Спортна гимнастика - грация, величие и дисциплина

  • 22 433
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 231
Няколко снимки видях от днес само.
А за руснаците... Техните младежи са просто на топ ниво. Пролетта гледах клипове от тяхното държавно първенство за юноши и младежи. Невероятна класа. Сборът за многобой, който събираха също беше впечатляващ. Още по-впечатляващо беше, че първите 6-7 в класирането бяха с минимални разлики помежду си. Ясно е каква е конкуренцията вътре в страната за участие в национален отбор. На практика при тях е по-трудно да попаднеш в първия състав отколкото след това на финал на голямо първенство. За сравнение при нас разликите между първите са в точки.
За съжаление и в спорта проблемите са като навсякъде другаде. Трябват много пари, добра организация, повече зали, подготвени треньори с желание за работа.
Спирам, че ми е болна тема, но вече десет години съм плътно във вихъра на този спорт и хич не ми е безразлично какво става и се вълнувам.

# 76
  • London
  • Мнения: 6 732
Да очевидно нямаме традиции в този спорт за сметка на художествената гимнастика. Което не е нормално за мен....все пак сме в Източна Европа, меката на този спорт. За влизането в Сборная е така, там много народ тренира и е ужасна конкуренция, но пък който реално си го бива попада в отбора. Ако се отличаваш ще те забележат и оценят, но за тая цел си трябва талант, много работа, добър треньор, хореограф и тн.

# 77
  • Мнения: 11 550
La Catrala, поздравления за хубавата тема и за усърдието, с което я поддържаш. Flowers Hibiscus
Земя е любимият ми уред за който гласувах в анкетата. Най-омразна за мен си остава гредата. Въпреки, че са минали повече от 30 години, откакто за последно съм била в залата, все още докато гледам съчетание на греда ми се изпотяват дланите от притеснение, сякаш аз съм тази, която играе. Yum
Наистина много хубава тема!

# 78
  • London
  • Мнения: 6 732
Радвам се, че се появяват хора в темата.Stuck Out Tongue Winking Eye

Специално за ston....малко от тренировките на мъжете, по-точно на американците. Нашите момчета явно не са ги снимали, няма ги от тренировките.






Много ми хареса момчето на земя. А халките ми се струват най-тежкия апарат при мъжете .....направо не знам как се държат на тях и балансират тежестта си. Нечовешко.Astonished

 Водя ви и наще момчета от тренировките


Сборен фрагмент от тренировките. Тук видях кадър и с нашето знаме.Stuck Out Tongue Winking Eye
https://vk.com/video-4153493_456252557

Честит Рожден Ден на Мария Гороховская. Тя печели сребърен медал на успоредка през 52 ра на Олимпийските игри. Исторически момент, защото е първото състезание от такъв характер за жени.



В този канал най-вероятно ще има излъчване и на квалификациите...
https://abema.tv/channels/sekai-taiso/slots/DdN9M7y2P6FV3V

Таблото с оценки. Като цъкнете на 18 ти ще ви излезе за сваляне и списък по държави и ред на представяне на жените....те са утре от сутрин до вечерта чак и във вторник до към 14:00 часа ще минат и последните от тях.
https://live.fig-gymnastics.com/schedule.php?idevent=16634

Лайф стрийм
https://m.twitch.tv/AdexIncc

Аз гледам без проблем:stuck_out_tongue_winking_eye:

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 09:09 от La Catrala

# 79
  • London
  • Мнения: 6 732
Гледах всичко от ранна доба. Даже имаше чат....в който преобладаваха бразилци.Joy Вие гледахте ли? Харесах много Мураками ( май се казваше ) японката. Направи страхотна земя и даже е начело на този снаряд. Американките също бяха общо взето на ниво.....румънката също ми допадна на земя. Някои китайки .И останалото в повечето случаи трагични изпълнения. Особено Индия и Франция ....Франция имаха ужасен ден. Даже според мен едното момиче получи мозъчно сътресение след удар на главата на гредата, но въпреки това игра земя....в замаяно състояние. Там всички в отбора се изложиха..... Утре са останалите. Завършва се с рускините като аз съм разочарована, че Маша ще играе само на успоредка, а многобоя ще изиграят Ангелина и Влада. Очаквах да й дадат шанс....но ...за утре не е ясно ще има ли излъчване макар че админа на тази група обеща ако има да излъчва. Проблема е, че днес имаше, защото играха японците, но за утре не са убедени.

