Мартенското бебенце расте, а много скоро ще се разбере, синьо или розово ще е 💗💙

  • 27 493
  • 709
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Излязоха ми резултатите, хем се радвам, хем агресирам леко вече към лабораториите. Според втората лаборатория, пак стерилна урина, само два дни след първата, не се открива нищо. Ще пускам и трета, но малко съм раздразнена от цялата ситуация, независимо какво ще се окаже накрая.

# 661
  • Мнения: 553
На 33г съм. И двамата лекари, които гледаха бебето на ФМ са на мнение, че няма аномалия.
Но си го обяснявам с факта, че за моите години, с тези размери в тази седмица, е такъв риска.
А според тях съм забременяла по-късно - цикъла ми е 42-44 дни, а и овулацията ми се е случила грубо казано 3 седмици след МЦ. Затова размера на бебето е по-малък, но отговаря на седмицата, в която ме определят. А това няма как да се отчете с кръв + размери. Дано да съм права...
Специалиста по ФМ, който ми пусна изследването, още не се е изказал за резултата, затова чакам...
Допускам и факта да не е разчетена правилно някоя цифра на листа ( бяха написани с химикал). С тази лаборатория имам горчив опит. Моя резултат изобщо не е толкова подробен като вашите.

# 662
  • София
  • Мнения: 181
Голям стрес с това БХС, снощи съм изчела толкова много, няма да ви казвам колко наплашени майки са правили дори и инвазивни тестове и накрая всичко е било наред, за щастие. Въпросната 1-ца винаги съществува,за съжаление, но все си мисля, че фм вече е толкова напреднала, работят с нови апарати, вижда се почти всичко и то в ранните седмици, затова тайничко се надявам, че ако има проблем един истински специалист би го видял. Не знам какво да мисля, не съм доктор, затова ще чакам 27-ми , за да видим на мен какво ще ми кажат, но тази статистика е побъркала не една или две бременни...

# 663
  • Мнения: 91
С БХС преживях такъв ужас, че ако знаех - изобщо нямаше да си го правя.
При мен риска излезе 1:33 за Даун - изпаднах в истинска паника и още същият ден пуснах пренатален тест (Panorama избрах). Няма да разказвам как точно протече прегледа по фетална - беше абсурден...в Щерев.
Междувременно с някакъв огромен късмет успях още на следващия ден да бъда при Сигридов - за второ мнение и повторна фетална. Човека още тогава ми каза, че Даун няма и беше убеден, че пренаталния тест ще докаже тезата му.
Тези 10 работни дни до излизането на резултата, в които чаках някой да ми звънне и да ми го каже бяха най-ужасните дни в живота ми - трудно ми е да опиша стреса, колко сълзи и сополи изревах, ни ми се ядеше, ни сън ме ловеше. За щастие - и според пренаталния тест всичко е ОК.
Беше ужасно! И със сигурност е скъсило живота ми!

# 664
  • Мнения: 518
Не сравнявайте числата на БХС от различни лаборатории и лекари, защото са различни. Аз при лекаря който бях, един от малкото сертифицирани в България за ФМ, като погледнах риска ми се видя, много голям, но на всички изследвания отдолу пише very low risk, освен на изследването за прееклампсия, там риска е висок. Това което ми каза лекаря е, че всичко е наред и аномалии няма при бебето. Ще ви прикача снимка от моя БХС. За триозомия 21, оценения риск е 1:888, но пък преизчислен за мен е нисък риск. Аз лично много се доверявам на този лекар и съм при него в 20 г.с. за ФМ.

