Спортна гимнастика - грация, величие и дисциплина

  • 22 223
  • 294
  •   1
Отговори
# 90
  • London
  • Мнения: 6 732
30 Октомври е денят на треньора!!!!!

https://vk.com/video15216916_456240850




Записи от финалите тази година с отлично качество с испанско озвучаване.

Тук многобоя при жените



Тук финал на прескок



Тук финал на греда



Тук финал на успоредка



Тук финал на земя

Последна редакция: сб, 30 окт 2021, 14:02 от La Catrala

# 91
  • London
  • Мнения: 6 732
Ангелина ни показва как изглежда куфарчето на гимнастика.


Елементи носещи името на гимнастички в кода за точки. Интересно как Нели Ким се е изтипосала с най-много елементи поради поста си във световната федерация. А да кажеш не помня да беше по-оригинална от повечето с по-малко елементи в кода....ммм...





Любим момент от Световното. Уей или Вей не съм сигурна как се произнася правилно на китайски ми стана много любима. Тук треньорката я поздравява и нея и 15 годишната Лиу Руй, която взе бронз. Първи изяви навън и какво правят тия малките....

Последна редакция: нд, 31 окт 2021, 16:00 от La Catrala

# 92
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Мерси за записите от испанската телевизия Hug. Аз тепърва ще търся луфт за да стигна до спортната гимнастика и за тези сега записи и тез на all-around,  насред цялото фигурно пързаляне Blush . Но понеже пуснах за да видя как са записите та  ми стана Smile . Ако не бъркам тази испанска дама коментатор  е и на фигурното пързаляне, защото испанците дават редовно и фигурно  пързалне и синхронно плуване.

# 93
  • London
  • Мнения: 6 732
Нямам идея дали е същата коментаторка. Но да разбира от толкова спортове задълбочено би било странно? Или не? Аз след времето на Албена и Максим не съм гледала фигурно катание...както му казватно в братска Русия. Мисля, че след драмите със Стависки нещо ме отврати спорта...., А не би трябвало, но така се получи. Аз им бях много голям фен .....и тотално бях разочарована после.

Любим момент с Лена....тук Фредерик взима най-висок бал точки на успоредка. Команечи пада....Лена знае точно колко й трябва за да стане абсолютна шампионка. Запазва хладнокръвие и мачка . Кралицата е само една.

# 94
  • London
  • Мнения: 6 732
Лидия Иванова интервю 3 ноември , 2021

# 95
  • London
  • Мнения: 6 732
Swiss cup 2021



Гроздова


1976 година  за Лена започва положително, тя вече е готова да се състезава при жените. Тя се яви на Шампионата на Съветския съюз в Тбилиси, който стартира на 3 март. На него гимнастиците се бият отборно на клубно ниво и индивидуално в мнобоя и на отделните уреди. Оценка над 10 може да бъде получена при извънредно голяма сложност. За жалост по това време клуб ЦСКА Москва не може да се похвали с достатъчно ресурси откъм добри гимнастици както Динамо, Буревестник и Спартак, които реално получават в същия ред и злато, сребро и бронз на това състезание. Въпреки това Светлана Гроздова, която представлява именно армейците става шампионка в многобоя. Тя е с година по-голяма от Лена и е от Ростов. На това състезание тя прави най-сложното съчетание на греда и получава 10.9 точки. Елена Давидова остава втора, тя успява да получи високата оценка от 10.00 на успоредка. Олга Ковал и Дронова си поделят третото място в многобоя. Наталия Шапошникова печели със съчетанието си на земя и получава оценка 10.01. Тя се представя също така добре и на греда където оценката е същата. Филатова успява да вземе златото на прескок, а Давидова на успоредка. Лена остава 8 ма в многобоя. Следващото състезание е само след месец, на 3 април Лена и Клименко са в Лужники,  за ''Moscow News''. Там отново подобно на предходния месец Гроздова има успех и освен шампионка на страната, става абсолютна шампионка и в този турнир. Тя успява да пребори Филатова и Шапошникова. Това е второто състезание, което се явява тест за предстоящите Олимпийски игри. Тук дебют при жeните прави и Стела Захарова. На турнира американците се представят завидно добре. Лена не се преборва за медал или челна позиция, но трупа опит.



Следващото състезание е Купата на Съветския съюз, която стартира на 18 май в Москва. Елена е 12 та в многобоя. Печели в многобоя Нели Ким, на второ място е Турищева, а на трето Корбут. На прескок Нели Ким взема златото, Корбут сребро, а Давидова бронз. На Успоредка шампионка е Корбут с изящното си Преобръщане на Корбут. Нели остава втора, а Корбик получава бронза. На греда отново печели Нели Ким, Светлана Гроздова е втора, а Филатова трета. Корбик печели на земя, Шапошникова остава със сребро, а Гроздова с бронз. Шампионката на страната Гроздова е на 9 то място в многобоя.
[/b]

Последна редакция: вт, 09 ное 2021, 00:49 от La Catrala

# 96
  • London
  • Мнения: 6 732
Честит рожден ден на Надя Команечи!











Юни, 1976 последен тест преди Олимпийските игри в Монреал. Двореца в Минск се превърна в последната надежда на Елена да попадне в Сборная. Състезанието бе между гимнастиците от СССР и тези от Чехословакия. Това бе първото важно състезание в което тя имаше честта да облече цветовете на националния отбор. Елена знаеше, че трябва да впечатли ръководството, ако иска да попадне сред момичетата за Монреал. Нели, Олга и Людмила, тогавашните звезди вече имаха гарантирани и недискутирани от никой запазени места. Елена и Клименко се надяваха да бъде взета поне като резерва, за дебютант това щеше да е голямо постижение. Шумът в залата бе силен, Елена усещаше напрежение в тила си, искаше да заглуши шума, тя винаги се смущаваше от прожекторите, тълпата и шумните викове.
- Не се притеснявай, просто покажи какво можеш. - Бяха финалните думи на треньора преди състезанието да започне.