Част от най-доброто от днес
https://www.instagram.com/p/CVKIS85qo2_/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CVK8HHnKpNZ/?utm_source=ig_web_copy_link

Днес много се ядосах. Ама много.....значи страхотната комбинация на Минаева не получи повече точки от другите две от тима дето за мен специално бяха с по-лоши съчетания. Иначе отиваше на финал, но понеже повече от две не може да ходят.....прецакаха го момичето, първо в многобоя уж щеше да ходи, предпочетоха Уразова. После и това с успоредката. И накрая гледам Мелникова с някакво видео в таксито ....я кара да кажела нещо.....което на мен ми се видя много ехидно при тези обстоятелства. Аз ако съм на това момиче ще се срина да рева в стаята. Направо не го знам как ги приема нещата .....

Сега излъчват мъжете ....в линка който дадох има картина. Аз тях не гледам, но видях че нашите са минали и имаха добри оценки. Особено едното момче.



Извънредно.....най-после новини от гимнастичката свидетел на насилие над Лена. Потвърди ми се....вече знам и събитието за жалост доста по-рано отколкото предполагах този мръсник е почнал да повдига ръка. Дано има Господ да го накаже. Момента ще бъде включен в следващия ми биографичен разказ хронологично....

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 15:15 от La Catrala

# 80
  • London
  • Мнения: 6 732
Ех, скъса ми сърцето малката.



Emma Slevin - Ireland’s first World Gymnastics Championships All Around Finalist!




Извънредно :

Японката Хатакеда Хитоми, която се класира 4 та на Световното в родината си вчера днес е паднала на тренировка на успоредка докато се е опитвала да направи Комова. Паднала е лошо на брадичка и за жалост има повреждане на врат и гръбначен стълб сериозно......Да се молим за нея. Още една трагедия покрай домакинско напрежение и стрес. Cry

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 16:06 от La Catrala

# 81
  • London
  • Мнения: 6 732
Ангелина Мелникова злато в многобоя, сребро за Лин Уонг и бронз за Кайла ди Чело.


Представянето на Ангелина на всички снаряди
https://www.instagram.com/p/CVSsy4vKoDP/?utm_source=ig_web_copy_link

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 17:10 от La Catrala

# 82
  • MJF
  • Мнения: 8 603
Браво на Мелникова. Честито на медалистите.

Още нищо не съм гледала от СП. Не са по вкуса ми разни финтове за да си намеря картина хич. Затова чакам евентуално да ми попадне цялостна поне от някой старт. Не обичам да гледам парциални изпълнения въобще.Blush

Понеже прочетох Димитър Димитров -нашия състезател в спортната гимнастика. Преди няколко години гледайки август по накое БНТ гран-при от Варна си спомням,  че споменаха че тренирал в Благоевград, а аз спортния интернат там като външен вид го знам, специално спортната зала. Та стана дума че там прескока няма нужната дължина каквато е по сегашния стандарт и въобще. Скоро видях че залата е вътрешно поотремонтирана, поне това което се вижда откъм булеварда, не че са увеличили размера ѝ, съответно дистанцията на прескока Wink. Имаше група съсем малки деца, по едно на уред, големи симпатяги. Едни такива сериозни и на кураж.

# 83
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз си платих абонамент и гледам.Stuck Out Tongue Winking Eye Сега гледам Ол араунд при мъжете.

Това с Ангелина е след 11 години от последната победа на рускиня.

Българина го няма в многобоя ....завършил е 35 мисля.

Ех, тази ми е любимата снимка от шампионата. Ангелина тук е като ангел. Толкова е красива. Какви очи. Статуетка.


А тук една Мураками със Светлана, която раздаваше медали при награждаването.

