Мартенското бебенце расте, а много скоро ще се разбере, синьо или розово ще е 💗💙

  • 28 763
  • 709
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 519
Алмонд, първия антибиотик пих в 3ти месец, тогава точно така ми го обясниха, както го казах, инфекция от бактерии е по-опасна отколкото антибиотика. Направих курса, пак имах бактерии, пих втори антибиотик, вече бях в началото на 4ти месец. След лечението, отново имах бактерии и болките в бъбреците ми се бяха засилили. Тогава реших, че е време да отида на нефролог. Лекарката ми направи много изследвания, урокултура с антибиограма и се оказа, че и двата антибиотика които бях изпила не са подействали, защото бактериите са били резистентни към тях. Тогава много дълго време правих курс с Фосфомицин сашети, те се пият през няколко дни, после се пие едно в седмицата и т.н. Та след този курс с трети антибиотик, чак тогава бактериите бяха изчезнали. Честно казано сега ме е страх пак колко антибиотика ще се наложи да изпия .... от края на 3ти месец, почти до 6ти месец пиех антибиотици през някакъв интервал. Бих те посъветвала с изследяанията да идеш при нефролог, защото понякога АГ не изписват правилното лечение и просто се консултирай с АГ за предписаните лекарства. Успех ! 😊

# 646
  • Мнения: 380
Здравейте, момичета. Тези, които пиете магнезий, какъв и по колко на ден? И има ли значение по кое време на деня се взима. Също така да ми препоръчате витамини. Моята лекарка не е привърженик, но аз искам да започна да пия.

Здравей! Аз пия витамини Елевит, но има много други хубави на пазара. Гледай да има повече съставки - витамини и минерали, и фолиева киселина поне 400 единици

Мерси, а отделно пиеш ли фолиева?

# 647
  • Мнения: 759
Ако след 2 антибиотика все още има инфекция, тогава се постъпва в гинекологично отделение и се прави курс на системи с антибиотик там, където следят нещата повече и най-точно знаят какво да дават. Даже мисля, че е забранено нефролог да лекува бременна след определен месец. А как лекари изписват антибиотици без антибиограма не ми е понятно попринцип, особено пък на бременни, където приема на излишни лекарства трябва да е минимален.

Аз също пия Елевит заедно с фолиевата киселина, докторката каза да си довърша таблетките, които започнах, когато разбрах, че съм бременна.
Ако приемате и желязо, то не се приема заедно с магнезий, а трябва да има няколко часа интервал между двете.

# 648
  • Варна
  • Мнения: 523
И моята ФМ мина днес, евентуално момче ще бъде ( мъжка майка 😀 ) и всичко друго си му е наред и вече съм спокойна .

# 649
  • Мнения: 16
И моята ФМ мина днес, евентуално момче ще бъде ( мъжка майка 😀 ) и всичко друго си му е наред и вече съм спокойна .

В коя седмица си Simple Smile Аз минах вчера ранна ФМ и на мен в 12г.с. + 0 ми казаха, че вероятно ще е момче, но не е сигурно. Уж всичко е наред, но моя АГ, не му се говореше много, а аз обичам да ми се обяснява подробно Laughing

# 650
  • Мнения: 759
Да попитам, понеже идват студени месеци, какви якета си купувате? Аз съм с голям корем, като за 6-7 месец ми е от сега, имаше няколко студени дни и якето само си го обличах, но за закопчаване не можеше да се говори. Има ли такива, които са по широки в корема? До сега съм си купувала все якета по тялото, че не обичам много широки дрехи и не съм гледала какви други модели има. За ботуши съм решила да си взема гумени, които само се обуват, че кой ще търся да ми връзва връзките всеки път. Мисля като пуснат есенни и зимни дрехи по магазините да си купя дрехи веднага, че после ще стане време да се пазарува за бебето и няма да ми се занимава и за мен да ходя тогава.

# 651
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте отново. Говорих с док., обясни ми, че не влизам в рискова група, но ако искам да си направя пренатален тест за мое спокойствие, но не е задължително, каза да обсъдя и с моя доктор и да решим... Знам, че са длъжни да ни уведомят за тези тестове, но ми стана кофти. Вече почвам да разбирам майките, които пропускат това изследване, честно казано ми се струва като една статистика, която може да побърка човек. В крайна сметка всичко на бебето беше измерено и беше както трябва, не знам вече. Ще питам моят доктор и ще видим какво ще ми каже...

