Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда тема 34

  • 191 762
  • 3 349
  •   1
Отговори
# 2 895
  • Мнения: 4 518
Здравейте! Предстои ми скорошно раждане със секцио и имам няколко въпроса: в деня на приема, в кое отделение настаняват? След операцията, кога може да се вземе душ? Около колко часа се организират изписванията в делничен/ почивен ден? И последно, колко пъти носят бебето докато си в реанимация ?
Настаняват във високо рискова бременност денят преди секциото. Там правят тонове, проба за алергия към антибиотик, кръвни изследвания, ако има нужка други изследвания. Сутринта пак тонове, клизма, може да си вземете душ след клизмата.
След операцията си в реанимация цялия ден се лежи. На следващата сутрин има раздвижване и после ви местят в нормална стая, в която може да се изкъпете. Не знам кое секцио ще Ви е и какво си представяте, но аз първите три дни трудно седях повече от 5мин и къпането ми изглеждаше много опасно.
Ако ще се къпете кажете да Ви сложат подходяща лепенка или там каквото се води.
Бебетата в реанимацията май ги донесоха два пъти преди да заспим.
Всичките ми изписвания са били около обяд, но зависи колко хора има за изписване. За изписването Ви препоръчвам който ще дойде да Ви вземе да дойде по-раничко, да даде дрехите за изписването (не е нужно да ги мъкнете още от преди секциото) да плати каквото има да се плаща и да ви изчака.

# 2 896
  • Мнения: 70
То зависи как се чувства всеки за къпането, аз първия път раждах в друга болница. Там съм седяла само 12 часа в реанимация и щом се качих в стаята седнаха се изкъпах, не съм имала проблем с движението. Много досадно ми се струва чак на другия ден да се кача в стаята то да лежиш ама 24 часа като гледам се връзват, което ми се струва много

# 2 897
  • Мнения: 11
Много Ви благодаря за отговорите.
Второ секцио ще ми е, но първото беше в друга болница преди 9 години.

# 2 898
  • Мнения: 4 518
То зависи как се чувства всеки за къпането, аз първия път раждах в друга болница. Там съм седяла само 12 часа в реанимация и щом се качих в стаята седнаха се изкъпах, не съм имала проблем с движението. Много досадно ми се струва чак на другия ден да се кача в стаята то да лежиш ама 24 часа като гледам се връзват, което ми се струва много
Разбира се, зависи си от човека и от състоянието.
Аз имах тежка бременност, с много дефицити, почти не остана нищо от мен когато извадиха бебетата. Опитвах се да ставам, но ми прималяваше, въпреки че се опитвах няколко пъти. След вливки пак не успях да стана и накрая излязох от реанимацията с количка. За мен в моя случай къпането не беше безопасно. Понеже след раждането пак бях във високо рискова ходех на свиждане на бебетата в 11 и в 17. Сестрите от високо рискова като видеха, че ме няма в стаята тичаха да ме прибират от неонатологията за да не припадна по коридорите.
Не дават по-рано да се стане. Ако е спешно секцио може преди да са минали 24ч, но не знам по какъв начин преценяват.

Пожелавам Ви леко раждане и пухкаво бебе.

# 2 899
  • Мнения: 1 102
А къде се приемат жените за индукция? Отново във високорискова ли? И къде по-точно е това отделение? На 5ет. ли?

# 2 900
  • Мнения: 4 518
А къде се приемат жените за индукция? Отново във високорискова ли? И къде по-точно е това отделение? На 5ет. ли?
Миналия ноември беше в дясно когато гледаш към малките асансьори.
За индукцията не мога да кажа.

# 2 901
  • Мнения: 287
Здравейте,

Искам да попитам дали в Токуда се правят всички профилактични прегледи за бебе на 6 месеца, което не се следи в болницата.
Ако се правят бихте ли ми казали как се запазва час? Дали при някой от неонатологията и той прави и насочва всички изследвания или всяко нещо е при отделен специалист?

# 2 902
  • Мнения: 20
Здравейте аз раждах в Токуда февруари 2020 г. От 28ма седмица се следя при доктор Апостолова. Имах проблемна бременност веднъж се наложи да ме приемат в Токуда имах среща и с доктор Кючукова също съм с добри впечатления.Когато започнаха болките писах на док. Апостолова каза да изпия 2 но шпа и ако не мине значи са родилни болки. Беше 21 вечерта. Повече не си писахме вече в 2 посреднощ отидохме до Токуда прие ме друг доктор. На сутрин та дойде Апостолова и ми каза аз нали ти казах до последно да седиш във вас, според нея рано съм отишла, след 10 часа в нас с болки и 3 см разкритие. Каза ми до обяд ще си родила и така и стана. Предизвикаха ме. Като цяло на самото раждане хем излизаше хем влизаше явно имаше и друга работа, но като беше при мен ме окуражаваше.Единствено като напъвах чух акушерката как казваше тя цялата ще се разкъса и Апостолова казва нищо. Бях с много разкъсвания на 40тия ден ми падна последния шеф не можех да седна 1 месец. Единствено, което наистина не ми хареса беше, че след като родих Апостолова тръгна явно долу в кабинета и остави да ме шие една стажантка Мария се казва.... И нещо стана пукна се някаква артерия тече много кръв. Пак се обадиха на Апостолова да идва да ме шие втори път.... Час и половина шиене.... Загубих кръв кръвното ми стана 70 на 50 поливали са ме с вода. Незнам според мен не е редно да платиш толкова пари и да те зареждат друг да те шие при положение, че видяха, че не съм с 1 или 2 шефа ставаше въпрос за 14-15 шева според тях.... Незнам това дали се дължи и на факта, че съм обгаряна на шийката на матката или на бързото предизвикване на раждане, но нищо. Като цяло съм с добри впечатления от родилното в Токуда. На другия ден Апостолова дойде помогна ми за кърменето.