Елена плахо пристъпи към успоредката. Малките й нежни ръце обгърнаха дървото. Магнезия не позволяваше потта и напрежението в тях да развали сцеплението. Лена полетя, светкавиците заваляха, 1,2,3.....тя се движеше като по учебник, пърхаше като волна птичка в танц със вятъра.

Но изненадите на Елена тепърва започваха, тя омагьосваше в стечение на състезанието на всеки апарат. Клименко наблюдаваше концентрирано нейното съвършенство. Елена се превърна в сензацията за всички специалисти на гимнастиката, зрители и журналисти.

Клименко пусна радиото и оттам прозвуча музика за ушите му.

'''- Драги слушатели сензацията в палата на Минск несъмнено бе 15 годишната Елена Мухина. Кое е това момиче се питат всички? Елена само от година и половина тренира в клуб СЦКА Москва. По това време треньорът Михаил Клименко я взима в групата си, до този момент той никога не е тренирал момичета, само момчета. Клименко обаче доказа, че за кратко може да извая истински шедьовър с това тихо и крехко на пръв поглед момиче. Мухина изненада всички със сложните си комбинации на всички апарати. Тя определено бе изненадата в Минск''

Клименко се усмихна. Повече от всякога бе сигурен, че е на прав път.

Финалът бе триумфален обаче за Мария Филатова, три пъти тя зае място на почетната стълбичка за - прескок, успоредка и греда. Шапошникова, Давидова и Ковал също показаха много добра подготовка. Ветеранката Елвира Саади успя да спечели многобоя, остави по-малката Филатова втора, а шампионката на Съветския съюз Гроздова остана с бронз., Ковал остана 4 та, а Шапошникова 5 та. Елена успя да завоюва 5 то място на прескок и 3 то място на успоредка. На земя остана 6 та. Ръководството бе изумено от програмата на Елена, но тя все още правеше доста грешки и нямаше достатъчно опит за да й се доверят. Така че въпреки надеждите за Монреал тя изпусна своята възможност.... , което навярно бе грешка, защото в Монреал за пръв път състезателките от Сборная щяха да понесат тежка загуба от чудото от Румъния - Надя Команечи.  Опонент, който бележи цялата кариера на Лена.....

Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 11:45 от La Catrala

# 97
  • София
  • Мнения: 27 157
Най-великата, уф! Simple Smile

# 98
  • London
  • Мнения: 6 732
Оу да..... смятам като завърша историята да я кача в Читанка за да се прочете като книга от желаещите. Може пък да се намерят такива. Има хора за които се заслужава да се знае. И не бива да се забравят. Simple Smile

# 99
  • London
  • Мнения: 6 732
От вчера....на 60.


Долу хаха ...пише перфектно 10 x 6.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 100
  • London
  • Мнения: 6 732
Водя ви Ивелина Райкова, съчетание на земя от 1988, Олимпийски Игри.  Ако забелязвате коментарите.... са ни порязали сериозно, според пишещи сме заслужавали медал, но.....



БТВ: Гледам го вече доста пъти. Много високо скача, страхотни стабилни приземявания, много сигурна, грациозна, хореографията е на ниво - тореадорка го играе тук по време на корида, ако не се лъжа от представите ми.

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 17:27 от La Catrala

# 101
  • Мнения: 786
Оу да..... смятам като завърша историята да я кача в Читанка за да се прочете като книга от желаещите. Може пък да се намерят такива. Има хора за които се заслужава да се знае. И не бива да се забравят. Simple Smile
Да кажеш като я качиш, със сигурност ще съм от първите да я прочетат.

# 102
  • London
  • Мнения: 6 732
Ще кажа....ама бавно се  пише. Трудно е да бъде достоверно.....и инфото е разнопосочно. Заради това се и лутам постоянно.

Този фуроземид ще ми изяде главата.....срещнах го на няколко места вече. Хем искам, ако Лена го е взимала да го напиша ( каквото е взимала със сигурност лекар го е изписал, треньорски щаб го е препоръчал и тн ). Хем не искам да я петня, ако не е. Макар това с нищо да не й е помогнало на представянето, даже я е съсипало....четейки какво причинява на кости и концентрация. Днес прочетох и от Захарова, че е имало слухове, че е взимала, че са я махнали от отбора заради килограми качени....Disappointed Relieved. Но на тази Захарова как да вярвам като разконспирирах, че именно тя е онази в интимен кадър с треньор в Ти в гимнастиката. И какви са тези лекарства за растеж за които се говори? Никой ли не е правел проби навремето? Иначе ако взимаш допинг реално трябва сила? Издръжливост....не да се рушиш като тебешир.

Тук и за зверските диети на Команечи....само домати и маруля. Душата ме боли за тези душици, какво са преживели. И за Лена се знае, че е гладувала.... Клименко не е давал да се яде много, много. Те всички не са....дори неотдавна видяхме тук във видео как иначе добрия Ростороцкий да казва на майката на Шапошникова, че е много добре, че не се храни.....



И една Ангелина са разведряване


Май Мураками

Последна редакция: пн, 22 ное 2021, 08:49 от La Catrala

# 103
  • London
  • Мнения: 6 732
Ангелина зашеметяваща! Доказателство, че скъпите парфюми са в многоооо малки шишенца....




Гимнастичка на деня ...адмирации

https://www.instagram.com/tv/CWn-M7kjqY2/?utm_medium=copy_link

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 11:14 от La Catrala

# 104
  • London
  • Мнения: 6 732



Моя обична❤️

Общи условия

Активация на акаунт