Парфюмни размисли и страсти (август 2021 г.) - 263

  • 57 570
  • 685
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз много харесах Very good girl.

# 31
  • Мнения: 10 010
На море нося по-малко от 10 бутилки, но И още толкова проби. Обичам да тествам при различни температури, на влага, на морски въздух.
Солените ми аромати са 3 версии на Womanity и  Aqva Divina, но не ги нося на море. Аква Дивина харесвам през януари и в сняг, а Womanty Le Gout през октомври, в дъжд. Специфичното ми извращение е "парфюми и климат". Smile

SOTD- La Nuit Tresor (16°С е, в моя защита Simple Smile). Страшно хубав е сега. Two Hearts

# 32
  • София
  • Мнения: 4 443
Densi, Flowers Rose
За морски парфюм съм определила Caligna L'Artisan. Обожавам как се развива този парфюм на морския бряг. През последните три години го ползвам само на почивките ни на морето.
Тази година съм взела много малко парфюми с мен, освен Caligna.
La Nuit Tresor EDT
Wood Sage & Sea Salt Jo Malone
Black Phantom By Kilian - тирамисуто не е ярко изразено на морския климат, предимно дървесен аромат се проявява
I Don't Need A Prince By My Side To Be A Princess By Kilian - ами, прекрасен си е този аромат навсякъде и по всяко време. Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 35 961
тази година пропускам морето, затова няма и морски аромати

тези дни се сдобих с този:
https://www.fragrantica.com/perfume/Jil-Sander/Simply-Jil-Sander … ilette-34690.html
по описание не е хич мой, но ако температурите паднат с 10 градуса, може да се окаже новата ми любов

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Благодаря за новата морска тема!

И аз съм в трепетно очакване на морската ни почивка.
Не обичам морски, акватични и солени парфюми. Единственият, който горе -долу ми хареса, но размених, беше Jadore in Joy Dior.
Иначе морски парфюм  (т.е нося го на море Simple Smile ) винаги ми е бил Eau de Rhubarbe Hermès. Може би ще взема още 1-2, но не съм решила кои. Като цяло не обичам много да се пръскам с парфюми в морното и влажно време на морето, а вечер дори понякога забравям да слагам. Може би от влагата там всичко ме души и ми тежи.

# 35
  • Мнения: 2 405
Благодаря за хубавата тема!

Два пъти вече бяхме на море и 1 на планина. И край на отпуската. И без това ми бяха взели дни, покрай пандамиите.

Писах в друга Стара тема, че повече от 2 парфюма не нося с мен. Това лято посветих на Номад едП и ми беше безкрайно достатъчен. Носеше ми чувство на лекота, някаква загадъчна свежест, свобода и усещане за безгрижие, тези усещания ми носи и морето, когато го съзерцавам Blue Heart

# 36
  • Мнения: 2 396
Благодаря за новата морска тема, Денси! Animal Fish

Уцелих адска жега на морето -  колкото и да обичам лято и морски въздух, някак не успях да се насладя на почивката.
Носих много неща, нищичко не ми хареса в горещините или изчезваше за пет минути и направо се бях зарекла да си намеря друго хоби!
С носталгия си спомням времето, когато пътувах с два парфюма и ми носеха огромна радост, а и установих, че за съжаление удоволствието, което ми носят ароматите започва да става обратно пропорционално на количеството им.
Все нещо не ми достига, едно ми се струва кисело, друго горчиво, въобще  - мъка!

Солени парфюми май освен Acqua Divina и Zenne нямам, но не ги намирам подходящи за такава температура.

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 14:58 от silver pearl

# 37
  • Мнения: 71
Благодаря за новата тема. Замислих се, че морски и солени парфюми сякаш не ползвам много 🤔.
 Но по темата, харесвам много Alien Mirage, Olympea (+ Olympea Intense), Un Jardin Sur La Lagune. Също и Surya Bali Fiilit ми е един такъв морски, въпреки че то е един особен жасмин, няма сол никаква или озоново усещане. По някакъв начин за мен и PHI Un Rose de Kandahar Tauer стана "морски", но то е само защото в жегата покрай морето ароматът му страшно ми напомняше нагорещен пясък и сгъстен летен въздух.

