Имахте ли проблем с избора на име

  • 6 495
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте на всички! Имам следният проблем - с мъжа ми не можеме да се разберем как ще се казва синът ни. Аз съм избрала име, което той категорично не приема..  В смисъл каквото и име да предложа - не става, само за това, че аз съм го измислила .. Според него името трябва да го измисли той, чист инат си е това. На мен пък не ми харесват имената които той иска.. Не бих искала да отстъпя, тъй като вече вътрешно съм се настроила, как искам да се казва бебчо.. Той пък се сърди …

# 1
  • Мнения: 792
Бебето е колкото твое, толкова и негово, така че не може само единият да се налага. Simple Smile
Изберете някое, което да харесва и на двамата, извън вече споменатите, за да не си държи всеки на неговото си.

# 2
  • Мнения: 4 002
Отговаряш му на шега - ок, избери ти името, а пък аз ще пиша бебчо с моите имена за презиме и фамилия (демек няма да го пишете баща в акта за раждане) Като се опули, му казваш - еми ти даваш вече две твои имена на бебето, третото е от мен, за дето съм го носила и раждала.
 Пък и без това без твое съгласие в родилното няма да го запишат само от неговите думи.
Отделно като си харесаш име, казваш го на човек, когото мъжът ти слуша - все едно идва от него. Като ти е инато магарето вкъщи, не го биеш, за да се инати повече, а го играеш с хитрост.

# 3
  • Мнения: 499
Какви са твоите предложения и какви са неговите?
Трудно ще излезеш на глава с толкова разумен мъж.

# 4
  • Мнения: 11 565
На голямото дете кой избра името?

# 5
  • Мнения: 35
Какви са твоите предложения и какви са неговите?
Трудно ще излезеш на глава с толкова разумен мъж.
Трудно се излиза на глава с такъв инат !

На голямото дете кой избра името?
Взаимно.
И двамата го избрахме.

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 18:00 от diana1991

# 6
  • Мнения: 11 565
Е, супер, ще стигнете пак до консенсус.
А ти или той имате ли определени предпочитания за буквичка, ще предлагаме, пък току сте избрали пак заедно.

# 7
  • Мнения: 35
Е, супер, ще стигнете пак до консенсус.
А ти или той имате ли определени предпочитания за буквичка, ще предлагаме, пък току сте избрали пак заедно.

Проблема е , че той е избрал име което на мен не ми харесва. А аз съм избрала име което на него не му харесва.. 🤷🏻Колкото и имена да прехвърлям, просто това име вече ми се е запечатило и все към него си клоня.
А той си го прави малко и от инат , тъй като пробвах просто на шега да му предложа друго име за да видя как ще реагира - и познай ! Пак не е съгласен! Дори му предложих да го запишем и с двете имена, е и това не одобри!

# 8
  • Мнения: 11 565
Пусни анкета с двете имена, без да казваш кой кое е избрал. Може " неговото" да обере вота.Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 538
И аз мисля, че майката трябва да има тежката дума, другото е направо наглост. Joy Той да го носи 9 месеца и да се гърчи в родилни мъки и да има претенции после, ааамаха, тия мъже! Grinning И да, вече две имена идват от него, някак си е редно да е малко по-толерантен.
Моят мъж не се е налагал, аз си имах едно любимо име, той го одобри и така.
П.С. И аз съм за анкета. Simple Smile Ей така да си свериш часовника.

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 18:54 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 10
  • София
  • Мнения: 28 474
Проблем не сме имали, но поради чиста случайност. Бях казала на мъжа ми да хареса няколко имена без да ми ги казва, аз също бях харесала няколко, като ги сравнихме се оказа че има едно общо и в двата списъка.

# 11
  • Мнения: 25 571
Предложи му първото име да е от него, бащиното и фамилното – на комшията/колегата/предишното гадже... който си избереш.
Все пак зависи дали твоето предложение не е съвсем изчанчено, че някои бременни изтрещяват, особено любителките на сериали. Simple Smile
Аз също се присъединявам към питането кое име си избрала.

Аз лично проблеми с име не съм имала (освен сърдит свекър). Мъжът ми избра името от списъка с имена, който му дадох. Всички имена харесвах, не можех сама да избера нито едно от тях и при липса на БГ-Мамма се наложи да питам бъдещия татко.

# 12
  • Мнения: 46 492
Щом сте на етап бебе 2, значи си го познаваш какъв е. Нямаш много голям избор, освен да намерите компромисен вариант. Забравете за дотук обсъжданите имена и измислете някакво неутрално.

На въпроса дали съм имала такъв проблем, не. При положение, че бебето 2 имена на мъжа ми (бащино и фамилно), дори не е отварял дума да има претенции за първото. Поне за него смятаме, че и майката трябва да има някакво участие. Съобщих го, след като го записах официално в болницата. Преди това в интерес на истината и аз не знаех какво ще е Laughing

# 13
  • Мнения: 3 295
И според мен майката трябва да избере името, за мен довода е че второто и третото име са на бащата, поне първото да е избор на майката. Мина този номер пред ММ Grinning
И аз като НСЧ до последно не знаех как ще се казва, имах няколко имена в главата си, но реших че ще избера когато видя малкия за първи път, и така стана.

# 14
  • Мнения: 5 538
Винаги съм се чудила как го решавате само при вида на бебчо. Аз имах две имена в главата си (с превес на едното), но и сега като я погледна, и другото име щеше да си й отива. Joy

Общи условия

Активация на акаунт