Августинки 2021 - Тема 6 💙💜

  • 23 247
  • 480
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 290
Акането при малката всеки ден е различно.. Понякога ака по 3-4 пъти на ден, друг път по 2-3 пъти между две хранения.. но и аз напоследък усещам леко по-остра миризма, предвид, че в началото изобщо не и миришеха памперсите.. Според педиатрите, с които се консултирах, кърмено бебе може да се изхожда веднъж на 3 дни или по 10 пъти на ден - и в двата случая е нормално и проблем няма..
Дъщеря ми от началото още прави доста дълги паузи през нощта. Зависи кога е яла последно, но например снощи яде в 21:30 и се събуди чак в 4:00 и после в 7:30. Друг път яде последно в 00:30 и се събужда чак в 6-7. Яде по 6-8 пъти на ден, зависи колко дълги паузи прави, по 110мл кърма от шише, или по 15-20 мин. сучене. Още не може да си изгради повтарящ се режим, но мисля да започна да правя нещо по въпроса. Примерно след баня и хранене всяка вечер по едно и също време да я приспивам и да я слагам в нейното легло. Досега все гледахме да е при нас в хола, докато не си легнем и ние, но май не е добре да свиква така за напред. На един месец е бебето. Все още мисля, че е рано да се правят опити за премахване на нощното хранене, ако детето не се откаже само от него.

# 436
  • Мнения: 1 221
Не бих махнала нощно хранене, то е насилствено махане. Явно детето има нужда от тази храна. 2 нощни хранения са достатъчно малко, че да е починало коремчето. И на нашето бебе напоследък му мирише по-силно акото, преди беше по-сладникаво.

Аз ще се гръмна вече. До преди две седмици бяхме в Инфекциозно заради чревен вирус. Сега с таткото сме с разстройство отново. Нов вирус. Треперя за малчо. Не мога да си обясня откъде са тези вируси. Аз не излизам, той работи от вкъщи и само той ходи до магазин или аптека. Само на педиатър ходим, но сме винаги с маски KN95. Много съм се стресирала да не го заразим отново.

# 437
  • Мнения: 1 260
Чудя се дали лошата миризма не е от прибиотика-био гая.  Някъде бях чела,че има лактаза и един вид може да има алергия/непоносимост към нея и затова да мирише по-лошо. Но пък помага за коликите. Тери,вие голям карък с тези чревни вируси. Ентерол помага,аз го бих докато бях бременна и за ден ме оправи.

# 438
  • Мнения: 1 221
И на Матей даваме от няколко дена Био Гая. Може да е свързано.
Иначе в инфекциозно на малкия давахме Ентерол също

# 439
  • Мнения: 290
И аз давам биогая. Вероятно е от него.. Тери дано бързо и леко да ви се размине.

# 440
  • Варна
  • Мнения: 121
Аз също давам БиоГая, но в началото не му миришеха памперсите, малкия обаче е изцяло на АМ, в момента го сменяме тъй като млякото е за недоносени и минаваме на 1цата на същата марка, но започна да му мирише акото без значение какво количество е, започна и по-рядко да ака, преди това беше след всяко хранене, а сега е по 2-3 пъти някъде на ден и го отдавам на смяната на мляко всичко, не на БиоГаята. Отделно увеличихме дозата на Малтофера по 2к/кг тоест по 6к му давам не знам дали и той може да има някакъв ефект върху това, но по скоро е от млякото май.

# 441
  • Мнения: 541
При нас е различно с акането, понякога повече, понякога по малко пъти, хранения та са ни общо 7 за 24ч. От 21ч до 03ч. Има почивка

# 442
  • Мнения: 354
Моята госпожица е на АМ, но напоследък също акото мирише по-лошо, за хранненията 6 на ден, рядко са 5. Акаше преди 3-4 пъти, до скоро 2,а вчера само 1. Но не й е проблем определено.
За хранененто, яде обикновено 21:30 рядко 22:30 последно и после се буди между 3 и 4:30. Има пауза от окошо 5 часа.
През деня прави тук таме хранене на 4 часа, но в общия случай яде на 3 часа и малко.

# 443
  • Мнения: 802
Моята госпожица ака по веднъж на ден, рядко два пъти, а преди няколко дни не беше акала три дни. Изцяло на кърма е и не се притеснявам, щом тя е спокойна.

