Mommy Issues/ Проблеми с майката

  • 3 996
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Добър вечер, група!

Извинявам се, но за пръв път се регистрирам в сайта и не знам дали вече има такава започната тема. Като цяло, искам да разкажа историята си и през какво преминавам в момента и ако някой е запознат с темата да ми даде съвет, да обмени опит или просто малко подкрепа:)

Не съм сигурна дали има български термин за това понятие "mommy issues", но ще се опитам да ви обясня за какво става въпрос. Това е състояние при мъжете, при което те са отчуждени с майките си. В следстве на това те са склони да се впускат в мимолетни връзки, да се привързват много бързо и често да напускат половинките си. Общо взето, това е травма, която майките оставят у синовете си при тяхното отсъствие. Не е задължително всеки мъж, който не е чувствал майчина ласка да има mommy issues, но е доста вероятно. Както всички знаем, първата любов на един мъж е неговата майка и връзката му с нея му служи като модел за бъдещите му връзки.

Моята история е следната - бях в дълга и токсична връзка с едно момче. След известно време реших, че най-доброто нещо за мен ще е да се разделим с въпросното момче. В продължение на 4 месеца преминах през изключително тежък период, в следствие на тази раздяла и не бях готова да се обвържа отново. Да, но точно когато се почувствах по-добре след раздялата, поработих над себе си и се занимавах с различни дейности, срещнах едно момче. Всичко се случи изключително бързо и динамично. Точно като по филмите - любов от пръв поглед Simple Smile Така започна нашата връзка, всичко беше повече от добре, много добре се разбирахме, комуникацията беше на ниво, казвам ви - точно като по филмите! Бях на седмото небе от щастие. Така един ден той изведнъж започна да се държи по-студено и отдръпнато с мен, а не след дълго ми каза, че вече не изпитва същите чувства и иска да се разделим. Разделихме се. Но сме в една обща компания и продължаваме да се виждаме всеки ден. Той все още твърди, че няма чувства към мен, но виждам как ме гледа и как му става тъжно като ме види щастлива без него.

Ето я и неговата история. Той е дете на разведени родители, живее само с баща си от 9/10 годишна възраст, а майка му е в чужбина. Никога не сме говорили по-сериозно за това, но той ми е споменавал, че почти не поддържа връзка с майка си, от време на време си пишат, но само общи приказки. Каквото и да е, на тази възраст едно дете се нуждае от майка си, а в този момент неговата майка не е била при него. Също така, един от признаците за mommy issues е мимолетни връзки, а почти всичките му връзки до момента са били такива. Съвсем наскоро, преди 2/3 месеца може би, най-близкият до него човек, най-добрият му приятел, замина за чужбина и няма да се връща доста дълго време. Те все още се чуват всеки ден, но не е същото.

Идеята ми е, че в следствие на изчезването на майка му от неговия живот и внезапното заминаване на най-добрия му приятел, той си мисли, че ако той допусне човек до него да се приближи, този човек или ще си отиде, или ще го нарани. За това най-вероятно ме отблъсна така. За съжаление, той шече не иска да говори с мен на тези теми и не мога да завържа разговор за това.

Искам да ви попитам, някога били ли сте в подобна ситуация или дали сте имали контакт/връзка с човек с подобни проблеми? Как сте постъпили тогава? Наистина обичам този човек и изключително много искам да му помогна, но не знам как. Дали да се опитам отново да се сближа с него, уважавайки границите и личното му пространство, разбира се, или още повече да се отдалеча и да му дам нужното време. Вие какво бихме ме посъветвали?

Лека и спокойна вечер! :*

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 321
Той ти е казал, че няма чувства към теб. Едва ли те е излъгал.
Най-доброто решение е да се дръпнеш и да си продължиш живота. А за подобен вид травми и помощ за тях.. са психолозите, а не бившите приятелки.

# 2
  • Мнения: 3 172
Просто не те харесва достатъчно. Приеми го и спри да се правиш на Майка Тереза. Ничии проблеми не можеш да решиш. На него не му е зле - чуква тук, чуква там, може да си хареса някоя жена някой ден за дълга връзка, а може и да си живее като волна сексуална птица цял живот. Животът си е негов, твоята роля е била епизодична.

