Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 19

  • 63 766
  • 756
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 891
Елиза, моят трансфер беше на 39г с извадени 15 зрели яйцеклетки, много висок страдиол и лека хиперстимулация. В деня на трасфера решихме да порбваме свеж трансфер, защото имахме доста ембриони, беше успешен. Някъде около 5-6 ден явно с покачване на ЧХГ се подух много, но не стигнах до болница, постепенно хиперстимулацията отшумя. Успех! Дано имате достатъчно ембриони и успешен трансфер - свеж или замразен, важен е крайният резултат. Стискам палци!

# 646
  • Мнения: 1 162
В Германия се правят всички трансфери на втория ден, защото изчакването ускъпява доста процедурата.
Моето първо инвитро беше на втори ден и неуспешно.Второто инвитро на пети ден и успешно.
Сега пак правих инвитро на пети ден и след едно раждане, но уви не се получи.
Според мен ако е писано да стане ще стане....и много спокойствие, стресът оказва много лошо влияние.

# 647
  • Мнения: 33
Привет, момичета! Отчитам се с положителен резултат от понеделник, утроен в сряда, удвоен в петък, след ЗЕТ с ДЯ. Процедурата ни беше в Кипър, при др. Мурат. След последната стимулация в  Токуда, с максимална бройка до момента яйцеклетки, но нито един ембрион, аз на 44, решихме, че искаме дете у дома, а не опити още неясно колко години, да открием евентуално останалата златна яйцеклетка. Още повече с процедури на ЕЦ всеки месец в продължение на година, и аз, и съпругът ми имаме много стрес от пункцията и следващите събития. И всъщност взехме най-доброто решение в живота си, защото сега, със силен ембрион, нямам особени притеснения. На 19.10 чакам първи преглед директно за сърчице, до тогава минавам консултации с кардиолог, ендокринолог, пускам изследвания... И много, много се разхождам. Миналата година по същото време лежах вкъщи след трансфер, с кървене, оказа се биохимична бременност. И въпреки лежането, нито спрях процеса, нито нищо. Рано е било. Успех на всички в процедури и опити! 🍀🍀🍀
Допълвам, за първи път виждам такова чудесно развитие в цифри на ЧХГ, мое. Тест не бях правила, но тялото ясно подсказваше, че има пришълец, искаше си почивка на моменти и до днес е така. Вчера установих, че расте малка акулка, изпило ми е витамин б12. От години пия по 1000 мг. дн., поддържам нива над 650, за две седмици съм на 277, в същата лаборатория се следя, без спиране на приема. Явно затова се иска да си ги поддържаме високи стойности.
Здравейте,от кой път успяхте в Кипър и как протича процедурата там?Колко пъти се наложи да ходите и ориентировъчна цена?

# 648
  • Мнения: 746
Привет, момичета! Отчитам се с положителен резултат от понеделник, утроен в сряда, удвоен в петък, след ЗЕТ с ДЯ. Процедурата ни беше в Кипър, при др. Мурат. След последната стимулация в  Токуда, с максимална бройка до момента яйцеклетки, но нито един ембрион, аз на 44, решихме, че искаме дете у дома, а не опити още неясно колко години, да открием евентуално останалата златна яйцеклетка. Още повече с процедури на ЕЦ всеки месец в продължение на година, и аз, и съпругът ми имаме много стрес от пункцията и следващите събития. И всъщност взехме най-доброто решение в живота си, защото сега, със силен ембрион, нямам особени притеснения. На 19.10 чакам първи преглед директно за сърчице, до тогава минавам консултации с кардиолог, ендокринолог, пускам изследвания... И много, много се разхождам. Миналата година по същото време лежах вкъщи след трансфер, с кървене, оказа се биохимична бременност. И въпреки лежането, нито спрях процеса, нито нищо. Рано е било. Успех на всички в процедури и опити! 🍀🍀🍀
Допълвам, за първи път виждам такова чудесно развитие в цифри на ЧХГ, мое. Тест не бях правила, но тялото ясно подсказваше, че има пришълец, искаше си почивка на моменти и до днес е така. Вчера установих, че расте малка акулка, изпило ми е витамин б12. От години пия по 1000 мг. дн., поддържам нива над 650, за две седмици съм на 277, в същата лаборатория се следя, без спиране на приема. Явно затова се иска да си ги поддържаме високи стойности.
Здравейте,от кой път успяхте в Кипър и как протича процедурата там?Колко пъти се наложи да ходите и ориентировъчна цена?
Писах ви на лични

# 649
  • Мнения: 233
Здравейте момичета. Тъкмо се бях засилила към Турция и почнаха проблемите ми с цикъла. Два поредни месеца дълго извънменструално кървене, като първия месец кървях почти 25 дни. Вторият 5 дни след като ми свърши цикъла отново започна кървене, но беше за около 5 дни. След 4 сменени гинеколози минах през лечение с кръвосчиращи, дуфастон (от приема му не спря кървенето) и накрая рефермин, който уж помогна и вече не кървя така. Но, последните два месеца на 3 ден хормоните са тотал щета. Миналия месец ФСХ беше 40, ЛХ 33, този месец ФСХ е 33 а ЛХ 30. Осъзнавам неизбежното, а именно, че навлизам в менопауза, но се питам има ли сред вас момичета, които с ХЗТ са успяли да вкарат хормоните в норма и да направят инвитро. Към настоящия момент не посещавам репродуктивна клиника, тъй като не зная къде да отида. Почти всички съм обиколила в годините назад и съм правила инвитро опити. Междо другото като вариант ако не се получи в Турция записах и час при доктор Стаменов, дадоха ми чак за февруари, а до Турция даже и не мога да стигна. В понеделник съм на преглед на 9 ден от МЦ за да видим дали изобщо образувам фоликул. Но ги еколкогът ми единствено ми предприса рефермин за 3 м и нищо повече. Та незнам какво да предприема. Излишно е да казвам, че светът се срина за мен и го изживявам ужасно тежко.