# 665
  • Мнения: 1 825
Май излича , че това кръвно изследване си е наистина чиста статистика .. и най - важно е какво вижда пренаталния специалист, както казаха вече апаратурата е доста по - добра...
Памичка аз не съм специалист, ама биохимичния ти е 1:74,  а изчисления ти е 1:374 което звучи доста по - добре, ама аз до сега такъв резултата от бхс така написан не бях виждала... ама не съм спец
Бъни 1 е , че шанса е едно към 100 примерно, тоест е шанса е много малък.
Нека вярваме на лекарите си, аз така съм приела, щом лекарката ми е казала, че няма от какво да се притеснявам и според нея няма риск от синдроми. Приемам че е така, питах я за пренатеста, тогава каза според мен сега е излишен, нека мине още 1 ФМ и ако има нещо притеснително ще го обсъдим.
Та мисълта ми е да се доверим на лекарите си ... 1 -2 -3 прегледа другото както казаха и доста момичета е суха статистика. Живи и здрави да родим, лично аз при следваща Б ще си спетя кръвното изследване, само ехографския преглед ще направя.

# 666
  • Мнения: X
Аз тук колкото снимки видях от БХС, толкова по различен начин са обобщени данните...но това е отделна тема на разговор защо няма някакъв единен начин.

Иначе да, статистика е, но единицата, както спомена някой винаги я има, въпроса е колко е шансът да е твоя, тогава нямат значение нито статистиките, нито на кой лекар имаме доверие, защото и човешки грешки стават. Та пътищата са два или се доверяваме на лекаря, или ако имаме възможности правим Пренатест. Моят лекар също ми каза, че не смята, че има нужда, но ако ще съм по-спокойна да го направя. Вярвах му и преди да излезе Пренатеста, т.е. не съм очаквала да излезе нещо, но за собствено успокоение го направих и другия важен фактор е финансов, разбира се, който не е за подценяване при вземането на решение.

# 667
  • Мнения: 518
Мен лично от всички измервания които направи лекаря най-много ме притеснява доплеровата сонография, защото има една графика, уж къде е нормално да е резултата, а при мен в лявата маточна артерия е чак накрая, не в средата. Но лекаря нищо не каза и аз се опитвам да не го мисля 😁 ето затова ви говоря, прикачам снимка.

# 668
  • Мнения: 549
Преди БХС и ФМ реших да погледна тази от предната си бременност. Осъзнах, че повечето неща, които са написани не съм ги взела под внимание тогава. Достатъчно ми беше, че специалиста по ФМ и АГ ми казаха, че всичко е наред. Даже не бях сигурна, че имам БХС с предната. Сега го направих ей така да имам. Още чакам резултатите, но Искилиева каза, че всичко й изглежда ок. Предната бременност преживях много стресове и проблеми и сега си обещах, че ще съм малко по-спокойна и определено се чувствам добре така. В крайна сметка щом сме се доверили на тези лекати трябва да им имаме повече доверие. А и с годините съм се убедила, че четенето и поставянето на диагнози по интернет само може да ти докара допълнителен стрес.

# 669
  • Мнения: 759
Излязоха ми резултатите, хем се радвам, хем агресирам леко вече към лабораториите. Според втората лаборатория, пак стерилна урина, само два дни след първата, не се открива нищо. Ще пускам и трета, но малко съм раздразнена от цялата ситуация, независимо какво ще се окаже накрая.

Не знам в кои лаборатории си пускала. Ако си от София пусни в цибалаб или в Токуда. Понеже от много време от преди бременността имам проблеми с бъбреците и съм пускала на много места, за сега резултатите от тези две лаборатории са били най-точни. Стерилната урина винаги може да се замърси при неправилно даване или в лабораторията от лаборанта. Предполагам знаете как се дава стерилна урина, че трябва да е първата сутрин след душ и да е средна струйка. А в Токуда микробиологията е отделно и така вероятността да се замърси там е по-малка.

# 670
  • Мнения: 366
Момичета, недейте да си рисувате мечки и сами да се плашите от тях. Затова има специалисти, които тълкуват резултатите. И аз да гледам вашите БХС и аз ще се объркам кое къде и какво показва, най-малкото, че дори не сме компетентни, нито сме доктори.
Аз даже се учудвам какви са тия доктори, които нищо не са ви казали и са ви докарали до тази паника. На моята БХС ми обясниха всичко до най-малката потродбност и кое точно се измерва за синдром на Даун. Минахме подробно през целия лист с резултати. Кръвните изследвания финализират изследването и се вкарват в един алгоритъм на базата, на който всичко се изчислява статистически, но това не е диагноза
Сигурна съм, че всичко ще бъде наред. Знам, че не е лесно за никоя от нас и всички се притесняваме много, но това ще ни изяде главите. Не забравяйте, че трябва и да се насладим на този красив момент ❤️💙
 Така че четете по-малко (за ваше лично спокойствие), гледайте да се радвате, усмихвайте се, защото бебчо всичко усеща. А тепърва колко неща ни предстоят... Бъдете позитивни и гледайте напред!

