Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 39

  • 23 399
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 12 694
И мен картофи ме изкушават по-лесно от торта Joy Това ми е нещото дето си позволявам от време на време, примерно при събиране с приятели. Бира и/или картофи. Не е често де, далеч не колкото би ми се искало и колкото се случваше приди да мина на режим. Веднъж на седмици обикновено, а докато бяха затворени заведенията и това отпадна за дълго време. Вкъщи обаче няма нито едното от тези неща че наистина ще ме изкушат много.
Това не го давам за пример де, да не помисли някой че подскокоросвам да се пие бира Joy При мен и изходното положение с инсулина не беше чак много зле, а да не говорим че съм на режим над 3 години вече. Толкова съм свикнала с него че едно такова излизане не може да ме изкара от коловоза, в началото определено по-строго е по-удачно. То и в началото не ме отклоняваше трайно, но не всеки е такъв инат и някои трудно могат с малко...
Та мисълта ми е да не го мислиш толкова че си изяла малко картофи а да се фокусираш напред да гледаш и да си продължиш с правилното хранене щом е нещо инцидентно.

# 676
  • Мнения: 27 486
Вечерям пица с блат от кайма- и изобщо не знам как досега не бях правила такава, толкова е лесно! По-късно ще ви пусна и снимков материал- ако ви интересува...😉

# 677
  • Мнения: 18 542
Дай и рецептата Smile

# 678
  • Мнения: 31 647
да, давай

# 679
  • Мнения: 27 486
А, "рецептата" е много лесна 😃 За "блата" сплесках 3 кюфтета (щях да слагам яйце, подправки, но се прибрах гладна и бързах- цял ден бях на фаст), отгоре наредих зелена и червена чушка на тънки ивици, кралски печурки (такива гъби имах) и полях с малко зехтин. Като се запече малко, добавих отгоре кашкавал. Докато се разтопи нарязах малко пушен бекон на филийки, жълти и оранжеви домати и ги добавих върху вече извадената пица, ръснах и рукола отгоре. Жълти и оранжеви домати купувам за първи път😅, бяха намалени в Лидъл и реших да взема за цвят (жълтите ми харесват повече, киселеят приятно). Руколата беше изостанала в хладилника. На мен ми хареса много на вкус, само ако имах и маслинки..."разточих" каймата на тънък пласт. Снимки:
Скрит текст:


С кашкавала (хартията ми за печене е бежова, затова изглежда така прегоряла):

С бекона:


Забравих да сложа и топено сирене. Може да се сложи чедър, разни мазни сирена, кой каквото обича. Аз от руколата се вдъхнових за пица, а като видях кюфтетата веднага реших, че е време да го пробвам този блат от кайма. 🙂
  

# 680
  • Мнения: 18 542
Екстра! Ще се пробва 👍

# 681
  • Мнения: 27 486
За тази "рецепта" не се изискват почти никакви умения. 😃 Ако се използва кайма, може да се добавят някакви подправки на вкус, яйце също по желание (за по-голям "блат"- на мен от 150 гр кюфтета ми се получи около 20 см диаметър, но много засища).😍

# 682
  • Мнения: 16 871
Най-редовно си правех такава пица, благодаря,  че ме подсети пак да правя!

# 683
  • Мнения: 12 694
Супер си е, кюфтето с все гарнитурата, че и бързо става Grinning

# 684
  • Мнения: 18 542
Да и звучи по-лесно от руло Стефани - няма нужда от завиване Satisfied

# 685
  • Мнения: 12 694
Аз него не го завивам и без това, ползвам продълговата форма за кекс/хляб като "калъп" и го оформям в нея. После или пека с формата, или обръщам в тавичка, но става в пъти по-бързо и лесно.
Или правя "гнезда" от каймата, хем са индивидуални порции и могат да се направят различни за който има различни претенции.
Супер са си за нас и двата варианта, просто руло Стефани иска повече време във фурната понеже е по-голямо, а тези неща като пицата и гнездата стават по-бързо.

# 686
  • Мнения: 18 542
Нямам аз тиква продълговати форми и се мъча с фолио да завивам. Поради тази причина го правя по-рядко - то се къса, стават дупки... като няма хляб в каймата да "държи" Satisfied

# 687
  • Мнения: 12 694
Аз може да не пека кекс, ама форма имам - за рулото Стефани Grinning
Ако трябва да го навивам, има да гоня търкалящи се яйца из кухнята, смятай че набързо съм решила да сменя менюто с нещо друго...
Бисквити също не правя, ама имам рингове за изрязване - знаеш ли колко хубаво се оформят кюфтетата с тях Joy Особено кюфте с плънка става идеално, само с ръце не бих се захванала, а пък естествено само "прости" кюфтета омръзват, друго си е джиджано там с нещо вътре и после в еърфраера че най-мързеливо.

# 688
  • Мнения: 1 684
Моето любимо е сварено яйце увито в кайма. Стават доста големи кюфтета. И с едно се наяждам.

# 689
  • Мнения: 943
Руло може и без увиване да стане. Правиш основа, нареждаш яйцата и другите работи и после отгоре малко по малко завиваш, разпльосквайки топки кайма. На мен неми се цепи, но предполагам зависи и от каймата.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 12:05 от alivi

Общи условия

Активация на акаунт