Мартенското бебенце расте, а много скоро ще се разбере, синьо или розово ще е 💗💙

  • 26 622
  • 709
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 311
Благодаря ти Танче, за всички усилия! Честита ни нова тема 💙💗
Габка Жабка, аз също смятам да си направя Пренатален тест и то по-разширен пакет, просто за мое успокоение ММ също ме подкрепя за това решение, обсъдих го и с АГ, която ме следи - смята, че нямам рискови фактори за да  е разширен пакет, но щом съм решила 😁 Та след прегледа на 25ти ще ме насочи, като дата кога да го направя

# 16
  • Мнения: 82
Благодаря за новата тема! Ако не е късно може да ме добавите в списъка-от Стара Загора, 36г, трета бременост, термин 02.04. 22г,но тъй като ще съм секцио ще бъда мартенска мама😊
Днес бях на преглед, видяхме сакче, ембрионче, успяхме да чуем току-що формирано сърчице и съм малко по-спокойна.
Понеже видях, че някои момичета питат за Пренатест-аз смятам да правя, понеже минавам вече 35г,за мое собствено спокойствие. Още не съм се интересувала по-подробно, но смятам да звънна на посочените телефони и да получа повече информация когато му дойде времето. Не съм сигурна дали ще правя БХС(може би не) ,само ФМ.

# 17
  • Мнения: 690
Аз честно казано няма да правя Пренатест, понеже финансово ми идва малко множко като цифра. За стволови клетки мисля, че който има възможност, е хубаво да запази. Но Господ да пази дечицата ни и дано никога не се наложи да се използват.

# 18
  • Мнения: 753
Благодаря Танче , темата изглежда страхотно ! И на все заетоста ти с работа и дете , просто ЕВАЛА!
Би ли ме добавила Simple Smile  АЗ съм от София , втора бременност , на 40г. , с термин 31.03.2022г., като шушковците са двама , но утре съм на преглед за пулс и не се знае ...знае ли се Simple Smile
Благодаря Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 12:25 от Free2020

# 19
  • Мнения: 214
Аз съм ЗА стволовите клетки и който може да си го позволи. За съжаление нямах финансовата възможност да запазя за дъщеря ми.
Също и ранните неинвазивни пренатални тестове дават доста информация. Но и при тях, ако излезе нещо, недай Боже, се прави амниоцентеза за потвърждение. И пак си е до бюджет.

# 20
  • Мнения: 457
Мерси Танче, супер е темата!

За стволовите клетки - мисля да запазя задължително. На първото бебче запазих и не върви на това да не го направя.
Дано ми пуснат отстъпка за второ съхранение, че е много скъпо...

# 21
  • Мнения: 121
Здравейте, момичета Simple Smile Писах и във фейсбук групата, но да кажа и тук. Оттеглям се, защото днес направих мисед аборт. Ембрионът не се е развивал и тялото ми започна да го изхвърля. Не страдам, а се чувствам спокойна, защото и без това не бях готова за тази бременност и съдбата си знае работата. На всички вас желая хубава и лека бременност и щастлив финал💖 Бъдете здрави и се пазете!

# 22
  • Мнения: 1 804
Много съжалявам, Ина! Прегръщам те силно! Heart

# 23
  • Мнения: 1 825
Съжалявам Инна, пожелавам ти нещата ти да се случват така както е най - добре за теб!

Относно стволовите клетки аз съм за, стига да имаме възможност, защото аз съм на минимална заплата, а моя ММ е автоинструктор и не се знае как ще е с работата предвид пандемията Sad
И тъй като се говори за съкращения в работата ми някой знае ли кога се взима бележка за пред работодателя, че съм бременна и от кого?

# 24
  • Мнения: 1 804
Милена, не съм сигурна кога, но знам че от АГ се взима. Сигурно когато се запишеш за ЖК. Питай на следващия преглед.

Аз искам да попитам след като се установи пулс, кога пак ходихте или ще ходите на преглед?
При мен се установи 6+2 г.с. и ме викат чак когато съм 12+2 г.с. Вече преполових времето, но не спирам да се чудя дали всичко е наред, дали още му тупка сърцето и тн. В момента сме споделили само с моите родители. Майка ми и сестра ми смятат, че няма нужда да ходя допълнително на преглед. Така или иначе после пак веднъж в месеца се ходело. Та съм раздвоена..
За пренатеста и стволовите клетки - и двете са ми финансово невъзможни. Поне на този етап, тъй като ни предстои ремонт на баня и тоалетна. Ако отново ме повтори плод с хромозомна аномалия, мога направо да се гръмна.. За протокола и двамата сме се изследвали и не сме носители.

# 25
  • Мнения: 690
Милена, не съм сигурна кога, но знам че от АГ се взима. Сигурно когато се запишеш за ЖК. Питай на следващия преглед.

Аз искам да попитам след като се установи пулс, кога пак ходихте или ще ходите на преглед?
При мен се установи 6+2 г.с. и ме викат чак когато съм 12+2 г.с. Вече преполових времето, но не спирам да се чудя дали всичко е наред, дали още му тупка сърцето и тн. В момента сме споделили само с моите родители. Майка ми и сестра ми смятат, че няма нужда да ходя допълнително на преглед. Така или иначе после пак веднъж в месеца се ходело. Та съм раздвоена..
За пренатеста и стволовите клетки - и двете са ми финансово невъзможни. Поне на този етап, тъй като ни предстои ремонт на баня и тоалетна. Ако отново ме повтори плод с хромозомна аномалия, мога направо да се гръмна.. За протокола и двамата сме се изследвали и не сме носители.
Здравей. Аз бях на преглед на 5 или 6 Юли. Не се сещам точно. И ме вика чак на 23.08. Почти месец и половина от тогава. Но АГ каза, че всичко е наред и няма смисъл да ходя по-рано. И на мен ми се струва много като време, но...

# 26
  • Мнения: X
Аз ходих в 6-та и 9-та седмица, сега здраве и живот 2-3 седмици след ФМ смятам да запиша час.

# 27
  • Враца
  • Мнения: 286
Аз се замислям за стволовите клетки честно казано. На дъщеря ми не сме съхранявали, а чух, че не дай си боже, ако се наложи, може да се ползват и за двете деца. Ще го мисля, има време.

# 28
  • Мнения: 34
Ние няма да замразяваме стволови клетки (и за първото не го направихме) , а относно Пренатест след ФМ и БХС ще видим какво ще кажат лекарите, ако не нeобходимо или има причина.

И моите прегледи са през почти месец и трудно издържам вълнението дали всичко е ок. Чухме сърчице на 26 юли, сега на 26 август ще се запиша за следена  ЖК по ЗК, а на 1 септември съм при Стратиева на ФМ+БХС.

При разбиране на пола евентуално ще кажем и на детето Simple Smile И за това се вълнувам, как ще реагира. Момиченцето ни е на 4 г.и много се притеснявам за ревността - и в момента се разстройва, когато гушкаме бебета на приятели.

# 29
  • Мнения: 1 825
И мойте прегледи са през месец, че и повече. На 21 чух сърчицето и на 25 сега съм на фм, като мисля веднага да отида да ме запишат за ЖК, заради тази бележка за работодателя Simple Smile
Тази нощ и аз не спах много, брат ми доведе 8месечната ми племенница да я гледаме с Мм за 3 - 4 дни, дете е страхотна спа цяла нощ, ама аз не хаха да я слушам да я наглеждам ... за капак жегата и ми тече кръв от носа мрън

Общи условия

Активация на акаунт