Объркана съм

  • 8 486
  • 190
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Авторката я е страх да се изнесе, страх я е да скъса с гаджето, страх я е да пробва с колегата, но иначе - много големи претенции за смел партньор и желание за доживотна гаранция за щастие. Вече не ѝ вярвам на годините.

# 136
  • Мнения: 754
Не разбирам защо съм толкова объркана, като се отдръпна малко от работа и веднага започвам да се чувствам добре в компанията на приятеля ми и се сещам за всички неща, които ме карат да го обичамм толкова много, но когато се върна на работа, мисленето ми драстично отново се променя и започвам да мисля само за нещата, които искам да направя, а не мога ..
Снощи се скарахме защото колегата ми писа, аз естествено му казах, казах му дори и какво си писахме и то не беше нищо по-различно от теми за работа. Почувствах се гадно, за пореден път го нараних и се поставих на негово място, вече наистина съм много объркана.

# 137
  • Мнения: 46 645
Не разбирам защо съм толкова объркана, като се отдръпна малко от работа и веднага започвам да се чувствам добре в компанията на приятеля ми...
Нарича се навик.

# 138
  • Мнения: X
А той защо не се чувства гадно, че те заблуждава и не изпълнява обещанията си. Като толкова реве и държи на теб да си размърда задника, да се изнесете на квартира . Като заживееш с някой виждаш и други черти от характера му

# 139
  • Мнения: 754
Лошото е, че сега ме накара да говоря с колегата и да му кажа да не ми пише.. Не ми е много окей това, най-малкото защото ще се изложа и не ми е удобно, а и не искам, но явно нямам избор, след като съм толкова нерешителна.

# 140
  • Мнения: X
Сериозно ? Той може да ти разрешава с кого и какво да говориш и ти си ОК?
Като искаш да се изживяваш като жертва така ще е. Ако наистина искаш да вземеш нещата в свои ръце ще се изнесеш сама на квартира, големите хора намират начин да се справят със “самотата” да се отделят от родителите - хоби, приятели, гаджета. Ако искаш оправдания и вайкания и пасивно поведение, не виждам какво очакваш, всъщност знам - приятелят ти да поеме инициативата да те изнесе от вас и премести у тях. Ами не работят така нещата в живота

# 141
  • Мнения: 46 645
Лошото е, че сега ме накара да говоря с колегата и да му кажа да не ми пише.. Не ми е много окей това, най-малкото защото ще се изложа и не ми е удобно, а и не искам, но явно нямам избор, след като съм толкова нерешителна.
Забранява ти да пишеш по служебни въпроси с колеги?
Това, което описваш е психически тормоз. Спасявай се, докато не си затъпанала още. Очевидно е много добър манипулатор, затова ти е трудно да се отдръпнеш. Но натам ще става по-зле.

# 142
  • Мнения: 754
Лошото е, че сега ме накара да говоря с колегата и да му кажа да не ми пише.. Не ми е много окей това, най-малкото защото ще се изложа и не ми е удобно, а и не искам, но явно нямам избор, след като съм толкова нерешителна.
Забранява ти да пишеш по служебни въпроси с колеги?
Това, което описваш е психически тормоз. Спасявай се, докато не си затъпанала още. Очевидно е много добър манипулатор, затова ти е трудно да се отдръпнеш. Но натам ще става по-зле.

Едва ли го прави с такава цел, просто сигурно усеща, че има нещо. Понеже колегата ми писа снощи в 10 часа вечерта, може би наистина не е редно, но и никога не съм говорила с него за нещо различно от работа и ще е малко неловко да му кажа да не ми пише.. Плюс това той направи голям жест за мен, което е друга тема, но най-вече ме накара да го уважавам доста.

# 143
  • Мнения: 7 483
Явно имаш много важна работа, щом колегата ти пише в 22 часа. Не е редно, прекрачена е границата на служебните отношения.

# 144
  • Мнения: 2 749
Ябе то е  ясно, че искаш да пробваш колегата, но те е страх да не би да не станат нещата. Ама нищо сигурно няма в живота. Или започваш нещо ново, или си стоиш и си мрънкаш.

# 145
  • Мнения: 12 945
Лошото е, че сега ме накара да говоря с колегата и да му кажа да не ми пише.. Не ми е много окей това, най-малкото защото ще се изложа и не ми е удобно, а и не искам, но явно нямам избор, след като съм толкова нерешителна.
Той те накара? Ти дете ли си? Даже на децата родителите им не винаги могат да ги накарат да направят, каквото не искат.

Седни сега, успокой се и кажи ти какво искаш.
Искаш да си с приятеля? Купи си въдица, ходи за риба, остави се той да ти определя какво да правиш, бъдете щастливи до дълбоки старини.
Искаш да опиташ нещо различно? Опитай нещо различно. Кажи истината на приятеля си - че връзката ви не те удовлетворява. Ако плаче, дай му кърпички. Прави, каквото ти смяташ.

Ако не - слушай майка си, слушай приятеля си, намери учителката си от детската градина и слушай нея. Изобщо, нека другите да взимат твоите решения и няма да имаш грижи, че ти си причина нещо да се случи в живота ти. Не, винаги някой друг ще е отговорен, а ти ще си една зрителка на собствения си живот. Ще си запазиш правото да критикуваш и обвиняваш другите. Какво по-хубаво!

# 146
  • София
  • Мнения: 152
Moni_9797, може малко грубичко да ти прозвучи, но ще ти го кажа направо:
Освен, че си нерешителна, си и неопитна, че и "задръстена". Такива жени не могат "да ги въртят двама едновременно", както ти искаш, ама не ти стиска. Ти, ако беше обиграна (каквато сама признаваш, че не си, а то и от постингите ти се вижда),  първо  - нямаше да кажеш на приятеля си никога за колегата; второ - щеше да си се изнесла сто пъти досега на квартира, без да смяташ, че ще ти е скучно (защото на готините и оправни мацки никога не им е скучно - винаги има желаещи да бъдат с тях и покрай тях, а дори и да са сами, пак не скучаят); и трето - отдавна щеше да си приключила със сегашния ти, защото това положение, което е между вас, една държаща на себе си и познаваща живота жена, не би го търпяла.
Сори, ако ти е прозвучало "негалещо ухото" и егото ти, но по-добре е да чуеш истината, отколкото захаросани лъжи и учтиви, но заобикалящи истината мнения.

# 147
  • Мнения: 1 308
Баш си ги върти мацето нерешително, че и нас върти колко време в темата. Пуска по-малко и ние като рибки на въдичката, пишем ли пишем...
Ако не тя, съдбата ще се намеси все някой ден, няма страшно

# 148
  • София
  • Мнения: 152
Баш си ги върти мацето нерешително, че и нас върти колко време в темата. Пуска по-малко и ние като рибки на въдичката, пишем ли пишем...
Ако не тя, съдбата ще се намеси все някой ден, няма страшно
Абе, "върти ги тя", както се казва в една реклама...Joy

# 149
  • Мнения: 46 645
Явно имаш много важна работа, щом колегата ти пише в 22 часа. Не е редно, прекрачена е границата на служебните отношения.
Зависи от работата. Аз денонощно общувам с колеги.
Ако разговорът е бил в определена насока, тогава съм съгласна, но тя писа, че е било по работа.

Това обаче им е най-малкитя проблем. При настоящия се получава "Зло куче под джанка - и то не яде, но и на другите не дава." Като не иска сериозни отношения, да я остави да си намери човек, с когото да изгради пълноценна връзка.

Общи условия

Активация на акаунт