро е за тук.

Да, да..не казвам друго Grinning

Просто аз съм скръндза и гледам да се въртя около 15-20 до 30 лв на калпак за 1 нощувка...:Grinning
Не си скръндза, а човек с определен бюджет, който няма как да се разтегне. Почивката не бива да е лукс, достъпен само за богатите.
В хотел Айсберг в Балчик ще нощуваме на цена 22,50лв / човек през септември с гледка море, за щерката - 90%, но малкият ми е безплатно. Има и басейн, дано работи.
В Св. Константин и Елена бяхме за две нощувки 1 възрастен и две деца за 185лв полупансион в МДУ Жолио Кюри. Мисля, че цената е доста добра при включени две хранения. Базата е била лукс преди демокрацията, сега е поовехтяла, но беше пълно и ни настаниха в апартамент на 12 етаж, в който принципно не настаняват. Ако човек е придирчив би се хванал за някои дребни нещица, но аз не издребнявам и не си развалям почивката заради две дупки в плочката зад бидето да речем. Явно е имало нещо монтирано и след демонтажа са останали. Ама спалнята и матракът бяха супер удобни, терасата - тройна. Сушилник нямаше, имаше въженце и щипки. Храната не беше кой знае какво, но не сме останали гладни.
Може би единствената ми по-сериозна забележка е относно плочките на вътрешния минерален басейн, които сякаш бяха потъмнели на места от налепи/ отлагания.
И в Несебър бяхме за под 50лв нощувка за мен и двете деца (3 легла) и то първата половина на юли.
Така горе-долу се побирам в 100-120лв/ ден. Тази година дори поглезих децата уикенда в Св. Константин и Елена.

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 17:05 от Mama Ru

# 134
  • Мнения: 10 210
Аз отивам за 5 дни на море заради морето. Искам добра локация и да е чисто, това ми е задължително. Не искам басейн, не искам кабелна, не искам ол инклузив и още по-малко пък ултра. И съответно не искам да плащам за тези неща. И са ми много странни хората, които смятат, че демонстрират стандарт на живот със скъп хотел. За мен демонстрират глупост, освен ако няма да си изкарват почивката в хотела. Виж, за плажни удоволствия плащам. Колкото - толкова.

Общи условия

Активация на акаунт