Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 19

  • 63 927
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 845
Момичета, колко най-малко може да е естрадиола на фоликул и да е качествена яйцеклетката?
Моят нещо не мърда почти от вчера.(вчера 538,днес 572).
 Аз съм с малко по-странна стимулация и мноооого силна (гонал 300,мерионал 300, хормон на растежа,цитротид). Днес ми е 14 ден от мц(започнахме на 2ри),като на 10я ден извадиха доминантния ф,който стана 21.3 мм преди тригера(хубава яйцеклетка,но не се оплоди) и продължиха да стимулират др мъници,но нещо не мърдат с повечко от 5-6 мм. реално имах прекъсване от 2 дни на стимулацията преди пункция 1. Днес най-големият Ф е 17,3,а другите са 15,5;15;12;10,2 и 8,1 мм. Пункция 2 сигурно ще е в понеделник,но повече от 2-3 яйцеклетки едва ли ще извадят,но дано поне са зряли 🙏🏼

# 61
  • София
  • Мнения: 23 191
може и пет да извадят като гледам размера на фоликулите.
естрадиола не е много точен критерии.
аз с естрадиол около 400 имах 4 я.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 412
Аз също това щях да кажа, много са малки Ф затова и Е2 е толкова, но някъде 4-5Я. Като имаш в предвид, че от 10мм. нагоре започват да отделят Е2.
Успех миличка и много стиснати палчета за добри Я Flowers Four Leaf Clover

# 63
  • Мнения: 1 845
Благодаря ви,момичета 🙏🏼
Но ако бия овитрела в събота,то фоликулите ще са с още 1-1,5 мм пораснали само и затова мисля,че няма да са повечко от 2-3 Я 🤔 но дано пък са и качествени 🤞че доста силна и дъъъъълга стимулация отнесох този път.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 412
Нещо не си много на ясно, след тригера порастват още малко, но не забравяй, че това не е Бг да ти извадят големия, а другите да ги оставят по дяволите. Там вадят всичко и малките ги доотглеждат и от тях която се доразвие добре оплождат.

# 65
  • Мнения: 1 845
Ми наясно бях цели 8г и 8 инвитрота, но явно с егн нещата рязко се променят 🙈 нормално ми растяха до януари т.г. по 1,5-2мм дневно при 1/4 на тази стимулация и то по над 10 фоликула,а сега едва 0,5 средно.
Не мисля,че където и да е по Света от фоликул,който е 13-14 мм може да излезне читава яйцеклетка и здрав ембрион и бебе 🤔 но не споря де-отдавна спрях да чета по тази тема статистика и литература. Дано пък турците са факири и ме оборят 😉

# 66
  • Мнения: 6 051
Devilche, не ме отчайвай така. Моите ги вадят все на малки фоликули. На 13 мм. ми назначават тригера. Вярно, бебе не се знае ще излезе ли, но поне до 3ти ден се развиват добре, та тая някаква малка надежда. Simple Smile Ако ги оставят по-големи ЛХ скача рязко и нищо не вадим или я. е лутеинизирала. Дано те опровергая скоро /сама не си вярвам, но надеждата умира последна Rolling Eyes/.

# 67
  • Мнения: 1 755
Единствената ми извадена и замразявана/размразявана яйцеклетка е от 14 мм фоликул, доотглеждана преди да отиде във фризера. Не се оплоди, но и аз нямах никакви очаквания. Практикува се и тук, това имах предвид. Успех, Девил!

(Големия Ф тъкмо се беше спукал, затова са пунктирали следващия)

# 68
  • Мнения: 1 845
Момичета,
А да ви е падал естрадиола в деня на тригера?

# 69
  • София
  • Мнения: 23 191
пада понякога след цитротид и подобни.
ако се притесняваш от спукани фоликули недей, едва ли е това.
изобщо не се вторачвай в цифрите, те са за ориентир на лекарите кога какво да се случи, но в нкакъв случай не са 100% определящи за крайния изход.
и спокойствието е много важно.

# 70
  • Мнения: 1 845
Благодаря ти отново,Бамби 🙏🏼 И лекаря така каза-заради цитротида(всеки ден си бия).
Не са се спукали,а даже са малки още,а естрадиола падна от 572(вчера) на 498 🙈 а пункцията ще в неделя. това ми се случва за 1ви път,а и други опити съм поставяла цитротид.
Дано цифрите ме лъжат и извадят някоя читава яйцеклетчица🤞

# 71
  • Мнения: 216
Благодаря ви за отговорите. Потърсих и трето мнение и ще започвам с втория опит по нов протокол, дано по-успешен от първия. Лекарят,  при който се преместих препотвърди това, което и вие ми писахте. Ще продължа да се допитвам до вас за ценни мнения и съвети .
На всяка от вас желая много сили и успех!!!

# 72
  • София
  • Мнения: 3 412
Здравейте момичета Flowers Hibiscus
Трябва да си инжектирам Мерионал, но нещо аз ли не правя правилно, след поставянето става бучка която после си се разнася сама приемам го за нормално, но ми остава синина там където е поставен. Как точно се инжектора да не остава синьо.

# 73
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета! Какво вземате за подобряване качеството на яйцеклетките? Ще са радвам да споделите. Успех на всички!

# 74
  • гр. София
  • Мнения: 564
От три дни стартирах с FH Pro, четох добри отзиви - ще видим...

За съжаление се оказва, че решение за качеството на яйцеклетките реално няма, но има положителни насоки към определени добавки

Общи условия

Активация на акаунт