Мартенското бебенце расте, а много скоро ще се разбере, синьо или розово ще е 💗💙

  • 26 790
  • 709
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
При мен вече понамаля гаденето, все още ми се гади, но по-малко и не повръщам (преполових 9-та седмица). Но днес имам друго притеснение, детето падна насред шосето, докато пресичахме и аз веднага го вдигнах и занесох до тротоара, но много ме боли долу Sad Някой да е имал подобни усещания след вдигане на тежко и отмина ли бързо?

# 46
  • Мнения: 5
Момичета, как сте днес? Аз съм притеснително добре, всеки ехограф показва различни седмици, но грубо казано съм в началото на 10та и забелязвам, че от 2-3 дни всеки ден ми се гади все по-малко, днес даже се събудих гладна и не ми се гади грам, което не се е случвало от 6та г.с. Естествено, съм притеснена, но гърдите все още ме наболяват и започна от онзи ден по 1-2 пъти на ден да ме боли главата плюс имам още бодежи, придърпване и лек натиск ниско долу в корем и това ми облекчава притесненията. В понеделник съм при лекарка с хубав ехограф и да видим там коя седмица ще изляза и вече за ФМ да знам кога да си запазвам час. Има ли мами от Бургас и при кого се следите? ❤

Здравей, Габка Жабка ☺ Май вървим заедно с теб - аз съм 10+2 с термин 07.03. Вчера бях на преглед и се записах за ЖК при Д-р Георгиоски. След 16.07 трябва да запиша час и за скрийнинг при д-р Троянчев. При мен гаденето изчезна около 8ма седмица и от днес имам леки болки ниско долу. При коя лекарка си на преглед? ☺☺

Аз ходя при д-р. Ковачева, но се замислям да сменям. В понеделник съм при д-р Парушева, защото моя приятелка се следеше при нея и е много доволна. Като ме приемаха в болницата миналта седмица заради обезводняване, д-р Георгиоски ме прегледа и останах много очарована. Тъкмо като седнахме сега да вечеряме усетих как започва да ми се гади малко и нямам никакво желание да ям 😃 Аз си мисля, че съм поне средата на 10та седмица, защото в неделя на коремен ехограф успяха да видят формиращата се плацента, а четох, че може да се види най-рано в 10та. Първа бременност ли ти е? ☺

Чувала съм доста добри отзиви за д-р Парушева, така че ти пожелавам успех с нея и най-вече да ти е спокойно Heart
Ориентирала ли си се за специалист по фетална? Относно гаденето, пробвай да хапваш сухар, когато усетиш да ти се гади (както и за другите момичета) - при мен това беше единственото спасение. Сега ме е налегнал зверски глад и се усещам, че главно ми се хапва тесто Neutral Face Първа бременност ми е и съм супер шашната за всичко Grinning И при теб ли е първа?

# 47
  • Мнения: 5 563
Аз бях в подобна ситуация наскоро. След вдигане на малкия имах адски болки ниско долу. Ходихме до спешното, защото Но-шпа не помогна..

# 48
  • Мнения: X
Аз лежа сега от около един час, пих нош-па и като че ли поотминава, но притеснението не съвсем...

# 49
  • Мнения: 5 563
Можеш да пиеш 3×2 на ден Но-шпа

# 50
  • Мнения: 120
При мен гаденето също не е намаляло. Вече съм в 11 седмица, но днес направо цял ден ми е супер зле. Пробвала съм какво ли не, но нищо не помага.
Надявам се скоро да почне да преминава при всички ни, които имаме този проблем.

# 51
  • Мнения: 691
При мен гаденето рязко намаля. Вече един-два пъти най-много да ми стане лошо през деня. И аз съм с термин 6.03.2022 😜
Относно храненето... Ами започнах да си хапвам нормално вече. Но месо не мога да погледна дори. Ако пия много вода на веднъж, пак ми става лошо, за това пия почти по 2л. айрян на ден. Много освежава и не се налага да ям толкова често 😁

# 52
  • Мнения: 366
Момичета, на мен освен хомеопатичните капки ми предписаха таблетки за смучене  "Emil", италиански с витамини. Малко ми приличат на хранителна добавка и бях предубедена, но от тях се чувствам много добре. Иначе аз досега не съм повръщала, но имах период с много силни рефлуски и направо като давене се получаваше и сълзи ми потичаха от очите.Ужас просто. Напоследък вече усещам как понамаля, но сутрин още си жумя по час преди да стана от чувството на гадене.
 За сметка на това заспиването започна да ми става трудно. Тогава започвам да усещам неразположение в корема и силно главоболие и се започва едно въртене и пъшкане с часове + ходенето до тоалетна по 3-4 пъти.

