НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - Тема 6

  • 20 323
  • 751
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 2 497
Еха,  не съм влизала в темата от 100 години а то какво става:)
Nunu, честито! Шокиращо ти е било, но ще е супер. Лека бременност ти желая Wink

Anninya, хубавото пру теб е, че май вече знаеш какво точно ти е  ..... но звучи ужасно сложно и натоварващо, надявам се да има лечение,  а не само облекчение.


Аз само се включвам, да не е без хич, че у дома е пълна дискотека. И моите започнаха сега регресията на съня, едната заспива много трудно за втората дрямка, а на първата спи много и я будим, вечер започнаха пак дъъъълго да се приспиват (аз ги приспивам, де), супер активни са и ни спират тока, да са живи и здрави:) Все по-рядко излизам без подкрепление като са будни, защото искат да ходят навън, а сама ги пускам само на обезопасени места. Абе голямо шоу е.

Опитвам се и да си почивам, получава ми се, но е на гърба на мъжа ми за съжаление, напоследък бабите и дядовците се включват минимално (за което сме благодарни).

Използвам случая да ви поканя в еднс група във фейсбук, която създадох точно за такива като нас:
https://www.facebook.com/groups/241718921169332/?ref=share

Идеята беше от догодина с един партньорски екип да организираме и уебинари, но май ще отложа.

# 376
  • Мнения: 528
Каката е болна и ни зарази всички вкъщи. Правихме тест за ковид отрицателен. Но всички сме яко болни. На малката да се сложат капки/спрей за нос, сироп е невъзможно рев, тръшкане, бутане, ритане, все едно война. Каката още от бебе позволяваше капки, сиропи да се дават. Какво е това чудо, какъв е този рев.
Спрях да кърмя през деня, като оздравеем ще спра и през нощта, то така или иначе не спим цяла нощ, реве мрънка през половин час. Купих АМ, тотално отказва идеята, още от вида на шишето започна рев неутешим. Бях я гушнала полулегнала и тамън ще предложа АМ започна да реве даже не опита. Все едно се усети, че ще заменя гърдата с шишето Joy
Ходих на преглед в 8г.с съм, бях супер развълнувана, така не съм се вълнувам нито при каката нито при малката Joy чак имах ускорен пулс.

# 377
  • Мнения: 196
nunu Честито, лека бременност.
Ще се справиш, с две си се справила с трето ли няма❤
Рая тази нощ от 1 до 6 ревове и писъци.
Има 6 зъба, гледам сега е тръгнал 7мия кучешки.
От 10 месеца е на държавна кухня, доволна съм като цяло, но на нея не и понасят боб, леща, грах, зеле и прочие..  та ги заменям с нещо когато присъстват в менюто.
От десертите яде само мляко с ориз и евентуално крема с банан, и то отскоро всъщност, когато започнаха да слагат мляко вместо вода.
Опитвам се да я премина на 1 дрямка, не ми се получава всеки път, защото като е станала по рано и се доспива преди да обядва.
Общо взето в хубавите дни в които е спала до 9-9:30 заспива в 13:30-14:00 и става в добрите случай към 16:30-17:00 или в лошите около 15:00.
Вечер ляга към 21-21:30 зависи кога е спала през деня последно, например онзи ден ми заспа в 19, преди това я мъчих към 17 но без успех.. та стана към 19:30 и после в 23 заспа.
Общо взето не се е променила като направи годинка.
Същата неспяща ревла си е.
Понякога не издържам на напрежението, да са ми живи и здрави мама и тате,че без тях да съм се побъркала вече.
Мама я взима събота и неделя да спи при нея, да може да се наспя и да изчистя по така основно.
А пък Рая не може да се раздели с тях като дойде време да си ходим, едни ревове и писъци че я взимам.
Бяхме болни до скоро на антибиотици всички, всъщност точно след рождения ден с децата, та не направихме с роднини РД.
Същия кошмар е с капки, сиропи и всякакви видове лекарства.
Слагах в храните и така приемаше всичко,  което трябва.
Нурофена и антибиотика ги слагах в млякото например.
Оф дълго стана, сто години не съм влизала.

# 378
  • Мнения: 528
Мами, има ли отказали нощното кърмене ? Тези, които са с АМ също могат да дадат мнение. От кога до кога седят гладни нощно време ? Реших да отбивам, защото живот и здраве ме чака кърмене пак и искам да си почина. Малката отказва АМ. През деня спряхме с кърменията, имаше леки протести, но се справихме в момента не се сеща. През нощта се кърмехме 5-6 пъти, че и повече понякога. Ограничих до 2-3 пъти, пак се събужда н на брой пъти, но поне свикна да приеме бибата през нощта, досега тотално отказваше. Но има 2-3 пъти да кажем в 23:00ч, 2:00ч, 5:00ч или 6:00ч когато има рев и истерии докато не дам гърда. Искам тотално да я отбивам, но страшно ме е страх как ще я успокоя. Най-вероятно ще люшкам, но така няма ли все да иска да я люшкам ? Много съм объркана и затруднена както и недоспала. Нямам 2 часа непрекъснат сън от както се е родила пък живот и здраве ме очаква същата драма Joy тааа приемам идеи. Идеята е постепенно да спра кърменето за да е по малко стресиращо и за нея и за моето тяло, за сега работи, но през нощта ? Иначе си заспива с биба и одеялото сама в стаята.

# 379
  • Мнения: 3 033
Аз го отказах преди може би месец. Щом се размърда нощем, я взимам при мен. Като се унесе пак я връщам.
Честно, не ми се кърми вече....