Аз точно за Alien Mirage сериозно съм се зачудила. Олимпеа имам от миналото лято, но бързо ми омръзна. Виждам, че Миража го сравняват с нея, и че не приличал на оригиналния Alien. Дали си задлужава да се пробвам?

# 38
  • sofia
  • Мнения: 132

днес с тази сладка кайсиево-сливова прекрасница - Olympea Legend. купих я преди 3-4 месеца и не посмях да я нося до днес. в жегата онази лекарствена нотка изчезва за секунди и остава чудесния кайсиево ванилов сладкиш на баба 😀 с малко остър карамфил, но поръсен с пудра захар. от миналата седмица съм на вълна гурмета 😁

# 39
  • Мнения: 19 838
Страх ме е да го фъсна, онзи ден посегнах и се отказах. Но днес има вятър при мен. Ще се престраша.

# 40
  • sofia
  • Мнения: 132
Страх ме е да го фъсна, онзи ден посегнах и се отказах. Но днес има вятър при мен. Ще се престраша.
И мен ме беше страх Laughing но ми се носеше нещо сладичко. Girl of Now на тази жега ми дотежава след час, явно избива някакъв мускус, а този просто е чудесен върху кожата ми. Изненадах се много! Искаше ми се снимката да е от плажа, но уви... Simple Smile

# 41
  • Мнения: 6 930
Благодаря за новата тема. Замислих се, че морски и солени парфюми сякаш не ползвам много 🤔.
 Но по темата, харесвам много Alien Mirage, Olympea (+ Olympea Intense), Un Jardin Sur La Lagune. Също и Surya Bali Fiilit ми е един такъв морски, въпреки че то е един особен жасмин, няма сол никаква или озоново усещане. По някакъв начин за мен и PHI Un Rose de Kandahar Tauer стана "морски", но то е само защото в жегата покрай морето ароматът му страшно ми напомняше нагорещен пясък и сгъстен летен въздух.

Аз точно за Alien Mirage сериозно съм се зачудила. Олимпеа имам от миналото лято, но бързо ми омръзна. Виждам, че Миража го сравняват с нея, и че не приличал на оригиналния Alien. Дали си задлужава да се пробвам?
Не прилича на Olympea никак. И на оригиналния Alien не прилича много...
Прилича на Beach Walk Maison Margiela от тези, които познавам.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Или ще ви хареса, или няма да ви хареса. Лично според мен си заслужава точно в това време едно Миражче ❤❤

# 43
  • Мнения: 1 379
Благодаря за темата 😊 Два пъти бях на море - единият носих VC Santal blanc и Angel Iced star. Сега вторият Coco mademoiselle и Jardin Exclusif. Всичко много бързо ми изчезваше.
Чакам много да се появи Angel Nova EDT и много искам да пробвам Passeggiata In Galleria Vittorio Emanuele II Trussardi.



# 44
  • Мнения: 71
Или ще ви хареса, или няма да ви хареса. Лично според мен си заслужава точно в това време едно Миражче ❤❤

Ха-ха, мда!
Това лято съм на тема Alien flankers. Ползвам всичко, от EDTто, през Extraordinaire и Sublime, пръскам и Fusion понякога, като ми е скучно.
Чудя се на Flora Futura и Mirage, а има шанс да купя и едно Aqua Chick 2012, и понеже е изключено да купя и трите, се чудя за кое да си дам парите.
Нищо солено не ползвам тази година. Миналата много хресвах Olympea и Girl of Capri на Lanvin. Сега дори не си ги взех с мен на морето, а ще стоя целия август.
Надъхайте ме за някое от трите извънземни, моля!

Общи условия

Активация на акаунт