Августинки 2021 - Тема 6 💙💜

  • 23 246
  • 480
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 36
Във фб видях пост на едно момиче беше писало, че и при тях нищо не помагало и направили тест за непоносимост към лактоза и излезнал положителен и заради това детето толкова се мъчи, минали са на ам без лактоза и бебето почнало да се държи по съвсем друг начин

# 466
  • Мнения: 600
И аз напълно съчувствам на майсите с плачливи бебета. И при нас е омагьосан кръг, ядене, рев, повръщане, смяна на памперси и дрехи, пак рев и накрая сме изпуснали времето за спане и е два пъти по-кисел. И мен ме избива на рев като не мога да го успокоя Sad имах даже няколко случая, в които си мислех че съжалявам, че съм родила и как не го разбирам отсега и ще съм лоша майка :/ ама като спрат истериите и става разкошно дете 😊 търпение явно се иска и да се научим на много неща, че с баща му сме проба грешка с всяко нещо.

# 467
  • Мнения: 354
И аз напълно съчувствам на майсите с плачливи бебета. И при нас е омагьосан кръг, ядене, рев, повръщане, смяна на памперси и дрехи, пак рев и накрая сме изпуснали времето за спане и е два пъти по-кисел. И мен ме избива на рев като не мога да го успокоя Sad имах даже няколко случая, в които си мислех че съжалявам, че съм родила и как не го разбирам отсега и ще съм лоша майка :/ ама като спрат истериите и става разкошно дете 😊 търпение явно се иска и да се научим на много неща, че с баща му сме проба грешка с всяко нещо.
Хей стига, без такивс мисли, винаги с 1 дете е по-тегаво. Разберете едно основно нещо, тия бебешори са били 9м в нас, усещали са всяка емоция с нас, ритъмът на сърцето, гласа, всичко. Когато вие сте нервни, неспокойно, неуверени и тн бебетата усещат и се изнервят и те. Сериозно ви казвам, децата са ни здрави, карайте по-спокойнл, променят се постоянно, няма опасност за тях че се забавяме с яденето или спането или нещо друго. Те са си добре, всички плачат в някакъв момент от деня,просто го приемайте спокойно, не винаги ги боли нещо когато плачат, просто си търсят внимание.
Успокойте се, излизайте, събирайте се с приятелки, обикаляйте, сипете си по едно винце и се радвайте на децата.
После когато са 2 или 3 драмите са къде къде повепе, защото трябва да се разпокъсаш между всичките си двца и ангажименти и тогава проблемите са от друго естество. Ако щете вярвайте бебата я вдигам да яде, храня я, сменям памперс и после я оставям сам сама, да си си гука, да си шляпа с крака, ръце, посше по едно време е заспала, а аз си се напрягам и изнервям за други ангажименти, бо поне не съм до нея да ме усеща.
Не се паникьосвсйте, без такива мисли. Няма неизгледано бебе, достатъчно интелигентни хора сме, просто бъдете спокойни и радостни от живота си и ще видите, че и децата ще са спокойни.

# 468
  • Мнения: 1 221
Паолина, ще ми се да си около мен да ме вдигаш емоционално.
Сигурно сте ме прочели, че ние с Мати бяхме за втори път в инфекциозно с чревен вирус. Страх ме е да изляза от вкъщи с него, какво говорим за среща с хора. Никак не съм добре психически

# 469
  • Мнения: 354
Видях Тери. Какво да ти кажа, всшето е наистина лошо стечение на обстоятелствата. Има неща, които просто трябва да се случат. Опитвай се да излизаш максимално много наистина, защото след още 2м ако се самоизолирате ще изперкаш тотално.
Просто трябва максимално много позитивизъм, вярвам, че и вашите драми ще спрат.

