Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда тема 34

  • 191 858
  • 3 349
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 510
Аз се следях по ЗК при Евтимова и на частно при Апостолова.
Евтимова изобщо не я препоръчвам. Ама хич не й се занимава на жената, мързи я да гледа... Дори не мога да го нарека преглед при нея. Трудна е с направления, все някакви оправдания имаше.
От докторите, които следят по ЗК, само Колева изражда.
Апостолова я препоръчвам.

# 61
  • Мнения: 650
На мен Атанасова преди да излезе в отпуск ми каза, че е казала на регистратура да не записват повече нови пациенти до края на годината. Предния ден преди да се видя аз с нея, имала 70 прегледа... Не мога да си представя как е издържала. И тя, и Нашар са супер претоварени, така че нормално да спрат да приемат нови хора за известно време. Напливът е огромен, но просто не могат да поемат всички.

Добри отзиви имам за нея, Нашар и Апостолова - от мен за Атанасова и две близки приятелки вече раждали при другите две лекарки.

# 62
  • Мнения: 95
Аз препоръчвам и Богданова, по заместване съм при Апостолова, също много добра ми се струва. Днес се преглеждахме на ехограф, определено отчитам разлика между двете. Богданова много бързо се ориентира и успяваме да хванем всичко на младежа, който обикновено мн се забавлява да го гледат на ехограф и мърда.

# 63
  • Мнения: 145
Аз препоръчвам и Богданова, по заместване съм при Апостолова, също много добра ми се струва. Днес се преглеждахме на ехограф, определено отчитам разлика между двете. Богданова много бързо се ориентира и успяваме да хванем всичко на младежа, който обикновено мн се забавлява да го гледат на ехограф и мърда.


Прочетох доста позитивни отзиви за Богданова! Ако се обадя в Токуда дали ще мога да си запиша час конкретно при нея? Или като цяло конкретно при някого или това се случва след като се запиша за ЖК и съответно мога да избирам при кого?

# 64
  • София
  • Мнения: 6 726
Може и като звъннете на регистратура. Въпроса е, че има лекари при които часа е с месеци напред.

# 65
  • Мнения: 650
Аз препоръчвам и Богданова, по заместване съм при Апостолова, също много добра ми се струва. Днес се преглеждахме на ехограф, определено отчитам разлика между двете. Богданова много бързо се ориентира и успяваме да хванем всичко на младежа, който обикновено мн се забавлява да го гледат на ехограф и мърда.

Богданова все пак е фетален специалист, предполагам е нормално да е малко по-бърза. За Апостолова не съм чувала лоши отзиви, докато за Богданова знам, че някои пациентки имат проблем с отношението ѝ, докато други са очаровани от нея.

# 66
  • Мнения: 95
Аз препоръчвам и Богданова, по заместване съм при Апостолова, също много добра ми се струва. Днес се преглеждахме на ехограф, определено отчитам разлика между двете. Богданова много бързо се ориентира и успяваме да хванем всичко на младежа, който обикновено мн се забавлява да го гледат на ехограф и мърда.


Прочетох доста позитивни отзиви за Богданова! Ако се обадя в Токуда дали ще мога да си запиша час конкретно при нея? Или като цяло конкретно при някого или това се случва след като се запиша за ЖК и съответно мога да избирам при кого?

Богданова е в отпуска до 24.08, записват за след това. Мисля че и двете ги има като възможност - записване за преглед директно при определен лекар (стига да може да поеме нови пациенти) и записване за първи свободен час без значение от доктора, и последвал избор при кого да се следите.

# 67
  • Мнения: 164
Съгласна съм с мнението за Богданова и бързата й и адекватна реакция. Аз също се следя при нея! Ще Ви посъветвам да звъннете и в Оскар клиник, там е една идея по-малко натоварвно от Токуда.

