Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа ... през август

  • 83 037
  • 3 459
  •   1
Отговори
# 3 420
  • Мнения: 9 845
Добри Joy
За твое успокоение, половината от разказаното е все едно аз съм го писала.

Оценявам плюсовете на това да станеш на по-млада възраст майка. За съжаление и тук вървим към модела, описан от Яна
.. После професорката в езиковия център ни обясняваше, че тук било нормално до към 35 - 37-та година да учат, да се развиват професионално, да се устройват и едва тогава да създават семейство/двойки. И обикновено децата са породени или пък близнаци. За което, естествено, е подпомогнато хормонално...

# 3 421
  • София
  • Мнения: 9 514
Добре, разсмя ме! Laughing Mask Радвам се, че свиквате толкова бързо! Дано никога не се  почувстваш некомфортно чужда там, а ако все пак се случи, да е мимолетно усещане!

Аз също на тези години нямам сили за второ. Малката Панда я родих на 31 г. Отчитам, че ако беше няколко годинки по-рано, щях да имам повече енергия да търча след нея и може би повече желание за второ.

При мен също има здравословни проблеми, които предполагат проблеми при втора бременност. Тя и първата не беше ОК до последно. Гинекологът ме беше подготвил психически за тежко раждане, а реално раждането беше най-лекият и безпроблемен момент от цялата бременност. Но имаше няколко инфарктни минути по време на раждането, в които ни изправи на нокти малкото чудо. Още тогава заяви характер и се запъна напречно в корема. Тъкмо доки започна видимо да се притеснява и диването пак висна надолу с главата.

# 3 422
  • София
  • Мнения: 13 576
Не знам дали е за съжаление Елиф. Аз чисто егоистично съм доволна, че го отметнах рано. По-смели сме, по-малко се тревожим, а и сравнително млади можем да си позволим свобода от задължения.
Имам познати, които над 10 години се бориха за дете. Успяха и жената роди на 41 след не знам колко опита. Почти веднага забременя втори път и роди на 43.
Нито изглеждат стари, нито изморени, но е до нагласа и здравословно състояние. Сега са 50 + с малки сравнително деца, но се справят супер.

# 3 423
  • Мнения: 248
Подхванали сте интересна тема. На мен пък ми омръзна да ме питат кога ще имам дете, няма ли да давам вече, какво още чакам, за какво ми било куче - да съм си била направила едно дЯте.
Вярвам, че децата са най-голямата благословия, но и вярвам, че ако не съм била усетила, че моментът /човекът са били правилните, не трябвало да "давам".

# 3 424
  • Мнения: 14 770
То си е индивидуално това. Има някои и на 25 са уморени и недоволни от живота,и на 45 също. Има и хора с дух,на които годините не им влияят. Аз приключих с децата. 😃 Но сестра ми роди на 37 второто,първото на 20. Сега е на 41 и си е ок,доволна и щастлива. Та до човек си е.
Цял ден,и аз като 13 мързелувам и се каня да се боядисам. Одеве се засилих,но бяха спряли водата. Сега се чудя да рискувам ли да се намажа и да се моля да не спре пак. 😂
Добри,забавно ти е. 😁

# 3 425
  • Мнения: 5 672
И аз трябва да се боядисвам,ама ще го отложа за утре,че днес трябва да изчистя къщата 🙄
В неделя сме на кръщене,а идея си нямам още какво ще облека!

# 3 426
  • София
  • Мнения: 13 576
Днес с ММ си говорихме как никога, ама никога не сме чували родителите си да мрънкат от работа, а нашият ден започва с "оооо, пак ли"😂.

# 3 427
  • Мнения: 5 672
И аз също не съм чувала нашите да се оплакват,че не им се ходи на работа 😂🤣
Аз всеки ден си мрънкам профилактично,но откакто колежката ми направи забележка само на огледалото нареждам!

# 3 428
  • Мнения: 9 845
Цветенце, права си за себе си. Наистина няма общовалидна формула кога да се стане родител. И все пак, както писа Яна, по-късната възраст предполага медицинска намеса.

О, аз съм мрънкала само в един период от работа. Имаше защо и я смених. Иначе с желание съм ходила винаги.

# 3 429
  • Мнения: 11 943
Рен, динамиката и стресът днес са много различни от времето на родителите ни.

Аз днес така се окопах в работа, че горкото дете хем отвися на телевизора, хем забравих да му дам да обядва. Майка за чудо и приказ Disappointed Relieved

# 3 430
  • Мнения: 5 672
Има време до довечера няколко пъти да яде,ще навакса! Не се обвинявай,чудесна майка си 🤗

# 3 431
  • София
  • Мнения: 13 576
Чирозче, и е така и не. И двамата ми родители бяха е производство. На ръководни позиции, но с много отговорности. Започваха в 7 и 6 сутринта.

# 3 432
  • Пловдив
  • Мнения: 40 690
Сиросче, чак толкоз ли...? Задмина ме Kissing Face

Ре или Уиш бяха фенове на Лавин? Simple Smile
https://www.parfimo.bg/lanvin-eclat-d-arpege-eau-de-parfum-za-jeni-100-ml-tester/

# 3 433
  • France
  • Мнения: 12 455
Абе верно е, че в днешно време на 40 може да станеш и майка, и баба, както се случи.
Но човек се уморява, не само физически, душевна умора се трупа, цинизъм, страхове...
С това съм абсолютно съгласна. Тялото ми е годно за още битки, но душата... нямам дори желание за борба.

# 3 434
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Мен и тялото ми ме предава, нямам и физически сили за още деца. Изтощена съм, гърбът ме боли хронично, вече и краката започнаха да се обаждат. Психически пък изобщо не си представям да се подложа отново на подобно нещо- бременност, кърмене, памперси, режими, боледувания. Не, добре ми е вече, на 11 и на 16 са, аз съм се отчела.

Общи условия

Активация на акаунт