# 2 903
  • Мнения: 1 102
Този път мисля да чета внимателно документите при постъпване. Първият път като родих имаше специализантка, но тя само гледаше нищо не ми е правила(не бях при Апостолова). И на мен не би ми било приятно да платиш толкова мн да се учат на теб.
Някой има ли спомен това дали фигурира в самите документи?

# 2 904
  • Мнения: 1 725
Пълно е със стажант преди година мне ме оперира Колева и стажантска двете заедно.

# 2 905
  • Мнения: 52
Този път мисля да чета внимателно документите при постъпване. Първият път като родих имаше специализантка, но тя само гледаше нищо не ми е правила(не бях при Апостолова). И на мен не би ми било приятно да платиш толкова мн да се учат на теб.
Някой има ли спомен това дали фигурира в самите документи?
Миналото ми раждане беше януари 2019 и ясно помня, че искаха съгласие за присъствие на стажанти, тогава мен за разкритие ме прегледа едни младо момиче с трепереща ръка, но за шиенето не е ОК и аз ще откажа този път, ако го има още в документите и съм в състояние и имам време да чета внимателно. Живот и здраве и мен скоро ме чака нормално раждане при Апостолова. Миналия път мина много леко, но беше неделя и доста спокойно в отделението, тя си ме ши и имах малко шевове. Отидох с 4 см и родих след 4 часа на постъпване в болницата. След като ми сложиха упойката, тя сама ми каза, че пуска окситоцина, да ускорим нещата. Нищо не усетих, даже беше притеснително, че и самите напъни те ми казваха кога да напъвам.

# 2 906
  • Мнения: 649
Стажантите са студенти, които не са завършили все още медицина и не са лекари. Специализантите са дипломирани лекари, които в момента правят специализацията си в специалността, която са избрали.

По спомен в документите пишеше, че пациентът се съгласява с него да работят специализанти (не стажанти) и документът не предполагаше отказ. Бяха изброени много неща и накрая подпис "съгласявам се с всичко".

На мен една стажантка ми проми раната и ми смени лепенката на секциото. Понеже се заговорих с нея, разбрах, че студентите стажуват, но явно започват с такъв тип задачи - промивки, превръзки и т.н. Стажанти могат и да присъстват и да гледат операция (предполагам и раждане), но надали ще бъдат допуснати да правят каквото и да било, освен да наблюдават. При специализантите вече е различно, защото и те са лекари. Токуда вече е университетска болница и е вероятно да не може да се откаже присъствието на специализант, но все пак питайте лекаря си, може всеки да процедира различно. На моето секцио д-р Атанасова беше заедно със специализантка, но ме заши лично тя.

# 2 907
  • Мнения: 6 733
Пълно е със стажант преди година мне ме оперира Колева и стажантска двете заедно.

Стажанти и специализанти са две различни неща.
Стажант е студент между 1 и 6 курс. Те или само гледат, или им се разрешава да почистват рани, слагат/сменят превръзки или правят ЕКГ. Общо взето общи неща само.
Специализант е вече завършил лекар. Учил е 6 години и в момента кара специализация, която е между 3 и 5 години допълнително отгоре.

# 2 908
  • Мнения: 107
Здравейте! Ноември месец ми предстои раждане живот и здраве в Токуда. Тези дни обаче се замислих недай боже ако се заразя с Ковид дали маже да се случи раждането в Токуда или ще трябва да се ходи в друга болница. Някой има ли актуална информация. Бях чувала преди, че може, но след това те настаняват в Ковид отделение, но към момента не съм сигурна дали не е закрито Ковид отделението в Токуда. Благодаря предварително за информацията.

# 2 909
  • Мнения: 468
Здравейте! Ноември месец ми предстои раждане живот и здраве в Токуда. Тези дни обаче се замислих недай боже ако се заразя с Ковид дали маже да се случи раждането в Токуда или ще трябва да се ходи в друга болница. Някой има ли актуална информация. Бях чувала преди, че може, но след това те настаняват в Ковид отделение, но към момента не съм сигурна дали не е закрито Ковид отделението в Токуда. Благодаря предварително за информацията.
Знам, че Ви е притеснено, но тези неща се променят за часове и дори сега да е по един начин, до тогава може да се смени 3 пъти схемата.

Общи условия

Активация на акаунт