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 16:06 от La Catrala

# 84
  • Мнения: 8 231
В Благоевград имат много хубава тренировъчна зала. Не е много голяма, но е доста спретната и приятна. Тренираха веднъж нашите там преди години, та я разгледах. Елате да видите нашата в Търговище. Ние дори си нямаме квадрат. Имаме само пътека. А от тази зала е Теди и от нея са тръгнали един куп национали в последните 30-40 години.
И аз не съм гледала още нищо, защото не исках да се зверя в телефона и да се опитвам да видя нещо на живо. Ще си пусна запис на многобоя сега през почивните дни. Надявам се, че финалите ще мога да гледам пряко.

# 85
  • MJF
  • Мнения: 8 603
Мда, компактна и оборудвана е залата в Благоевград като за нашата реалност  а и има трениращи.
Имам молба да споделяте линкове за гледане на записи. Просто не съм запозната с ресурсите за картина  в този спорт.

# 86
  • London
  • Мнения: 6 732
Музиката от волната програма на Лин Уонг. А познайте какво ще въртя нон стоп в близко бъдеще. Реално нейната програма ми допадна повече от Ангелинината отчасти заради музиката и усещането за балет. Но иначе цялостно Ангелина бе най-силна на всички апарати .....другите имаха пробойни на места, така че тя заслужи многобоя безапелационно.



Най-накрая някакво послание за тежко контузената гимнастичка, която за жалост е изправена пред съдбата на Лена.....дано поне медицината сега е по-напреднала и някак може да се размине поне по-леко доколкото е възможно при подобна травма. Бяха тъжни японците по трибуните ....тя е от Гимнастичeско семейство, баща й е олимпиец с бронз, майка й е нейният треньор и по-малката й сестричка е гимнастичка. Изобщо трагедия .....

Момичетата от САЩ го изпращат. Много добри деца са и те ....много скромни в интервютата.


Не знам утре как ще се събере отбора на финалите.  Такива нещо се отразява в колектив.

Победителката със злато на успоредка и бронзовата медалистка. И двете китайки и дебютантки на Световно първенство. За мен е по-притеснително как отговарят.....имам усещане, че гледам роботи или стари баби. Като ги попитаха как ще празнуват имах усещане,че не знаят какво е това. И да то повечето участници не знаят особено, но тези някаква крайност ми се виждат....., Но явно без крайности злато на дебют няма. Беше желязна особено тази със златото.



На второ място бразилката Ребека Андраде

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 20:42 от La Catrala

# 87
  • London
  • Мнения: 6 732
Турнирът приключи днес и то с драма за да е по-интересно.....

Не зачетоха паварот на волната програма на Ангелина ...тя казала на треньорите да подадат протест,те явно не са го свършили както трябва или са закъснели. Или незнайно какво....., Но заради това остана със сребро. Японката Мураками сложи край на кариерата си със злато на родна земя спечели волната програма. На трето място е Лин Уонг от САЩ.

На греда Урара от Япония стана златна медалистка, на второ място е германката Паулин и на трето Мураками от Япония.

Момента в който Ангелина тръгва да прави протест.
https://vk.com/video-4153493_456252679

Тук с трите медала.


Каква организация на фестивал.

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 15:33 от La Catrala

# 88
  • London
  • Мнения: 6 732
Добро утро. Малко емоции от Световното.



Днес рожден ден има тази прекрасница - Олга Бичерова. Заместницата на Лена в ЦСКА.... Абсолютна шампионка за 1981. За жалост и тя не успява да иде на Олимпиадата, защото е бойкотирана докато тя се състезава. А 88 ма заради контузия се оттегля от състезанията завинаги. Става треньор. Омъжва се за свой колега Валентин Могилний. Името й е замесено със скандал във връзка годината й на раждане....предполага се, че може да е била на 13-години като е спечелила световната титла и да е имало фалшификация на документи. Но това остава с въпросителна....днес се смята, че е родена или 67 или 68 ма.






Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 15:51 от La Catrala

# 89
  • London
  • Мнения: 6 732
Хитоми Хатакеда напусна болницата и е на крака


Ангелина вчера преди вечерно ток шоу. Красива много.

Последна редакция: пт, 29 окт 2021, 18:18 от La Catrala

Общи условия

Активация на акаунт