Всичко, което трябва да знаете за грижата за сухата кожа

  • 13 858
  • 582
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 294
Моята кожа е мазна, но в същото време дехидратирана, особено когато навън е студено. Използвам силно хидратиращи кремове за лице, пия поне по 2 литра вода на ден.

# 61
  • Мнения: 1 000
Да, запозната съм. Кожата ми е смесена, но лятото се дехидратира. Използвам кремове.

# 62
  • SF
  • Мнения: 21 167
Браво на пиещите вода. Аз пия много малко вода. Кожата ми не е дехидратирана, но полагам много грижи. Наистина трябва да се науча да пия повече вода.

# 63
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Да, състоянието на сухата кожа се влошава през студеното време. Трябва да се ползва подходяща козметика и да се полагат много грижи.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Сблъсквала съм се със суха кожа, особено зимата. Вода пия достатъчно.

# 65
  • гр. Раковски
  • Мнения: 280
Сега като се замисля, често съм използвала за кожата си и двете понятия заедно, защото реално съм ги смятала за синоними. Четейки темата, осъзнавам, че кожата ми всъщност е само дехидратирана. Най-често сега като става студено и намалявам количеството вода, което приемам, веднага се отразява, а в бонус и студеното време, просто става наистина сухо лицето ми, но явно това не прави кожата ми суха като тип. Факторите са - времето, лошия въздух и мръсотия навън, които постоянно се полепват по лицето ни, храните, които консумираме. Всички тези неща, ако ги контролираме, ще се контролира и състоянието на кожата на лицето ни, но е трудно. За това но помощ са подходящите кремове, но пак трябва да се внимава и да се използва чиста и лека козметика.

# 66
  • Мнения: 5 250
Моята е смесена, но на майка ми е много суха. Така и не може да си намери подходящ крем.

# 67
  • Мнения: 504
Да, запозната съм. Моята кожа зимата става много суха и усещам опъване и даже сърбеж. Без крем - абсурд.

# 68
  • Мнения: 5 127
Кожата ми е  по-скоро дехидратирана "благодарение" на студеното време. Ползвам кремове постоянно без особен резултат...

# 69
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Имам смесен тип кожа. Напоследък често се дехидратира в Т-зоната, особено в студените месеци.

# 70
  • Мнения: 713
Да, има разлика между суха и дехидратирана кожа.  Зимата кожата на ръцете ми става суха и зачервена.

# 71
  • Мнения: 667
Кожата ми е суха и за съжаление, с годините се влошава. Често се лющи, студът влияе особено много. Ползвам хидратиращи кремове и домашни маски, когато мога.

# 72
  • Мнения: 2 180
Не се бях замисляла, че суха и дехидратирана кожа са две различни неща. Моята е много суха, чак опъва след ходене на море. Но явно не уцелвам подходящ крем, защото избирам за суха кожа, а впоследствие ми стои мазно лицето.

# 73
  • Русе
  • Мнения: 763
Да, правя разлика между суха и дехидратирана кожа. Моята кожа беше мазна, но с течението на годините се промени- сега е по-скоро суха, отколкото нормална. При мен положението се влошава през зимните месеци и при често миене със сапун.

# 74
  • Мнения: 18
Имах мазна кожа, в резултат на хормонален дисбаланс стана суха. Третирам с овлажняване гелове, а понякога и с масла. Поддръжката е важна,но цялостното състояние на организма е определящо за вида на кожата.

Общи условия

Активация на акаунт