Не искам второ дете!

  • 15 913
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
..
А ти не си мисли, че ако днес имаш 2000 лв например месечно, това автоматично ти гарантира тази сума и утре.

Е, точно в това е проблема- моят де Rolling Eyes

Искам да имам поне един мой си апартамент и тогава бих могла да мисля за второ..Дотогава не, Naughty

Не искам децата ми след време да се чудят къде да живеят. Едно на този етап мога да осигуря да се чуства добре...но не искам после да ме мразят, че не съм мислила за тях, а само за това как ми се иска да гушкам бебче Embarassed Confused

# 16
  • Мнения: 5 370
СЪГЛАСНА С ВИНИ!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 7 391
                      Всичко е въпрос на личен избор стига да не води до сблъсъци със съпружеското тяло.Аз лично за себе си знам една поговорка :Брат брата не храни ,но тежко му ,който го няма.Мисля,че коментара е излишен.
                      Една забележка за образованието,което ти искаш ДА ДАДЕШ на детето си.Имам приятел ,който е ПЪЛЕН сирак и в момента е ДОКТОРАНТ в СУ.Кой ли му го е дал?/за образованието ми е думата/ като си няма родители,а и други близки - също няма.Отгледан е от баба си и от приятели.Мисля,че не е плувал в материални ценности.Така,че трудно се ДАВА нещо ако детето ти не иска да го приеме ,насила хубост не става,а и броя на децата не е критерии за образованността им. Mr. Green
         
Е, точно в това е проблема- моят де Rolling Eyes
Искам да имам поне един мой си апартамент и тогава бих могла да мисля за второ..Дотогава не, Naughty
Не искам децата ми след време да се чудят къде да живеят. Едно на този етап мога да осигуря да се чуства добре...но не искам после да ме мразят, че не съм мислила за тях, а само за това как ми се иска да гушкам бебче Embarassed Confused
                   Вини, аз първо си родих децата ,а след това се сетих,че нямаме жилище и живеем при мама,след това под наем ,но това не значи ,че на децата си не съм осигурила апартаменти  и то големи,четристайни.Това илюстрира по-горното мнение за 200 -те лв.Сега имаш толкова,а след това много повече и обратно.Има предаване:ТАКЪВ Е ЖИВОТА...трудно можеш да го прогнозираш на 100 %. Mr. Green Peace  bouquet

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 18:10 от Didia

# 18
  • Мнения: 5 103
Аз също не смятам да имам второ дете в близките 10 години, след това може и да си пмисля, просто не искам и това е. Crossing Arms Обичам си дъщерята  и и се радвам, но за друго не исакм и да чуя.

# 19
  • Мнения: 863
Ох,колко добре те разбирам...днес цял ден само това си повтарям-Второ ли?Второ,ама друг път smile3511 smile3511 smile3511 smile3511Аз с едно не мога да се оправя,та с две ли...Снощи цяла нощ не сме спали,защото детето кашля,мъжът ми си прави пас,което най-много ме дразни,не мога да ги оставя и за половин час ,защото Ивко е залепен за г**а ми и не иска да стои при баща си(не мога дори да вляза да се изкъпя).абе какво да ви разправям-направо ве4е нямам нерви.... no no no no no no

# 20
  • Мнения: 7 716

Искам да имам поне един мой си апартамент и тогава бих могла да мисля за второ..Дотогава не, Naughty

Не искам децата ми след време да се чудят къде да живеят. Едно на този етап мога да осигуря да се чуства добре...но не искам после да ме мразят, че не съм мислила за тях, а само за това как ми се иска да гушкам бебче Embarassed Confused[/b]

Всичко зависи от това как ще възпиташ децата си какво да ценят.
Ако не успееш и ако имаш огромен апартамент в центъра на София, ще те мразят, че нямаш да им дадеш в Париж например.
Но иначе те разбирам много добре, и аз така разсъждавах преди време.

# 21
  • Мнения: 7 391
Ох,колко добре те разбирам...днес цял ден само това си повтарям-Второ ли?Второ,ама друг път smile3511 smile3511 smile3511 smile3511Аз с едно не мога да се оправя,та с две ли...Снощи цяла нощ не сме спали,защото детето кашля,мъжът ми си прави пас,което най-много ме дразни,не мога да ги оставя и за половин час ,защото Ивко е залепен за г**а ми и не иска да стои при баща си(не мога дори да вляза да се изкъпя).абе какво да ви разправям-направо ве4е нямам нерви.... no no no no no no
 Ха,ха  hahaha Joy Joy Joy Ами защо не му залепиш и на него едно на г**** може пък и да влезе в час.Като в играта :Едно на мен,едно на теб... Joy Joy Joy  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 978
Разбирам ви..но аз съм си такава. Т.е. станах такава!

Искам да съм 100% сигурна и тогава да си мечтая спокойно за бебче. Confused

п.п. Просто в момента съм в ситуация, в която моите родители са ме сложили на второ място спрямо брат ми и знам за какво говоря.