# 650
  • Мнения: 1 162
Данита, и на мен ми интересно за цените и къде по точно в Кипър е правено Инвитрото

# 651
  • Мнения: 33
Здравейте момичета. Тъкмо се бях засилила към Турция и почнаха проблемите ми с цикъла. Два поредни месеца дълго извънменструално кървене, като първия месец кървях почти 25 дни. Вторият 5 дни след като ми свърши цикъла отново започна кървене, но беше за около 5 дни. След 4 сменени гинеколози минах през лечение с кръвосчиращи, дуфастон (от приема му не спря кървенето) и накрая рефермин, който уж помогна и вече не кървя така. Но, последните два месеца на 3 ден хормоните са тотал щета. Миналия месец ФСХ беше 40, ЛХ 33, този месец ФСХ е 33 а ЛХ 30. Осъзнавам неизбежното, а именно, че навлизам в менопауза, но се питам има ли сред вас момичета, които с ХЗТ са успяли да вкарат хормоните в норма и да направят инвитро. Към настоящия момент не посещавам репродуктивна клиника, тъй като не зная къде да отида. Почти всички съм обиколила в годините назад и съм правила инвитро опити. Междо другото като вариант ако не се получи в Турция записах и час при доктор Стаменов, дадоха ми чак за февруари, а до Турция даже и не мога да стигна. В понеделник съм на преглед на 9 ден от МЦ за да видим дали изобщо образувам фоликул. Но ги еколкогът ми единствено ми предприса рефермин за 3 м и нищо повече. Та незнам какво да предприема. Излишно е да казвам, че светът се срина за мен и го изживявам ужасно тежко.
Здравей, според мен изобщо не си губи времето и парите с твои яйцеклетки.По- добре се насочи към ДЯ. Аз съм пациентка на д- р Шефкетова в Токуда, но не ти я препоръчвам. Доста добри отзиви има за Афродита. При мен ако не се получи сега мисля да се насоча към Кипър. Успех!

# 652
  • Мнения: 746
Данита, и на мен ми интересно за цените и къде по точно в Кипър е правено Инвитрото
Писах ви подробности на лични.

# 653
  • Мнения: 216
Няма да се сривате-спокойно Simple Smile .На мен ми казаха,че в матката е най-добрата среда..
Да добра среда е след 3ти-4ти ден! Преди това добрата среда са тръбите!
Човешкото тяло и среда са по-добри от лабораторни условия.Това имаха предвид.
В случая не е точно така! Само , че ембрионите са върнати в тялото не означава,  че матката е по-добра среда за ембрион на 2ри ден отколкото лабораторията, която създава среда близка до тръбите!

# 654
  • Мнения: 891
Една добра статия по темата. В обобщение, ден 5 се счита за най-добър. Това е в общия случай, винаги има изключения.

https://www.fertially.com/q/best-day-embryo-transfer/

https://www.pfcla.com/blog/day-3-vs-day-5-embryo-transfer

# 655
  • Мнения: 700
Много полезни статии, благодаря!
Не знаех, че толкова малко ембриони оцеляват до стадий бластоцист… 😔

# 656
  • Мнения: 434
Аз пак моля да споделите опит с трансфер на 2-ри ден! Попаднах на един коментар на д-р Станулов от 2017г. ""Здравейте askoani_32, винаги има шанс. За съжаление до трансфер на 2 ден обикновено се прибягва, когато този шанс е малък. С най-добри пожелания. Доктор Георги Станулов"
Disappointed Кажете на какво да се надявам сега?!

# 657
  • София
  • Мнения: 23 165
ако отидеш с нагласа че шанса е никакъв наистина ще се получи така.
имаш вариант и да откажеш да е на втори ден, поискай си трети, пети, както ще се чувастваш по-спокойна.

# 658
  • Мнения: 891
Патенце, в двете статии по-горе има доста добра информация. Ако се затруднявате с английския, можете да преведете с Google translate. Тъй като бях при Станулов, ние изчакахме всички до ден 5. Замразихме само тях, не сме замразявали на по-ранен ден.
Нека лекуващия каже защо иска да връща двудневни, аз също знам, че там шансовете са доста ниски, което не означава, че няма да има успех във вашия случай, особено ако док има нещо предвид.

# 659
  • Мнения: 1 736
Patencce1, недей да се терзаеш напразно. Който каквото и да ти каже говори от собствен опит. Аз не съм имала трансфер на 2-ри ден, най-рано на 3-ти, така, че не мога да съм полезна с информация. Ако все пак ти е притеснено и искаш сама за себе си да разбереш поради каква причина се е наложил трансфер на 2-ри ден, отговор може да ти даде само лекуващият ти лекар или ембриологът.
Успех ти желая!  Ако ембриончетата са здрави ще си намерят място в твоята матка и ще станат хубави бебета.


,
Аз пак моля да споделите опит с трансфер на 2-ри ден! Попаднах на един коментар на д-р Станулов от 2017г. ""Здравейте askoani_32, винаги има шанс. За съжаление до трансфер на 2 ден обикновено се прибягва, когато този шанс е малък. С най-добри пожелания. Доктор Георги Станулов"
Disappointed Кажете на какво да се надявам сега?!

Общи условия

Активация на акаунт