# 671
  • Мнения: X
Излязоха ми резултатите, хем се радвам, хем агресирам леко вече към лабораториите. Според втората лаборатория, пак стерилна урина, само два дни след първата, не се открива нищо. Ще пускам и трета, но малко съм раздразнена от цялата ситуация, независимо какво ще се окаже накрая.

Не знам в кои лаборатории си пускала. Ако си от София пусни в цибалаб или в Токуда. Понеже от много време от преди бременността имам проблеми с бъбреците и съм пускала на много места, за сега резултатите от тези две лаборатории са били най-точни. Стерилната урина винаги може да се замърси при неправилно даване или в лабораторията от лаборанта. Предполагам знаете как се дава стерилна урина, че трябва да е първата сутрин след душ и да е средна струйка. А в Токуда микробиологията е отделно и така вероятността да се замърси там е по-малка.

Първата в Рамус, втората в Цибалаб - тази е ок. Благодаря за препоръката за Токуда, точно умувах коя третаа лаборатория да измисля, може би ще опитам там.

# 672
  • Мнения: 759
Излязоха ми резултатите, хем се радвам, хем агресирам леко вече към лабораториите. Според втората лаборатория, пак стерилна урина, само два дни след първата, не се открива нищо. Ще пускам и трета, но малко съм раздразнена от цялата ситуация, независимо какво ще се окаже накрая.

Не знам в кои лаборатории си пускала. Ако си от София пусни в цибалаб или в Токуда. Понеже от много време от преди бременността имам проблеми с бъбреците и съм пускала на много места, за сега резултатите от тези две лаборатории са били най-точни. Стерилната урина винаги може да се замърси при неправилно даване или в лабораторията от лаборанта. Предполагам знаете как се дава стерилна урина, че трябва да е първата сутрин след душ и да е средна струйка. А в Токуда микробиологията е отделно и така вероятността да се замърси там е по-малка.

Първата в Рамус, втората в Цибалаб - тази е ок. Благодаря за препоръката за Токуда, точно умувах коя третаа лаборатория да измисля, може би ще опитам там.

За нищо. Само да знаеш, че ако ще изследваш стерилна и обща урина в Токуда трябва да са в 2 отделни контейнерчета, защото както казах микробиологията им е отделно. Също отидете по-рано, защото има огромна опашка, обикновено чак след асансьорите стига, а рано не е чак толкова зле и ще спестите чакане.
Също да попитам, понеже не помня симптомите си дали си споменавала, какви точно са? Паренето при уриниране може да е причинено и от гъбички на влагалището, което няма да излезе в уринат и не са опасни, вече сме в месеци, в които може да се лекува с подходящи неща изписани от АГ.

# 673
  • Мнения: X
Нямам някакви изразени симптоми, честно казано, не съм се замисляла дали може да има нещо безсимптомно, предполагам, че може. Колко по-рано за Токуда? Аз доколкото знам май само до 2 часа е ок пробата да я обработят, но може и да бъркам Thinking

# 674
  • Варна
  • Мнения: 522
И моята ФМ мина днес, евентуално момче ще бъде ( мъжка майка 😀 ) и всичко друго си му е наред и вече съм спокойна .

В коя седмица си Simple Smile Аз минах вчера ранна ФМ и на мен в 12г.с. + 0 ми казаха, че вероятно ще е момче, но не е сигурно. Уж всичко е наред, но моя АГ, не му се говореше много, а аз обичам да ми се обяснява подробно Laughing

И аз съм в 12 седмица, иначе аз си ходих при друг специалист,не при следващия АГ

Общи условия

Активация на акаунт