Лазерно отстраняване на хемороиди и кърмене

  • 2 016
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте, след естествено раждане тази година ми се появиха външни хемороиди. Положението е не търпимо. Измазах всякакви мехлеми, слагах всякакви свещички(мислех,че имам и вътрешни),подобрение 0. Ходих на преглед при познат лекар (не би ме излъгал) и каза,че мога или да се мъча или да го махам оперативно или с лазер. В момента бебето е на 3 месеца и е само на кърма, не искам да спирам кърменето, а ако правя операция ще имам болничен престой и няма как да го кърмя. Лекаря обаче не можа да ми препоръча къде да си направя процедурата с лазер,за да нямам болничен престой. Има ли някой минал през този кошмар да каже в коя клиника и при кой лекар си е правил манипулацията (за София става въпрос)? За мен е важно да няма болничен престой, заради кърменето.

# 1
  • Мнения: 385
Здравейте, погледнете дали ви устройва банд лигирането на хемороидите. Амбулаторна процедура е и не изисква престой.

Здравейте, след естествено раждане тази година ми се появиха външни хемороиди. Положението е не търпимо. Измазах всякакви мехлеми, слагах всякакви свещички(мислех,че имам и вътрешни),подобрение 0. Ходих на преглед при познат лекар (не би ме излъгал) и каза,че мога или да се мъча или да го махам оперативно или с лазер. В момента бебето е на 3 месеца и е само на кърма, не искам да спирам кърменето, а ако правя операция ще имам болничен престой и няма как да го кърмя. Лекаря обаче не можа да ми препоръча къде да си направя процедурата с лазер,за да нямам болничен престой. Има ли някой минал през този кошмар да каже в коя клиника и при кой лекар си е правил манипулацията (за София става въпрос)? За мен е важно да няма болничен престой, заради кърменето.

# 2
  • Мнения: 63
За банд лигирането четох,че се прилага при вътрешни, не знаех че става и за външни. И с тази процедура съм ок, само кажете подробности къде и при кой лекар сте я правили?

# 3
  • Мнения: 22 867
vessi_vassi, понеже бях в същото или подобно положение след раждането и на двамата ми сина, няма как да знам дали е точно като при теб, породени са децата ми, ако изобщо има значение,  но така ме боляха, че място не си намирах, ни да седнеш, ни да легнеш, ни да стоиш. Също мазах какво ли не от аптеката, накрая познат гинеколог на моя приятелка и казал да взема смрадлика, да я сваря, да охладя до приятно топло, като пробвам с ръка, да прецедя, сипва се отварата в леген, настаняваш се в него с книжка в ръка, сега може и с телефон Simple Smile, и седиш колкото издържиш. Не помня точно време. Ами облекчение получих още след първата баня, не помня колко още правих, преди години беше, но не продължи много, не съм имала проблеми от тогава. А бях изпаднала в ужас, че ще трябва да се оперирам. Та, ако искаш, пробвай, не мога да гарантирам ефект, но понеже при мен сработи, просто като препоръка. По зле няма как да стане. Иначе, има разни начини в медицината.

# 4
  • Мнения: 630
Една близка с хемороиди какви ли не лекарства и мазила не пробва. Накрая аптекарка ѝ препоръча долните хапчета (за 3.70 лв., има и мазило). Реши си проблемите. И тя си мислеше за операция... но се оправи.
https://apteka.framar.bg/16003656/%D0%BF%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B5 … B0%D0%B1%D0%BB-40

# 5
  • Мнения: 63
Pilex крема го изпробвах и нямаше ефект, таблетките не съм пила, но пих Флебодия и тя не помага. Баните със смрадлика ги прилагах, за това че имах шевове, за шевовете помогнаха, но хемороида си стои. За това съм решена на премахване, три месеца не се трае, даже кърмя легнала. А и щом близък лекар казва операция, значи съм стигнала до такова положение.

# 6
  • Мнения: 1 572
https://onclinic-bg.com/lechenie-na-hemoroidi-i-fisuri-bez-opera … -on-klinik-2.html

Близка приятелка, която роди наскоро, е доволна от тях.

# 7
  • Мнения: 63
При кой лекар? Четох доста разнородни мнения за Христозов
https://onclinic-bg.com/lechenie-na-hemoroidi-i-fisuri-bez-opera … -on-klinik-2.html

Близка приятелка, която роди наскоро, е доволна от тях.

# 8
  • Мнения: 1 572
Ще я питам, ако ми е казала името - не се сещам в момента.

Допис: Христозов

Последна редакция: пт, 06 авг 2021, 16:01 от Threemafan

# 9
  • Мнения: 13 540
Лазерно отстраняване още не съм чула тук някъде да се прилага за отстраняване на външни хемороиди.
Препоръчвам по настойчива употреба на отвара от смрадлика, както е препоръчала labrex, от личен опит съм доволна от това кремче https://www.olx.bg/d/ad/prokto-sinalar-krem-pri-hemoroidi-procto … D655-ID7IeEA.html
След раждането бях в същата ситуация и тогава ползвах Ultra prokt  крем, но за съжаление вече не се внася, донасян ми е от Италия.
В аптека "Ерудита" http://eruditabg.com/?pid=8  правят крем за хемороиди и също е много добър, аналог е на горното, но си го приготвят там в лабораторията.Изпращат по Еконт, ако не сте от София.
За справяне с проблема фактори са правилното хранене, избягване на запек, както и добра физическа активност.

Последна редакция: пт, 06 авг 2021, 21:44 от Пролетно цвете

# 10
  • Мнения: 63
Един месец правих бани със смрадлика, заради шевовете, мисля че е достатъчно. Работя на бюро и не си представям как 8часа ще си седя на д-то с тия болки. За това съм твърдо решена да ги премахна

# 11
  • Мнения: 385
Съпругът ми е с много тежки хемороиди. Ходихме при д-р Желязков в Борово, София. Той е твърдо против операциите, защото казва че ако малко повече срежат от колкото трябва, изпускане доживот. Така че наистина опитайте всички възможни неоперативни методи.

# 12
  • Мнения: 63
Доктор Желязков не прави ли точно банд лигиране? За класическите операции знам,че крият риск и не амбулаторните ли са така?
Съпругът ми е с много тежки хемороиди. Ходихме при д-р Желязков в Борово, София. Той е твърдо против операциите, защото казва че ако малко повече срежат от колкото трябва, изпускане доживот. Така че наистина опитайте всички възможни неоперативни методи.

# 13
  • Мнения: 385
Лигирането е захващане на хемороидите с нещо като ластиче. Изсъхват и падат. Няма лоши последици от този метод. Поне в нашия случай. Манипулацията е няколко минути. После си отиваш вкъщи. Има неразположение на със сигурност не е като операция, да седиш на пояс 2 месеца..

Доктор Желязков не прави ли точно банд лигиране? За класическите операции знам,че крият риск и не амбулаторните ли са така?
Съпругът ми е с много тежки хемороиди. Ходихме при д-р Желязков в Борово, София. Той е твърдо против операциите, защото казва че ако малко повече срежат от колкото трябва, изпускане доживот. Така че наистина опитайте всички възможни неоперативни методи.

# 14
  • Мнения: 4 496
Преди 10-тина години една такава “гад” не се повлия при мен от няколко мазила и хапчета. След месец и половина мъки и никакво подобрение се съгласих да ми ги премахнат оперативно, мисля че беше с лазер, не помня с точност. Процедурата отне 20-30 мин. и си заминах в къщи. В Стара Загора обаче беше, при д-р Матев. Знам че е много добър специалист. Тогава ми го препоръчаха.

Общи условия

Активация на акаунт