За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети 95

  • 19 418
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 898
Моя е на 11+++ и преди 1-2 седмици ми правеше такива номера и не искаше да спи, но в момента се върна на нормалния си режим и спи два пъти по 1.5-2 часа на дрямка.
2-3 пъти го оставях само с 1 дрямка и ми заспиваше в стола за хранене Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 3 124
Според мен е скок в растежа.

# 17
  • Мнения: 7 898
Каквото и да е нека да не бърза да минава на 1 дрямка, защото детето явно още не е готово за това.

# 18
  • Мнения: 3 124
Не, аз говоря за бебчето на 2 месеца, мисля че тогава имаше скок в растежа и може да хапва повече, да спи повече и др промени.

# 19
  • Мнения: 539
Моето дете преминава също през промяна в съня, има и скок в растежа. В момента се буди сутрин към 7:00/7:30 и заспива към 11:00/11:30, когато се приберем от разходка. Сънят му продължава различно м/у 2 и 3 часа. Онзи ден му разбъркахме режима, защото ходихме на планина, цял ден не спа и беше ужасно кисел.
При него се появи проблем вечер, както си заспиваше без проблем последната седмица не иска. Какво ли не пробвах, накрая заспива, когато се изтощи напълно. Дано е само период.

# 20
  • Мнения: 1 751
С бебе на почти 8 месеца и едно зъбче, давам само Осадент Пилули. С Анафтин, не помага, май само Калгел облекчава и то временно. На Teetha прахчета нещо не му харесват и спрях да ги давам.
Пък, за дремките, отдавна спи по 30 мин 3-4 пъти дневно. Не знам колко е нормално, но за мен е кошмар.

# 21
  • Мнения: 515
С малките бебета, под 6м много бързо се сменят периодите на спане и настроения. Имат много агресивен растеж. Водете се по таблицата за будуване и следете за признаци за сънливост. Много е кратък този прозорец, в който трябва да се приспи - 5-10мин. След 2м и почват да се оглеждат и яденето също става мъка /поне при мен беше така/, та търпение и упоритост. Ако се пропусне спането, следващото приспиване и ядене стават с голям зор. При нас беше така. Също така редовно дневните дремки бяха 20-40мин.Което явно е нормално за малки бебета.
Рокет, според мен недей да даваш пари за преход от 2 към 1 дневно спане. Да, тегаво е. Но до 1м ще се нагласят нещата и ще си влезе в нормален режим. Simple Smile При нас прехода малко съвпадна с никнене на кътници и тогава ми беше една идея по-спокойно, защото спеше по 2 пъти. Но иначе и аз се видях в чудо с това спане, но е период. Ще мине и всичко ще се нареди.

# 22
  • Мнения: 1 976
Ани, може да пробваш да доприспиш като се събуди на 30 мин. При нас помага и понякога след това спи и по час и половина. Рядко е, но се случва.
С дондуркане доприспивам.

# 23
  • Мнения: 6 915
Като коликите пробваш,пробваш .....
Незнам доста сме пробвали най трудно извади първите 4кътника,мажем ефект няма в краен случай Панадол вечер .И то веднъж в седмицата.

# 24
  • Мнения: 2 091
При нас е нещо страшно с тия зъби. Кътниците не ги усетих, ама кучешките.. ад. Сега прониват два кучешки наведнъж. Супер крив е, тръшка се, мрънка, адски нервен е. Да избиват по-бързо и остават последните 4 кътника, които уж ги дават слвд втората годинка. 🤯🤯🤯

# 25
  • Мнения: 15 356
Колко най-много вода може да пие дете на година и два месеца ,10 кг е.Имам чусвстото,че колкото и да й дам ще изпие.Като хване шишето и лочи като невидяла,до сега е изпила около 400 гр от сутринта .

# 26
  • Мнения: 6 915
При нас е нещо страшно с тия зъби. Кътниците не ги усетих, ама кучешките.. ад. Сега прониват два кучешки наведнъж. Супер крив е, тръшка се, мрънка, адски нервен е. Да избиват по-бързо и остават последните 4 кътника, които уж ги дават слвд втората годинка. 🤯🤯🤯
Незнам кога ги дават ...ама онзи ден й мия зъбите и две иглички- взел да пробива едва,едва с лупа да го гледаш 5 ти кътник,викам си няма почивка ей 😄

# 27
  • Мнения: 2 091
При нас е нещо страшно с тия зъби. Кътниците не ги усетих, ама кучешките.. ад. Сега прониват два кучешки наведнъж. Супер крив е, тръшка се, мрънка, адски нервен е. Да избиват по-бързо и остават последните 4 кътника, които уж ги дават слвд втората годинка. 🤯🤯🤯
Незнам кога ги дават ...ама онзи ден й мия зъбите и две иглички- взел да пробива едва,едва с лупа да го гледаш 5 ти кътник,викам си няма почивка ей 😄

Малее.. нее 🤣 тя на колко беше, че забравих?

# 28
  • Мнения: 6 915
При нас е нещо страшно с тия зъби. Кътниците не ги усетих, ама кучешките.. ад. Сега прониват два кучешки наведнъж. Супер крив е, тръшка се, мрънка, адски нервен е. Да избиват по-бързо и остават последните 4 кътника, които уж ги дават слвд втората годинка. 🤯🤯🤯
Незнам кога ги дават ...ама онзи ден й мия зъбите и две иглички- взел да пробива едва,едва с лупа да го гледаш 5 ти кътник,викам си няма почивка ей 😄

Малее.. нее 🤣 тя на колко беше, че забравих?
На 20 ти прави година и седем ....От една страна хубаво че да свършва тази мъка хаха.Тя така си го вади без да спира и по два ...мама да му мисли

# 29
  • Мнения: 2 091
И при нас е така, последно Декември му избиха два зъба. И сега за еидн месец изкара 6 зъба 😬 ама с кътниците нямахме проблеми за разлика от кучешките. На година и девет е той.

Общи условия

Активация на акаунт