Прекратяване на договор с А1 за поставяне на антена на блока

  • 4 317
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Здравейте,  преди около година се взе решение на съвета, за поставяне на антена на нашия блок на А1. Договорът мисля се сключи преди 3-4 месеца. Днес започнаха да инсталират съоръжението и аз, разбира се, след дъжд качулка, започнах да чета темите и да осъзнавам как не е трябвало блока да сключва този договор. Въпросите ми са:
1. Вече е сключен договорът и днес започнаха да поставят антената, може ли да спра по някакъв начин процеса, преди да завършат инсталирането?
2. След като вече е поставена антената,  мога ли да унициирам прекратяване на договора? Някой опитвал ли е?
На 11, последен етаж сме и от скоро сме с бебче и наистина искам да поправя тази грешка.
Знам, че съм закъсняла, но търся опции за решаване на проблема.

Благодаря Ви предварително.

# 1
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Вие лично, или по-точно само вие няма какво да направите.
За да бъдат предприети каквито и да е действия е нужно свикване на ново събрание на входа, гласуване и промяна на предното решение с мнозинство.
Дори и да промените решението си, следва да се види какво точно пише в договора, който е сключен.
Най- вероятно има клауза за голяма неустойка, която ще трябва да платите.

# 2
  • Мнения: 4 009
Всичко, което ви интересува, е записано в договора. Как, кога, за колко време и колко пари. Прочетете го и се консултирайте с адвокат. Вероятността лично вие да го прекратите е 0, освен ако не притежавате големи суми за заплащане на неустойката за прекратяване на договора. Вероятността всички останали да се съгласят и да плащат части от неустойката е по-малка от 0.

# 3
  • Мнения: 46 518
Така е. Трябва да покриете неустойките и да имате подкрепата на входа, за което се съмнявам, предвид, че прясно, прясно са се съгласили.

П.П. Кой промени решението ви? Подозирам, че някой ви е подвел и наплашил. Нищо няма да стига до вас, спокойно.

# 4
  • Мнения: 583
Здравейте,  преди около година се взе решение на съвета, за поставяне на антена на нашия блок на А1. Договорът мисля се сключи преди 3-4 месеца. Днес започнаха да инсталират съоръжението и аз, разбира се, след дъжд качулка, започнах да чета темите и да осъзнавам как не е трябвало блока да сключва този договор. Въпросите ми са:
1. Вече е сключен договорът и днес започнаха да поставят антената, може ли да спра по някакъв начин процеса, преди да завършат инсталирането?
2. След като вече е поставена антената,  мога ли да унициирам прекратяване на договора? Някой опитвал ли е?
На 11, последен етаж сме и от скоро сме с бебче и наистина искам да поправя тази грешка.
Знам, че съм закъсняла, но търся опции за решаване на проблема.

Благодаря Ви предварително.
Огледайте се наоколо - по съседните блокове до вашия има ли антени на мобилни оператори?

# 5
  • Мнения: 40 931
Проектантите на антени не са идиоти и целта им не е да пържат живеещите под антената, а да насочват излъчването настрани към пространството около блока за да имат сигнал хората там. Затова и точно под антената може би е по-безопасно, отколкото ако в отсрещния блок има антена. А ако по някаква причина я махнат от над вас ще я сложат срещу вас, няма да остане без антена.
Иначе никой съсед няма да се съгласи, защото най-вероятно А1 плаща добри суми с които се покриват разходи на блока. А неустойката ще е сериозна.

# 6
  • Мнения: 68 654
Този тип договори са с дълъг срок. Не са едногодишни. Което означава, че ако искате в този момент да прекратите, то това ще се води предсрочно прекратяване, преди да е изтекъл срок и ще трябва да заплатите неустойка.

Безболезнено прекратяване е възможно само след изтичане срока на договора, когато той става безсрочен и може да се прекрати с едномесечно предизвестие. Ще трябва за целта да убедите съседите си.

Чела съм експертиза по дело точно за тези излъчвания, и вещото лице бе посочило, че сигналът се разпръсква настрани, а не надолу.
Не съм специалист, и не мога да коментирам.

# 7
  • Мнения: 12 791
Вярно е това за посоката, това са насочени антени и хич не им трябва точно под тях да покриват а настрани. Много повече би ви облъчила антена на отсрещния покрив, отколкото точно над главата ви.
А и все пак има норми за излъчваната мощност... на съвестта на една и друга фирма не разчитам особено, обаче ако го засилят повече ще започнат да си пречат едни на други и няма как да остане незабелязано, прекалено много са в градска среда.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 204
И аз да кажа, че на последен етаж вие сте един вид под невидима шапка и се намирате на възможно най-безопасното място. Спете спокойно.

# 9
  • Мнения: 6 895
Педи години сложиха антена на съседен, перпендикулярен блок. Хора от нашия блок, в т.ч. и аз се оплаквахме от главоболие. Съмнявахме се в таи антена. Аз опитах да проверя, четох разни документи за изисквания, от които нищо не разбрах, обаждах се на някакъв контролен орган, вече не помня какъв беше. Обясниха ми, че тези вълни били безопасни, главоболието нямало как да е от това. Казаха същото, което казва и Didi168.

Последна редакция: вт, 17 авг 2021, 12:50 от Не се сърди, човече

# 10
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Вярно е това за посоката, това са насочени антени и хич не им трябва точно под тях да покриват а настрани.
На мобилните оператори антените не са насочени, насочените антени изглеждат така



Много повече би ви облъчила антена на отсрещния покрив, отколкото точно над главата ви.
А и все пак има норми за излъчваната мощност... на съвестта на една и друга фирма не разчитам особено, обаче ако го засилят повече ще започнат да си пречат едни на други и няма как да остане незабелязано, прекалено много са в градска среда.
Какво значение има дали е "под", или "над", все едно в блока под антената мобилните телефони нямат обхват...

Факт е, че излъчвателните станции на мобилните оператори бачкат на същите честоти като микровълновите печки.
Аз не вярвам, че е безопасно някаква тъпа антена да ти пържи мозъка на бавен огън 24/7, 365 дни в годината.
Но всеки има глава на раменете си, и е свободен да прави каквито иска експерименти със живота и здравето си.

# 11
  • Мнения: 40 931
И тези са насочени, не излъчват равномерно навсякъде в пространството. Само не са насочени в една точка, а в по-широка зона от около 120 градуса.
И никой не каза, че излъчването е полезно, а че баш под антената е най-добре. И ако се махне от твоя таван ще я сложат на отсрещния блок и ще е по-зле.

# 12
  • Мнения: 46 518
Аз не разбирам от тези неща, но мъжът ми е инженер и то точно със специалност коммуникации. Според него няма никаква опасност. Щом той спи спокойно и не се притеснява за детето си, хич и не задълбавам да меря знания със специалистите в тази област.

П.П. Имаме антена на блока с/у нас, която е точно с/у спалнята и детската. Имаме и върху нашия блок.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз се чудя без тези антени всъщност даваме ли си сметка колко по-сложно щеше да бъде писането в бг-мамма... или пък да се обадим на любимия/детето/мама/приятелка. А пък и добър обхват искаме... Ех, като си спомня времето, когато интернетът вървеше по телефона и за кратко, и беше скъп.

На авторката мога да ѝ препоръчам да се отърве бързо от всички електронни устройства у дома. Много са опасни.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 5 204
Като нищо да спи с телефона под възглавницата си или на нощното шкафче - на 50 см от главата ѝ.

Абе направо да продава апартамента, че е нещо страшно!

Общи условия

Активация на акаунт