Великобритания - тема {89} Лятно-Морска-Не локдаунска

  • 42 447
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Demmy, можете да запазите старите паспорти. Аз така имам два паспорта стари. На единият ми е прикачена work permit визата за тук. На другият, 10 годишна туристическа виза за САЩ. Аз ги върнах обратно в България, уж да ги върна в паспортното, защото вече не ми трябват. Сега като бях там погледнах печатите, кога съм влизала и излизала в UK. Първото ми влизане е било декември 2000 година. Дойдохме да празнуваме Коледа, нова година и 4тия РД на сина с мъжа. А за да пробваме как е живота тук и синът да започне училище, сме дошли на 25ти август 2021. Та със синът се чудехме дали да не отбележим на 25ти 20 годишнина.
Много ретро изглеждат паспортите с печатите по тях. Даже допълнителни страници можеха да се слагат, ако не ти стигнат, тъй като на всяка граница подпечатваха за влизане и излизане...

Миа, супер! Вашите ли живеят там или така се организирахте. Къде в Гърция сте? Аз следя Гърция как е за сега, защото с щерката се чудехме да отскочим за седмица, преди да започне училище, но май ще ни се размине 😔 Също не ми е ясно на връщане къде може тест да се направи. Дали имат сайт с лицензираните лаборатории събрани на едно. Аз йонииските острови заглеждах. Занте е почервеняло, но Корфу горе-долу държи фронта за сега
https://covid19.gov.gr/covid-map-en/
Определено тези тестове усложняват пътуването. Първо се притеснявах да не изляза положителна и да не мога да се прибера, после в България пак се притеснявах, дали ще е ок теста, за да мога да се кача в самолета 🤪 Определено тези емоции не са подходящи да се комбинират с почивка.

Борис, викаш да извадя пак шезлонга в двора. Аз го прибрах по време на големите дъждове 😊

# 31
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
За сетъл статуса просто се подава номера на новия документ. ММ го прави с лична карта, после вади нови документи и подаде смяна и сега е с номера на паспорта му.

# 32
  • Мнения: 1 923
Преди при смяна на документи се пращаше новия документ , после го смениха май, да става онлайн. Аз си пращах новия паспорт, отне им няколко седмици да го върнат.

# 33
  • Мнения: 2 838
В момента е онлайн. Приятелят ми си смени паспорта и след почти година осъзна, че не е подновил информацията в профила си със статута. Отне 2-3 седмици да се актуализира информацията.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 316
Борис, викаш да извадя пак шезлонга в двора. Аз го прибрах по време на големите дъждове 😊

И аз гледам сега за шезлонги Wink Като ще се препичаме в двора поне удобно да ни е Wink

Имате ли GCSE резултатите вече ? Доволни ли сте?

Ние подадохме за желаното училище даже. Чуденката ми е да подаваме ли и за другите като уж сме постигнали критериите? Не ми се иска да заемаме навсякъде места, пък не ми е спокойно да не подадем защото още нищо не е сигурно. Вие как ще действате?

# 35
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
Merry, сигурно ли е това за паспортите? Как се ползва изтекъл паспорт с активна виза? Ще ми много полезно да споделиш.
Нашите паспорти изтичат януари 2023, а пък личната ми карта изтече през юни, така че ще вадя нови, но мъжът ми има 10 годишна виза за щатите и затова не иска да го сменя.
Аз ще се пробвам да извадя и лична карта на дъщеря ми. Принципно трябва в едномесечен срок от навършване на 14 да се извади, но тя става на 14 през септември, а пък посолството е чак в Дъблин, не че има свободни часове в скоро време. Та ще се опитам да ги навия да й издадат по-рано.
Ние летим в събота за София. Всички сме снабдени със сертификати, така надявам се да минем бързо по летищата.

# 36
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ujasia, да. В паспортното в България им кажете, че имате виза, която е все още валидна и ви трябва. Те тогава перфорират стария паспорт, но внимаваха да не засегнат визата и ме накараха да разпиша документ, че задържам стария паспорт. Тук вече, при поискване за доказване на статус, показвате новия паспорт и визата в стария.

Борис, излязоха резултатите Simple Smile няма изненади. Те си я приеха още преди да излязат резултатите в колежа, защото тя се е насочила към beauty therapy, които бяха с интервю и нямат високи академични изисквания. И за А левълс подаде и там е приета, но моята иска да пробва в колежа първо.
Днес е на работа, 8 часова смяна, но е успяла да надникна и тя в системата и е доволна.

# 37
  • Мнения: 5 202
Аз ходих преди ден да опитам да сменя моя паспорт, в България. Решили да въведат някакъв ред, като раздават часове. Добре, викам си, ще си взема час. Видях една табела на вратата пред полицията и звъня. На първото позвъняване, разбира се, никой не ми вдигна. На второто взеха да ми се карат, защото не успях да чуя за колко часа ми е часът за издаване на паспорт. Жената била на гише, работела и благоволила да ми вдигне, за да ми даде час. Поскарахме се, ествствено. Не стига, че си плащам за услуга, че и ме овикаха.
Вие как подменяте паспорт в посолството? Аз така, както четох, ще трябва да отида да го подам, после да го получа. Така ли е? Или аз нещо пропускам?
И още нещо, някой случайно да знае или да гледа българска тв през устройство на Нетуоркс? Интересува ме дали се гледа нормално и има ли проблеми?

# 38
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Борикс- излязоха да, като цяло са очакваните. Можеше и една идея по добре,  но здраве да е,  нищо не е загубено. Остава в същото училище, та съвет не мога да ти дам.
brumm- доколкото си спомням можеш да подадеш в сайта на посолството за смяна на док за самоличност, ако не са изтекли. Ако са се запазва час, пак от сайта.
http://bulgarianembassy-london.org/consular-services/

Последна редакция: чт, 12 авг 2021, 15:10 от Ell

# 39
  • Мнения: 3 213
.
Вие как подменяте паспорт в посолството? Аз така, както четох, ще трябва да отида да го подам, после да го получа. Така ли е? Или аз нещо пропускам?

Онлайн запазваш час. На място викат вътре по часовете и става бързо. Работят три гишета за целта. Сутрин докато още не са им скъсали нервите с глупости са много мили.
Ние с преспиване правим гимнастиката, защото ни е цял ден път в посока. Но ми е по-бързо, евтино и приятно откъм обслужване спрямо ходене до Бг за целта.

# 40
  • Мнения: 5 202
Ние сме в България не само за паспорт. Но мислех да съчетая полезното с приятното и по отношение на паспорта.

# 41
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Аз подмених онлайн данните на документите, но още не бяха ги обработили, чак в деня на пристигане  в Англия на обяд буквално получих имейл с потвърждение за промяната, т.е на границата все още сме били с данни от стария паспорт.
Иначе в паспортна ми го взеха стария, мислех, че е такава процедурата.

В посолството беше някакакъв ад като ходихме за пасаваните. Охраната на вратата беше като пъдар, жените на гишетата бяха на ръба.

# 42
  • London
  • Мнения: 6 732
За пътуването няма никакво значение за статута с кой документ сте. Важно е за работа и други неща в самата Англия. И аз смених сега документи и ще сменям в базата данни електронно.

# 43
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
За пътуването няма никакво значение за статута с кой документ сте.
Ами провериха ни го по снимките, които направих на старите паспорти, не с новите.

# 44
  • London
  • Мнения: 6 732
Къде ви го провериха? На мен като пътувам нищо не проверяват за статут .....ама знам ли. Иначе и аз имам снимки с идеята да вляза с данните в системата за да си сменя документа вързан за статута.

Общи условия

Активация на акаунт