Хайде на кръводаряване?

  • 3 604
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Нямате грижи! Днес като отидем с Монда ще запишем работното време и ще ви пратим в почивните дни на кръвопускане. Радва се, че има желаещи!
Тъкмо ще ви информираме какъв шоколад дават, мое да е лилав тоз път?  Whistling

# 61
  • Мнения: 2 768
Ета, има една дама, която ще е там да си клати краката  Whistling, но не знае дали ще успее да удържи млада дама, която не я познава  Rolling Eyes

Проблемът е, че в София точно на обед спи, от 13.00 до към 16.00. Ако акцията е сутрешна, например, около 10-11ч ми пасва идеално, ще дойда! (пък който стои със Софка да му мисли  Mr. Green)

# 62
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Изискванията са - над 50 кг, нормално кръвно, хемоглобин над 125 (макар границата за нормален да е по-ниска) - мен пък заради хемоглобина ме върнаха...
За жени - да е минала година от последното раждане.
А относно кърменето - не дават заради високото ниво на пролактин - ако после прелеят кръвта на мъж, можело да му активизират млечните жлези...

# 63
  • Мнения: 13 512
Оживяхме след кръводаряването! Аз, Небесната и danitu. Оказа се,че и трите сме (0+) група и че в центъра  имат крещяща мужда от нея. Уговорила съм посещението на  ета утре сутринта. Казаха ни,че от първи ноември започва да тече кръводарителска акция и всички желаещи са добре - дошли. Жените могат да дават през 6 месеца кръв и освен гореупоменатите условия,не трябва да са в цикъл. Ами -това е момичета, надяваме се да ни стане традиция,защото това е най-малкото ,което можем да направим за нуждаещите се.

# 64
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз кръвосмуках и потребявах, но нищо ценно нямаше по чантите, оставени на отговорно пазене, та съм  Mr. Green капо. Ама успях да продам кръвта им вече. (Туй все разни йефтени базици)
Компанията беше много добра и приятна, довечера ще показва колко добре с ечувства след кръводаряване в Грузинския.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 4 818
А в Събота и Недела се кръводарява само по спешност, затова ако имате възможност някой път през седмицата - идете!
Бяхме разпитане от къде сме, защо сме. Оказа се, че ни знаят форума и ще дойдат да ни навестят. Помолиха ни да доведем още дарители и ви призовавам, не се пазете, ами дарете!!  Hug
Издава се картонче,  с което при нужда на близък човек ще му прелеят кръв, ако вие сте несъстоятелни. АЗ така разбрах.
Процедурата беше кратка, в рамките на десетина минути лежиш и бъбриш с дамите от Кръвния център и всичко е наред.. Хайде!!

# 66
  • Мнения: 2 768
И аз кръводарих днес!  Grinning
Наистина няма нищо страшно, като че ли по-малко от 10 минути бяха, докато легнах и изпищя апарата, че се напълни пакетчето. След това станах и дори малко се поразходихме със София, изобщо не се чувствах слаба или отпаднала. Всички в центъра са много любезни, чисто и спокойно е, много добро впечатление ми направи!
Както очаквах, доста ми се зарадваха заради рядката кр.група, даже ми направиха картон и ще ме викат, когато имат нужда.

П.П. Кашончето с подаръците ще го подаря на Монда, нейната задача беше по-тежка днес  Mr. Green

# 67
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Извинявам се, че повдигам темата, обаче една приятелка има нужда от нашата помощ. Трябват й 2-3-ма кръводарители, които днес да дарят кръвта си.
Тъй се случи, че няколко години не съм кръводавал, а ето, че сега можех да помогна, но ходих миналия месец. Трябва да минат 2 м. Тюх! Confused
Става въпрос за Росито, нашият терапевт-масажор-рехабилитатор. Част от варненските мами я знаят с целебните си въздейства връз нашият целулит.  Wink Леля й била много болен, дано се справи с мъченията.
Ако някой има възможност, нека ми пише или да се обади, ще дам данните, комуто е нужна кръв...
Тъй то. Дано се намери някой.  Praynig

# 68
# 69
  • Мнения: 13 512
Веднага бих го направила за Росито, но нали заедно дарявахме кръв миналия месец...

# 70
  • Мнения: 4 651
Всеки здрав човек от 18 до 65 години може да дарява кръв.
   

Всеки здрав човек дарява не повече от 450 мл кръв без последици за своето здраве.
   

Самото кръводаряване отнема около половин час и не крие никакви рискове, тъй като всички материали и консумативи са за индивидуална и еднократна употреба.
   

Взетата кръв се възстановява от организма за 3-4 седмици, без да са необходими каквито и да било усилия. Само след два месеца можете пак да бъдете кръводарител.
   

Кръводаряването не вреди. То е полезно, тъй като стимулира процеса на кръвотворене и защитните сили на организма.

Всеки ден 600 души в България се нуждаят от кръв и половината от тях са деца!

http://www.redcross.bg/index.php?ladger=blood

# 71
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Вече няма нужда от кръводаване, оттеглям си апела.  Sad
Благодаря на тези, които изявиха желание с възможност!   bouquet

# 72
  • Мнения: 3 595
За съжаление или за радост имат още 500 изисквания, на които никой от семейството ми не отговаря  Rolling Eyes Вече два пъти ни се наложи да търсим кръводарители и знам какво е  Embarassed Дано този, за когото трябваше да е добре  Praynig

# 73
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Нова молба! Една приятелка ме моли за кръводарители. Ще се включи да каже за какво и кого става въпрос.
Ако има възможни люде, нека помогнат? Благодаря ви!

# 74
  • София
  • Мнения: 1 912
Във Варна ли?

Ако е в София аз съм на линия.

Общи условия

Активация на акаунт