# 3
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 837
Бих те посъветвала да не анализираш толкова хората, особено тези с които се опитваш да си в някаква романтична връзка, както и да не им поставяш диагнози, дори това да ти е професията, пък ако не е още по-вече. Освен това ми се струва, че търсиш връзка базирана на съжаление, искаш да помогнеш на някого като му покажеш че го обичаш, а това пък е сценарии за доста филми на ужасите.

# 4
  • Мнения: 9 665
Mommy issues ... bull(Shite). Не го кефиш достатъчно. Филми, театри...

# 5
  • Мнения: X
Хм, не е задължително всеки мъж, който просто не те харесва достатъчно, да е с диагноза.

# 6
  • Мнения: 2 555
Никога не съм имала порив да спасявам или "коригирам" някого. Напротив, бягам и отдъхвам с облекчение.

# 7
  • Мнения: 17 407
Струва си да помогнеш на мъж, само когато виждаш през действията му - ясно, точно и в перспектива възможността да си с него.

# 8
  • Мнения: 738
Съветът ми е никога, ама никога да не се занимаваш с хора с дефицити от детството. Нямаш си представа какво можеш да си причиниш като си вярваш, че можеш да му помогнеш.

# 9
  • Мнения: 14 784
Написали са ти го, ама да кажа и аз с малко по-други думи - тази работа с анализите и оправдаването е пълен BS. Хората нямат интерес, това е.
Смени обяснението с той се опитва да ме работи и го остави да пасе.
Много ме впечатли, че бил тъжен, когато ти си щастлива без него. От сърце се смея. Прочети малко по въпроса какво отклонение е, когато чуждото щастие те прави нещастен.

# 10
  • Мнения: 7 238
Не те харесва достатъчно, не е и длъжен. Разсъждаваш за неща, които не разбираш. Нищо не ти носи това.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 984
Историята приключва с неговото изказване, че не харесва авторката. Оттам насетне кой какви issues има, си е негов проблем.
Момичета, научете се да приемате НЕ за отговор.

# 12
  • Мнения: 6 762
Човекът в прав текст ти е казал защо иска да се разделите. Ти му анализираш погледите и поведението на база на някакви си твои разсъждения и диагнози. Не, не е влюбен в теб, била си просто мимолетна тръпка. И затова не си виновна нито ти, нито майка му. Просто така се случва понякога, приеми и продължи.

# 13
  • Мнения: 12 703
Като казваш "момче" - колко годишни сте?
Не го казвам като критика - цялата история е безкрайно наивна, любовта се анализира, диагностицира и ако ми бъде позволено и на мен да сложа диагноза - твоите issues са младост и невинност.

Остави го този човек на мира. Търси си ново гажде, а ако искаш да слагаш диагнози, учи медицина.

# 14
  • Мнения: 8 770

Ето я и неговата история. Той е дете на разведени родители, живее само с баща си от 9/10 годишна възраст, а майка му е в чужбина. Никога не сме говорили по-сериозно за това, но той ми е споменавал, че почти не поддържа връзка с майка си, от време на време си пишат, но само общи приказки. Каквото и да е, на тази възраст едно дете се нуждае от майка си, а в този момент неговата майка не е била при него. Също така, един от признаците за mommy issues е мимолетни връзки, а почти всичките му връзки до момента са били такива. Съвсем наскоро, преди 2/3 месеца може би, най-близкият до него човек, най-добрият му приятел, замина за чужбина и няма да се връща доста дълго време. Те все още се чуват всеки ден, но не е същото.



Аз мисля, че си съвсем права в расъжденията, според мен наистина го обичаш, щом толкова време след скъсването мислиш за него, четеш и искаш да направиш нещо. Точно така, той има травма от детството и това му се отразява. Това момче, според мен, ще има трудности в общуването с жените дълго време.
Попитай сърцето си, не разума, дали трябва да се занимаваш с него. Може пък животът да ви е отредил да сте заедно, или да има какво да научите един от друг, дори да не останете заедно. Хората на раазума, вече са те посъветвали, че те на твое място няма да се занимават, да не си губят времето. Но разликата е, че те не го обичат, а ти го обичаш. т. е. решението трябва да си го вземеш сама. Няма нищо обезпокоително и да влезеш в тази връзка. Най-много да загубиш малко време, но да научиш някои неща за живота.

Общи условия

Активация на акаунт