# 652
  • Мнения: 1 825
Весник, аз пия Прегнакер, защото има фолиева, магнезии, желязо и още куп неща. Отделно пия и биозин мама, предвид сменящите се сезони.

Бъни, не се шашкай наистина, аз лично мойте изследвания не съм ги виждала и май е по - добре, просто пренаталната лекарка ми звънна и каза всичко е наред. И след измерениете добри стойности (което според мен е по -важното) се успкойх, а за мое спокойствие ще ида и на ФМ в 17 +6

# 653
  • София
  • Мнения: 181
Благодаря, Милена, наистина се шашнах, но като се замисля нещата не са толкова зле. Както казваш ти, най-важно е, че при прегледа измерените стойности са както трябва.

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 19:08 от bunnyhop

# 654
  • Мнения: 553
Здравейте!
А при мен предстои разследване. На БХС ми излезе стойност 1:74 за Даун. На ФМ всичко беше проверено подробно и не се видяха абсолютно никакви аномалии. За мен е станала грешка, защото ме гледаха 2ма лекари. Но ще видим...
Иначе пия стандартните витамини - фолиева киселина ( покрай моя случай са ме съветвали, че хубавата е от 10лв нагоре; по-изчистена химия); тот'ема ( съдържа желязо, магнезий и мед; по-слабичка съм, затова за вс случай ми го изписаха- за кръвчица:blush:) и магнезий (схващаха ми се яко мускулите на краката и с дни ме болеше; с 4 банана също постигах ефект).
Милена, защо ще ходиш на ФМ точно в 17 и 6? Питам от любопитство.

# 655
  • Мнения: 1 825
Здравейте!
А при мен предстои разследване. На БХС ми излезе стойност 1:74 за Даун. На ФМ всичко беше проверено подробно и не се видяха абсолютно никакви аномалии. За мен е станала грешка, защото ме гледаха 2ма лекари. Но ще видим...
Иначе пия стандартните витамини - фолиева киселина ( покрай моя случай са ме съветвали, че хубавата е от 10лв нагоре; по-изчистена химия); тот'ема ( съдържа желязо, магнезий и мед; по-слабичка съм, затова за вс случай ми го изписаха- за кръвчица:blush:) и магнезий (схващаха ми се яко мускулите на краката и с дни ме болеше; с 4 банана също постигах ефект).
Милена, защо ще ходиш на ФМ точно в 17 и 6? Питам от любопитство.

Палмичка на колко си години ако не е тайна ? за такъв риск?
Ами в моята болница са 4 прегледите, като мисля да пропусна втората или третата
БХС от 12 до 13+ 3
Ранна ФМ от 16 до 18+6
Втора ФМ от 20 до 22+6
Късна ФМ от 28 до 30+ 6
Та в случая правя Ранна ФМ и според графика с лекарката определихме диапозон и аз си избрах тази дата Simple Smile 29.09 (Имам РД) Предпочитам да направя още една ФМ в началото, за да ми е спокойно и евентуално да си спестя пренатеста.

# 656
  • Мнения: 1 348
@Milena, а БХС е само веднъж в началото нали?

# 657
  • Мнения: 1 825
@Milena, а БХС е само веднъж в началото нали?
Да само веднъж ни взимат и кръв, поне до колкото знам Simple Smile

# 658
  • София
  • Мнения: 181
@Milena, а БХС е само веднъж в началото нали?
Онзи ден като бях в майчин дом имаше бланки за попълване, които бяха от 11-13 г.с и други, които бяха 15-20г.с.

# 659
  • Мнения: 1 825
@Milena, а БХС е само веднъж в началото нали?
Онзи ден като бях в майчин дом имаше бланки за попълване, които бяха от 11-13 г.с и други, които бяха 15-20г.с.

15-20 са за тези с проблемна стойност при чхг, това четох при стойност над 3 мисля искат повторно изследване

Общи условия

Активация на акаунт