Как да реагирам при изневяра, причинена от най-близкия човек

  • 12 887
  • 112
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 288
Нямаш база за сравнение и явно слаб опит с мъжете и затова се поддаваш толкова лесно на откровени лъжи и манипулации. За капак, имаш и проблеми със себеуважението, което води до тази отровна спирала на унижение, задоволяване с малко и примиряване с издевателства. Ти ще кажеш дали нещата се коренят в семейството ти, или липсата ти на опит.
Ще съм поредната, която ще ти каже, че на 30 хич не си стара. Имаш явно прилична работа с прилична заплата, знаеш немски на прилично ниво. Не разбирам какво те спира. Аз не бих те посъветвала да се връщаш в България, вече имаш някаква база в Германия, ако си на постоянен трудов договор, ще имаш право на помощи предполагам. Със сигурност качеството ти на живот ще е по-добро в Германия. Има и изключения, но не ми звучиш от тях. Общо взето, не си в неизгодна позиция.

# 91
  • Мнения: 9
Привет!Не знам защо толкова се страхуваш,че си в чужбина и няма да можеш да се справиш сама . Събери си пари,наеми си другаде квартира(по-далеч от този мъж) и започни да живееш за себе си.  Грешката ти е,че си се превърнала в Пепеляшка.

# 92
  • Мнения: 1 073
И аз съм на 30. Никога не ми е хрумвало, че съм стара. Това е най-голямата глупост евър.

# 93
  • Мнения: X
Защо да е трудно да се прибереш? Аз навремето така си вдигнах чукалата от Франция и се прибрах, бях и много по-малка. Просто не се чувствах добре, не бях щастлива там. Напуснах си работата, обясних на хазяите, че се налага да се прибера в България, прекратих си всички там договори за телефони и тнт, хванах си автобуса (нямах пари за самолет) и се прибрах. Тук си уредих живота и съм щастлива. Смятам, че решението да си тръгна оттам е било най-правилното в живота ми.

# 94
  • Мнения: 12 937
Авторке, месец по-късно има ли развитие? Успя ли да уредиш нещо за жилището? Оставаш или заминаваш?

# 95
  • Мнения: 9
Здравейте всички, пиша това с цел да мотивирам и други жени които са в моето положение.
1)Аз ,, Тъпта-по негови думи" която има немско образование си намерих работа на пълен работен ден
2)Наех си апартамент след това и лека по лека всеки ден в които имах почивка си пренасях багажа без да давам обяснение на този чалнат мъж
3)Подпосах и оставих на масата документа за прекратяване на наема на апартамента в който живеех с него. Егоист като него ще се справи сам с издаването на жилището. Нали е много умен и голям "Ебач- Цитат от 36 год мъж-Аз съм голям Ебач".
4)Седнах и помислих преди да направя всичко това си за дадох няколко въпроса: Аз това ли заслужавам? Наистина ли съм Стара на 30 години? Колко дълго ще травмирам още психиката си? Най важното искам ли да продължа да се държа като дресирано животно(начин на държание с който да не се караме или разговорите ни да се въртят само около него, аз къде съм в цялата картина се за питах, къде са моите мечти и желания)
5) След проведен разговор с него за другата жена, на която съм благодарна че се появи защото ми даде тласък да променя живота си, ми беше обяснено че тя не се държала както той очаквал и я бил разкарал. Ми нормално всеки си е отделен човек да няма да ти играе по свирката че да си все доволен при това жената си има работа и семейство тук защо да се занимава с такъв като теб. Тя поне е имала по богат опит с мъжете не като мен и може да разграничи кое е нормално и кое не.
В момента съм сама и се уча като малките деца кое ми харесва на мен. Понеже след живот толкова години с пълен Егоист като този тип съм забравила коя съм. Аз какво искам, аз какво обичам за ядене, кои дрехи ми харесват на мен. Абсолютно всичко отначало.

# 96
  • Мнения: 1 732
Здравейте всички, пиша това с цел да мотивирам и други жени които са в моето положение.
...
В момента съм сама и се уча като малките деца кое ми харесва на мен. Понеже след живот толкова години с пълен Егоист като този тип съм забравила коя съм. Аз какво искам, аз какво обичам за ядене, кои дрехи ми харесват на мен. Абсолютно всичко отначало.
Браво, момиче, напълни ми сърцето и душата и ми оправи деня!
Ще се справиш и още как.
Казва ти го една, дето доскоро също беше тъпа, стара, че и грозна. Stuck Out Tongue

# 97
  • София
  • Мнения: 39 083
Браво! Супер! Давай напред!

# 98
  • Мнения: 12 937
Никой не заслужава това, но някои нямат смелостта да си тръгнат. Вместо това си погубват най-хубавите години.
Поздравления на Ани, най-трудното е зад гърба ти.

# 99
  • Мнения: 12 473
Браво, момиче! Точно така!
Заслужаваш много повече и най-хубавото тепърва предстои! Heart

# 100
  • Варна
  • Мнения: 14 558
Опровергай мнението му, като игнорираш миналото. Нямаш нужда от анализи, преценки и търсене на грешки. Някои хора са съвкупност от негативи и не си струват нерви и обяснения. Ролята на жертва също не е удачна.
Коя си? Жена. Може би с наивитета на дете. Не търси удовлетворение в други мъже. Те са партньори на твоето, лично щастие.
Желая ти успех и личностно развитие!

# 101
  • Мнения: 9
В такива моменти е много важно човек да посещава екстра някакъв курс (аз се записах на немски С2, понеже другите нива съм ги завършила отдавна) и Пилатес (спортът е хубаво нещо защото се изморява човек и по лесно заспива след това ). Няма да лъжа че все още се държа в къщи понякога както съм се научила за 10 години, или списъка ми за пазаруване в хранителния магазина е какъвто беше по рано, но се надявам с времето и това да премине. Забелязах че в същност домакинства ето и всичко останало което вършех за него ми е запълвало деня, в момента когато това изчезна видях че имам страшно много свободно време. Добре се чувствам от факта че вместо да мисля каква ще бъде неговата реакция на дадена моя покупка на дреха сега си се кефя на дрехите (по негово мнение, аз нямам вкус) имам си и гримове, бях на 20  год когато последно се гримирвах(Вече го няма да ме пита: Какво имаш пак на лицето? Какво си се омазала?).
Анализ на личността му не си правя, за мен той е болен човек който разболя и мен.
Надявам се с времето да си оправя разстроената психика. А за мъж не се и замислям още веднъж през подобрен цирк не желая да минавам.

# 102
  • Мнения: 4 975
Браво, Ани! Продължавай напред и ти желая усмивки от радост!

Много е хубаво да прочетеш стара тема с позитивно развитие!

# 103
  • София
  • Мнения: 4 370
Браво, момиче!
Само така!
Спомни си коя си, какво обичаш и какво искаш от живота и всичко ще се подреди!
Успешна 2022г!

# 104
  • София
  • Мнения: 16 198
Браво, продължавай напред.
Предполагам, че той скоро ще дойде да се извинява и да се събирате.
Дано не му повярваш и да не започне пак тормоза.

Общи условия

Активация на акаунт