Имахте ли проблем с избора на име

  • 6 502
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 311
Чакаш знак от съдбата, аз се колебаех между Боян, Божидар и Боримир. Бебето беше много високо, а имах пълно разкритие, един специализант ми "натискаше" корема много внимателно и родих с 2-3 напъна. Бях безкрайно щастлива и благодарна и погледнах баджа му "Божидар" ... и така.

# 16
  • Мнения: 46 518
Аз нямах никакво в главата. По принцип съм много страхлива и като знаех, че ме чака болница, гледах да си отвличам вниманието и да не мисля въобще за бебетата, дрешки, имена и т.н. Като се роди, тогава.

# 17
  • Мнения: 2 039
Споразумейте се с таткото,не разваляйте този толкова специален момент.Щом сте го създали с любов,с любов си го кръстете.

# 18
  • Мнения: 3 922
Напишете ти и таткото по 10 имена, които харесвате, но отделно един от друг. След това ги сверете и ако има съвпадения ще мислите върху тях или ще теглите жребий.

# 19
  • Мнения: 1 112
Писахме уж списъци, накрая направихме така:
Аз написах списък с три имена, които хар1свам много и той избра.кое от трите да носи синът ни.

За мен двамата родители имат право на вето/равен глас при.избора, изобщо не мисля, че той трябва да отстъпи, защото не го е родил. Не може да го роди,  иначе би. Във всичко друго му е точно толкова родител, колкото и аз - ангажиран, любящ и отдаден. 

Не смятам, че си права да държиш да е само твоето, трябва компромис.

# 20
  • Мнения: 35
Пусни анкета с двете имена, без да казваш кой кое е избрал. Може " неговото" да обере вота.Simple Smile

Хайде ще пусна пък да видим 😉

# 21
  • Мнения: 4 009
Ох, я добави и "нито едното"

Италианци ли сте? Или просто "да звучи чужбинско" сте ги избрали?

# 22
  • Мнения: 10 993
На мен ми харесва Матео, повече от Лео.
При нас задължително децата се кръщават на свекърите, иначе се сърдят. Големият ми син е кръстен на свекървата, бих кръстила и малкия на свекъра, но племенника ми е кръстен на него и те не искаха. Така че на малкия син си избрах име аз. Майка ми е със сложен характер и не бих кръстила дете на нея, за да не и наследи кофти съдбата, цял живот е сама. С баща ми бе съм контактувала никога, така че те автоматично отпадаха като вариант.
Избрах си нормални български имена.

# 23
  • Мнения: 1 372
И двете имена ми харесват, може би Лео - малко повече, затова гласувах за него. Името идва от латински и означава "лъв". Има християнски светци с това име. В православното синодално календарче са написани двама от тях - честват се на 18 и 20 февруари.

Матео означава "Божи дар" и също има имен ден - на 16 ноември: св. апостол и евангелист Матей.

Леко раждане!

# 24
  • Мнения: 1 112
За мен двете имена имат сходно звучене и усещане.
 Ако трябва да бъда абсолютно откровена - българче не бих кръстила с нито едното, Матей ми харесва значително повече.

# 25
  • Мнения: 5 546
И двете имена са хубави, но за чужбина, за българче не бих ги ползвала. Все пак от двете може би Матео, Лео ми звучи като галено на Леонардо, не ми е самостоятелно.
Лека бременност!

# 26
  • София
  • Мнения: 7 992
За мен и двете имена са от категорията "приемливи със съответна фамилия". Иначе Матео/Лео/Рикардо/Ханс/Гюнтер/Ларсон и т.н. Христов, ми звучи малко странно.

# 27
  • Мнения: 12 033
Гласувах за Матео, Лео не ми харесва.
Ако фамилията е българска предпочитам Матей.

# 28
  • Мнения: 4 518
Ние не сме имали, но тепърва предстои да имаме, защото той се насочва към един вид имена, аз към коренно различен. Сигурна съм, че някой от родата ще се изцепи с някоя простотия, че не са кръстени на някого. Като цяло проблем ще е, въпреки че съм бременна с близнаци и уж може всеки да избере едно име, но си представям сестрите Ина и Елизабета (примерно) и лошо ми става.
Гласувах за Матео, Лео ми е прекалено италианско. Не, че Матео не е, но ми е по-приемливо.

# 29
  • Мнения: 11 569
За Матео гласувах.
Лео ми е някак незавършено.

Общи условия

Активация на акаунт