# 380
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Всяка нощ е различно- веднъж се буди 1 път, друг път по 2-3 пъти 🤷🏼♀Но аз дохранвам с АМ преди сън. Ако пие водичка, може да пробваш дали няма да заспи като пийне малко.

# 381
  • Мнения: 579
Мале , аз май съм някакво куку 🤣
Започна от 2-3 седмици да се отбива сама и аз супер много страдам 🤦‍♀️
Толкова ми намаля кърмата , че вчера се цедих и пих чай за кърмачки да не спре 🤣🤣🤣
Тя пак си се буди и мрънка по 100 пъти , но иска биба , върти се , мрънка и заспива , ако предложа гърда понякога цока , понякога не иска и ме бута Sad , а аз го приемам драматично 🤦‍♀️

# 382
  • Мнения: 5 234
Ivanamar, аз съм същата луда калинка🐞. На стари кърмачески години се чудя как да увелича кърмата, че да не се отбие. Simple Smile  Нощем при събуждане предпочитам да кърмя вместо да ставам да го разнасям. Та помпата е в усилена употреба сега повече от всякога; добре, че навремето взех електрическа.
Дайте идея за хубави пантофи за вкъщи, че нямаме килими, хлъзга се и не ще да проходи.

# 383
  • Мнения: 4 844
С чорапи с топчета не става ли? Нашият с такива си щъка по паркета без проблем 🙂

# 384
  • Мнения: 579
Аз мойта помпа я дадох на приятелка която чака бебе и сега цедя с една ръчна Sad
Пантофки тип боси на Ненито носи /понякога/ иначе е боса по чорапки вкъщи.

# 385
  • Мнения: 371
Нощно хранене вече нямам спомен какво е, сигурно от 6-7-ми месец няма такова нещо. Вече почти не давам и мляко, само когато наистина нямам време и възможност да се подготвя с храна. Нощем почти не се буди, ако се буди, давам биберон и след секунди е заспал пак. Възхищавам ви се как имате още сили да ставате нощем, а nunu и бременна... Вие сте герои!

Нали и на зъболекар го водих, та зъболекарката каза, че след като вече имат зъби, много трябва да се внимава да не заспива на гърда, както и да не заспиват след като са яли/пили нещо, съдържащо захар (без значение захар под каква форма - дали кърма, дали мляко, дали плодов сок...), защото през нощта, когато слюноотделянето е по-оскъдно, се създават предпоставки за нарушаване на емайла. Колко вярно, колко не, споделям каквото ми казаха, ако някой го намери полезно за себе си. Нито кърмя, нито давам нещо "захарно" вечер, плюс, че мия и зъбите.

# 386
  • Мнения: 4 844
Да, това за зъбите е логично, ама като имаш дете, което се буди на час-два през нощта, нямаш голям избор... Аз нямам сили да го приспивам на ръце по толкова пъти, а и още по-малко ще спя 😃 Да се надяваме да има здрави зъби!

# 387
  • Мнения: 482
Ivanamar, аз съм същата луда калинка🐞. На стари кърмачески години се чудя как да увелича кърмата, че да не се отбие. Simple Smile  Нощем при събуждане предпочитам да кърмя вместо да ставам да го разнасям. Та помпата е в усилена употреба сега повече от всякога; добре, че навремето взех електрическа.
Дайте идея за хубави пантофи за вкъщи, че нямаме килими, хлъзга се и не ще да проходи.
Купих му от бебешката борса пантофи на Бефадо. Днес ортопедът ме увери, че са хубави. Гъвкави са, а отзад крачето е добре захванати. Върви мн добре с тях, харесва ги.
Аз също все още кърмя, особено през нощта и не мога да дам съвет, но знам от майка ми, че тя ме е оставила 3 нощи да спя при баба ми. Всъщност това нещо и го е казала баба ми, та предполагам е нещо от вдно време, но пък е дало резултат. След това не съм искала, а съм била на година и месец.

# 388
  • Мнения: 193
И аз съм чувала, че е най-лесно когато майката просто я няма за няколко вечери, обмислях по празниците дали да не пусна едното с баба му, другото с баща ми и да се покрия в друга стая, ама не искам да си скапвам празниците, а кой знае каква драма ще е.
Отделно ми се искаше да кърмя до пролетта, да избираме и зимния сезон, макар че имам периоди на сериозни кризи и колебания - едно, че много често се будят и двамата едновременно и настава страшна драма, ако не им дам да сучат, та се налага да ги инсталирам едновременно. До тук добре, това го преживявам, обаче Стефания като вземе да цока и не иска да спира, ползва ме за биберон по всички параграфи, и като се опитам да се измъкна става драма, събужда Петър, той е още по-драматичен и се завъртаме в кръг. А той едната нощ като се събуди така рязко от нейните писъци и се опитах да го успокоя на гърда, ме охапа поне 5-6 пъти и тотално избеснях. Кълнях се, че това им е последното кърмене, ама познайте дали стана така Grinning
Едното не иска нито прясно, нито кисело мляко, другото ги пие, ама ако успееш да го накараш да лапне шише ... Абе изобщо картинка ..
Само спокойствие си пожелавам, че нещо нервите ми тия дни са много изопнати Close

# 389
  • Мнения: 4 844
Аз имах за цел да кърмя до годинката, ама тя си мина и продължавам 😃 И на мен не ми се иска да спирам точно зимата, отделно се буди по няколко пъти все още и така ми е най-лесно, а и като почне да мрънка много, просто му давам да суче и има тишина и спокойствие 🤣 Та може и до две години да откараме... Напоследък по-малко се буди нощем, та се надявам след някой месец вече съвсем да е намалил буденията и тогава евентуално може да се навия да спра нощните.

Общи условия

Активация на акаунт