# 470
  • Мнения: 1 221
Момичета, ако сте много отчаяни от болките в коремчето, повръщането и мятането на бебето в кревата: cocoona baby red castle.
Забелязах, че Матей спи в ръцете ми спокойно и в момента, в който го сложа в леглото, започва да се мята, да пъшка, да повръща. Всеки път така. И по цяла нощ се мята в леглото. Въпреки, че вече е на месец купихме cocoona baby. Взех го от olx за 160 лв втора ръка. Е наспахме се тази нощ и сега спи като пън пак. И да го заболи корема, попъшка и ръмжи малко, но заспива пак сам, защото няма къде да се мята. Матракът се ползва, докато започнат да се обръщат бебетата (пише 4 ти месец). Реших, че и месец сън да ми осигури, си заслужава 160лв. Нов надали щях да купя, като не знам ще му подейства ли добре. Но имайки предвид, че сега е със запек и се мъчи яко, доста добре мина нощта.
И относно запека: от пробиотици се получава. Доказах си го вече. Ако някое бебе има проблем с това, имайте предвид. Дори пробиотици в АМ запичат.

# 471
  • София
  • Мнения: 39 759
Моля пуснете нова тема в Родени 2021

# 472
  • Мнения: 1 021
Как сте с лохиите след секцио? При мен до 25ти ден имаше умерено кървене, после премина в бледорозова или светлооранжева слуз, но от 2 дни отново има кървене. Очаквах това да е цикълът ми, но явно не е, нямам болки. Ту започва, ту спира. Трябва ли да се тревожа? За справка - не кърмя в момента. Пробвах само 10 дни в началото да кърмя.

# 473
  • Мнения: 354
Как сте с лохиите след секцио? При мен до 25ти ден имаше умерено кървене, после премина в бледорозова или светлооранжева слуз, но от 2 дни отново има кървене. Очаквах това да е цикълът ми, но явно не е, нямам болки. Ту започва, ту спира. Трябва ли да се тревожа? За справка - не кърмя в момента. Пробвах само 10 дни в началото да кърмя.
Лохии си имах горе долу 1 месец. От раждането на 3.8 до края на август почти си бяха лохии, после на 1.9 ми дойде нормален цикъл 7 дни, после почивка и нс 20.9 пак ми дойде нормален цикъл. 2рият беше бая обилен и с доста съсиреци, та и аз не знам сега кога да очаквам пак... От 3.8 до днешни дни от 60 дена съм била "течаща" 50 🙄 аз също не кърмя.

# 474
  • Мнения: 3 912
30-тина дни лохии, накрая бяха малко и кафеникави. Спря за малко и дойде цикъл - ужасен и неспиращ, ад беше, буквално не можех да стана от леглото два дни.

# 475
  • Мнения: 1 021
То ако е истински цикъл не бих се притеснила. Беше единично кървене без менструални болки, после спря, след 2 дни пак почна и спря.

# 476
  • София
  • Мнения: 374
Родих на 10.08. До 40я ден имах слабо кървене, после стана жълтеникаво, вече почти спря. До момента нищо друго, цикъл нямам. Кърмя. Коремът ми обаче е огромен, като в 5 месец, поспадна малко след раждането и си седи така. Килограми 10 отгоре и не мърдам.

# 477
  • Мнения: 541
Здравейте, давам на бебето кърма от шише, ядеше по 120,след това по 150,обаче от няколко дни, има случаи по 60мл. /90/120мл. А преди това на всяко хранене си изяждаше 150мл.доста бързо и лакомо, а сега едва, едва, има ли за какво да се притеснявам. На 52 дена е бебчето.

# 478
  • Мнения: 1 221
А след по-малка порция огладнявя ли по-скоро? През деня ядат по-малко на по-малки интервали. Мати също започва да яде понякога от една гърда само.
Мисля, че ще започнат да пропускат хранения в даден момент, тоест няма да са толкова гладни като им навираме храна в устата

# 479
  • Мнения: 541
Не, на три часа го храня.

Общи условия

Активация на акаунт