# 68
  • Мнения: 104
Здравейте!

Тъй като ми е първа бременност и съм доста неосведомена, може ли някой да ми обясни за регистрирането на женската консултация - при доктора, при който искам да раждам ли трябва да съм регистрирана или може и при друг лекар? И какво точно означава тази женска консултация? Доколкото разбрах това е необходимо, за да получавам болнични, който мислех че ще получавам от личния ми лекар.

Насочила съм се за раждане в Токуда и ми се иска раждането да се случи с д-р Анна Богданова. Интересувам е, ако някой който е раждал при д-р Богданова - може ли да ми кажете как се случиха нещата с прегледите? В Токуда ми казват, че е много натоварено при нея, изглежда е желан лекар. Предварително ли си записвахте часовете при нея? Аз имам записах час от юли за септември при нея. Много ли чакахте за часовете си или е била точна?

Също така имате ли информация за друг добър лекар в Токуда, който изражда и не е чак толкова натоварен?

Бихте ли ми казали в Токуда има ли опция да си платиш за екип или трябва да се уговаряш предварително с лекаря, който искаш да те изражда?

Последна редакция: ср, 18 авг 2021, 16:03 от yoanamch

# 69
  • Мнения: 139
Аз се следих и родих при доктор Богданова.
Честно казано така и не разбрах в какво точно се изразява женската консултация. На първия ми преглед при д-р Богданова й казах, че искам тя да ми проследи бременността, ако може да ме поеме. Тя ми даде телефона си и това беше. Прегледите при нея са платени, не работи по здравна каса. На мен тя ми издаде и първия болничен - 14-дневен още в 5-ти месец заради контракции. От нея получих и 45-дневния болничен преди термин, както и направлението за хоспитализация при раждане.
Много е натоварена наистина - аз винаги чаках по час и половина, за да вляза за запазен час. Но няма как - често се случва да й се наложи да влезе в операция например и графикът се забавя.
Часовете си запазвах месец по-рано, за да съм спокойна, че има за датата, която ми трябва. Това важи най-вече за феталните морфологии, ако искате тя да Ви ги прави.
Цената за раждане в болницата включва в себе си избор на екип. Предварително се уговорих с нея, че искам тя да води раждането, но нищо не съм попълвала на хартия. Вече като влязох да раждам мисля, че подписах заявление, че избирам нея, но ме приеха по спешната процедура и частта с документите ми е мъглива.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 726
Богданова не води ЖК просто сте имали платени прегледи при нея.

# 71
  • Мнения: 90
А какво е всъщност женска консултация? Това по Здравна каса от тази програма майчино здраве или както се казваше? Т.е. ЖК е само ако се следиш по здравна каса, така ли?
 Във всеки случай аз се следя само платено, но знам че още когато влязох в 12 г.с. лекарката ми каза, че те вписват някъде към НЗОК като бременна. И също така тя ми издава всичките болнични, нищо че е платено.

# 72
  • Мнения: 1 725
Не е задължително да се следиш по ЗК и да се водиш някъде бременна за касата. Дори и на частно пак се води ЖК, но си плащаш за всичко. Правата на една бременна и родила жена следяла се по ЗК или не са едни и същи.

# 73
  • Мнения: 51
Здравейте, следя бременност си в токуда при д-р Велева. Тъй като предстои да ми бъде издаден болничен от ЛКК, може ли да ми кажете заплаща ли се? Понеже в предишни теми прочетох че е по 350лв.
БЛАГОДАРЯ!

# 74
  • Мнения: 90
Здравейте, следя бременност си в токуда при д-р Велева. Тъй като предстои да ми бъде издаден болничен от ЛКК, може ли да ми кажете заплаща ли се? Понеже в предишни теми прочетох че е по 350лв.
БЛАГОДАРЯ!
По-скоро 30лв да са писали. Тази лекарска комисия е формалност, изобщо не го мисли, и със сигурност няма да е 350лв. Най-много 30, а може и нищо да не ти вземат.

Общи условия

Активация на акаунт