# 444
  • Мнения: 133
Ние също имам паузи на хранене. Вечер хапва към 12-1 ч и после чак сутринта към 6-7ч,или към 21.00 ч и се пробужда към 3-4 ч. Да ви попитам има ли дечоца който са с мляко AR, ние От вчера сме на Хип AR и не му стигна 120 мл. Направих му още 30 мл, за да стане 150 мл както ти е хапвал при другото мляко, конситенцията е по гъста, та по същия начин ли се приготвя, и има ли вероятност да не се нахранва с 150 мл както при другото според вас?

# 445
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте мами, бебенцето ми тежи вече 5кг. На 41дни, тоест за 10 дни е качил 0,520гр. Вижда ми се много и се притесних има ли и други такива бебчовци?
Моята госпожица качва по 400гр. на седмица, не мисля, че е проблем , просто си суче добре, тя тръгна и от тегло 2710 и сега много се радвам на 4килограма😁

# 446
  • Мнения: 354
Ние също имам паузи на хранене. Вечер хапва към 12-1 ч и после чак сутринта към 6-7ч,или към 21.00 ч и се пробужда към 3-4 ч. Да ви попитам има ли дечоца който са с мляко AR, ние От вчера сме на Хип AR и не му стигна 120 мл. Направих му още 30 мл, за да стане 150 мл както ти е хапвал при другото мляко, конситенцията е по гъста, та по същия начин ли се приготвя, и има ли вероятност да не се нахранва с 150 мл както при другото според вас?
Баткото ми беше на Хип АР преди 6г.
Защо ви е изписано, има ли рефлукс?
По-гъсто е и често трябва да смениш бибата на шишето с 2ка зашото с 1цата много бавно тече.
Имай предвид, че в това мляко има рошков, който действа разхлабващо, демек може да спрете повръщането, но да има разтройство.
Ако това стане, мижете да мешате АР и обикновения комбиотик според акането и повръщането. 2 на 2 лъжици примерно или там според зависи повече ака или повепе повръща. Едно време за да стигнем до този извод ни отне 40 дена мъки, 3ма лекари, уж желание в Токуда да ни приемат заради разтройството, скандали с доктори и тн.
Та ако се продриска мешайте 2та Хипа, това от доктор го знаем и баткото така го хранех до 9 месец.
А за количеството храна, не съм забелязвала едно време по-малко да го наяжда.

# 447
  • Мнения: 99
При някоя от кърмещите мами появяват ли ви се болки в ставите?
Аз трети ден съм с много силна болка в едната ръка.

# 448
  • София
  • Мнения: 1 977
При някоя от кърмещите мами появяват ли ви се болки в ставите?
Аз трети ден съм с много силна болка в едната ръка.
Сега съм ок, но с голямата дъшеря ме боляха доста.

# 449
  • Мнения: 133
Поли, изписаха ни го защото повръщаше по малко, а и заради пъпките по бузките. И Благодаря за съвета. Осетих разтройството, днес вече 5-6 пъти е акал, като акото е жълто и малко рядко 😢, и се притесних, иначе повръщането спря да. Ще пробрам така както казваш ти. Благодаря много.


Ние също имам паузи на хранене. Вечер хапва към 12-1 ч и после чак сутринта към 6-7ч,или към 21.00 ч и се пробужда към 3-4 ч. Да ви попитам има ли дечоца който са с мляко AR, ние От вчера сме на Хип AR и не му стигна 120 мл. Направих му още 30 мл, за да стане 150 мл както ти е хапвал при другото мляко, конситенцията е по гъста, та по същия начин ли се приготвя, и има ли вероятност да не се нахранва с 150 мл както при другото според вас?
Баткото ми беше на Хип АР преди 6г.
Защо ви е изписано, има ли рефлукс?
По-гъсто е и често трябва да смениш бибата на шишето с 2ка зашото с 1цата много бавно тече.
Имай предвид, че в това мляко има рошков, който действа разхлабващо, демек може да спрете повръщането, но да има разтройство.
Ако това стане, мижете да мешате АР и обикновения комбиотик според акането и повръщането. 2 на 2 лъжици примерно или там според зависи повече ака или повепе повръща. Едно време за да стигнем до този извод ни отне 40 дена мъки, 3ма лекари, уж желание в Токуда да ни приемат заради разтройството, скандали с доктори и тн.
Та ако се продриска мешайте 2та Хипа, това от доктор го знаем и баткото така го хранех до 9 месец.
А за количеството храна, не съм забелязвала едно време по-малко да го наяжда.

Общи условия

Активация на акаунт