# 53
  • Мнения: 759
И аз много айран пиех, но веднъж си потисках гаденето с него, съответно го повърнах и от тогава не искам да го погледна. Крекерите също не ми помагат, едва ги преглъщам, но после лесно излизат по обратния път. За сега нещата, които на мен ми помагат са сладолед или топени сирена от триъгълните. Всеки е различен и трябва да намери най-подходящото за себе си.
Иначе неразположение в корема и при мен има вечер. Едва си намирам място, а като си намеря и се унеса за 5 минути и трябва да ставам до тоалетната Smiley . Спя през деня и така компенсирам. А понякога през деня, когато ходя усещам едно придърпване в корема и редовно ходя наведена, защото като си изправя гърба и ме заболява корема. Надявам се гаденето да мине скоро, пък тежестта в корема ще се преживее, все пак и бебето ще натежава, тъкмо да свиквам, че ще тежи Laughing

# 54
  • Мнения: 549
При мен вече понамаля гаденето, все още ми се гади, но по-малко и не повръщам (преполових 9-та седмица). Но днес имам друго притеснение, детето падна насред шосето, докато пресичахме и аз веднага го вдигнах и занесох до тротоара, но много ме боли долу Sad Някой да е имал подобни усещания след вдигане на тежко и отмина ли бързо?
Вчера по обяд се презорих с една торба. Цял ден ми придърпваше. На сутри та о аче нищо ми нямаше. За мое успокоение ходих все пак при лекар. Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye

# 55
  • Мнения: 288
Габка Жабка и аз съм от Бургас и ходя и ще се следя при д-р Татарова.БХС И първата фм мисля да е при нея , а за 2 фм мисля да отида при троянчев.С първата бременност се следях при кироваков и за фм ходих пак при троянчев

# 56
  • Мнения: 30
Здравейте мами от Бс . за ФМ препоръчвам др. Калчева , бях при нея и при първата бременнист много съм доволна . още в 7 м . ми каза детето ще се роди преди термин поне две седмици и ще е 2700 , с мм не повярвахме, но уви … лежах за задъежане и се роди точно 2700. Много добра докторка , внимателна , обеснителна  страхотна е

# 57
  • Мнения: 288
ivettooo  а каква беше причината да се роди по-рано

# 58
  • Мнения: 549
От мой личен опит зная, че не е задължително един лекар да се отнася еднакво с пациентите и заради 1 случай не е лош лекар. Моят опит с др Татарова обаче е лош. Имах 2 прегледа при нея преди да родя. Тя ми беше избора за раждане. Нито ме гледаше за разкритие, нито обърна внимание на уринашната инфекция, която имах доказана в изследвания. Заради това водите ми изтекоха толкова рано. 10 мин преди болницата й се обадих, че раждам (до тогава не ми вдигаше, но била в секцио) каза, че щяла да ме погледне, но едва ли щяла да остане, защотп щяло да се проточи, а тя била на кабинет. Държа ме в коридора, другите лекари искаха да ме сложат да легна. След като не излизаше плацентата скаше на корема ми. После дойде да ме види чак на изписването. Дано аз съм от изключенията й и при Вас отношението да е различно!
др. Калчева изражда ли и ако да къде?

# 59
  • Мнения: 288
Мисля че калчева не изражда.Аз мисля само да се следя при нея, а да не раждам при нея.Предния път исках да имам избор на екип и кироваков да ме изражда, но не успях да направя избор тъй като родих в 8 месец.Отидох в окръжна ,тъй като не вярвах,че водите ми изтичат, а си мислих че се изпускам по-малка нужда, но се оказа,че по малко изтичат водите.Лежах три дена в предродилна и на 4 ден тръгна раждането при който бе;е на смяна.С ега мисля пак там да раждам и без избор на екип.Имах и неприятна среща с душпеев и може да се каже и че той ме изроди въпреки черния му хумор и лошото отношение лечението му беше адекватно и вечерта когато тръгнах да раждам,той не беше на смяна, но го извика по спешност за друга родилка и после не си тръгна докато не родих и през цялото време се въртя покрай мен да гледа как върви раждането.Така че щом него успях да изтърпя и другите ще успея,Другото което е не съжалявам че там родих защото нанотологията им е най-добрата в Бургас, а в моя случай беше много важно тъй като родих в 8 месец,бебето беше с инфекция и като се роди и не изплака и го реанимираха.

Общи условия

Активация на акаунт