Само ще ви кажа...НЕ ДЕЛЕТЕ ДЕЦАТА СИ!!! Cry

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не си сбъркана, а просто много, много уморена от детето и еднообразния живот. Във връзка с желанието на съпругът ти пак да става татко ще кажа какво си мисля. Аз познавам два типа мъже- родени бащи и такива, които с времето и опита стават бащи. Зет ми е от първия тип, съпругът ми от втория Laughing. Винаги ми е помагал с детето, когато си е бил тук/той пътува/, но едва напоследък му идва естествена тази грижа и "от вътре". Преди десетина дни обаче ни се роди племеничка- гледа я като някакво чудо и с отношение, с което не гледаше Мишо когато беше бебе. Сигурна съм, че с второто живот и здраве ще си навакса пропуснатото, защото вече знае какво го чака накрая- най- сладкото "таттии, бичам". Може би мъжът ти също е от този тип, но на теб просто ти трябва време и почивка и е хубаво да ги получиш- млада си още, има време Hug.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Цитат
Пък и още нещо.Това че някой живял с 200лв. и се чувствал прекрасно,не може да ме накара да се чувствам и аз така.Все пак хората сме различни.

Да, различни сме и затова всеки има право на мнение; а и пускайки тема, всеки би трябвало да е готов и за различно мнение.
И тогава не съм се чувствала прекрасно, напротив, но вложих целия си инат и потенциал да променя нещата.
Баща ми е сам и до ден днешен това ужасно му тежи; аз имам сестра и не мога да си представя живота си без нея, тя е най - близкият ми човек.
Решението си е на авторката, аз просто споделих мнение - знам как би ми се отразило в професионално отношение едно бебе на този етап, но съм убедена,че пак ще намеря начин да се справя, просто едно дете за мен си струва всички лишения и усилия /това го казвам сега, след като съм преодоляла всичко, може би след година - дай Боже- ще ми е криво, че стоя постоянно вкъщи  Wink

# 25
  • Мнения: 5 370
                     Всичко е въпрос на личен избор стига да не води до сблъсъци със съпружеското тяло.Аз лично за себе си знам една поговорка :Брат брата не храни ,но тежко му ,който го няма.Мисля,че коментара е излишен.
                      Една забележка за образованието,което ти искаш ДА ДАДЕШ на детето си.Имам приятел ,който е ПЪЛЕН сирак и в момента е ДОКТОРАНТ в СУ.Кой ли му го е дал?/за образованието ми е думата/ като си няма родители,а и други близки - също няма.Отгледан е от баба си и от приятели.Мисля,че не е плувал в материални ценности.Така,че трудно се ДАВА нещо ако детето ти не иска да го приеме ,насила хубост не става,а и броя на децата не е критерии за образованността им. Mr. Green
         
Е, точно в това е проблема- моят де Rolling Eyes
Искам да имам поне един мой си апартамент и тогава бих могла да мисля за второ..Дотогава не, Naughty
Не искам децата ми след време да се чудят къде да живеят. Едно на този етап мога да осигуря да се чуства добре...но не искам после да ме мразят, че не съм мислила за тях, а само за това как ми се иска да гушкам бебче Embarassed Confused
                   Вини, аз първо си родих децата ,а след това се сетих,че нямаме жилище и живеем при мама,след това под наем ,но това не значи ,че на децата си не съм осигурила апартаменти  и то големи,четристайни.Това илюстрира по-горното мнение за 200 -те лв.Сега имаш толкова,а след това много повече и обратно.Има предаване:ТАКЪВ Е ЖИВОТА...трудно можеш да го прогнозираш на 100 %. Mr. Green Peace  bouquet
ДИДИА-без да ме разбираш превратно-но как си представяш на днешно време да осигуриш същото на всикчите си деца?
просто никак не го виждам аз възможно...............
А с две деца под наем и да те гонят току от апартамент на апартамент? Stop

# 26
  • Мнения: 3 537
Спор няма,че едно бебе ти обръща живота наопаки. LaughingИ че си вързана в къщи за дълго време.Нищо вече не е същото,както преди. Grinning
Но няма как ! Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 427
Моят съвет е да говориш с него и да му кажеш че просто сега не е момента.Ще видиш че след време ще пожелаеш одхте едно дете,но за всичко си има точният момент.И аз не исках второ дете но след време,12 години,се навих.Най добре е ти да си убедена.Когато една майка не е убедена че желае едно дете ,по добре е да не го създава точно в този момент,иначе тръгват едни депресии ,едно чудоНито тя може да бъде пълноценна,нито детето да получи това което желае,затова най/добре е нещата да узреят.Ако ти е писнало да бъдеш домакиня и нямаш търпение да започнеш работа,не се насилвай.Все един ден ще ти писне да работиш и ще решиш да си дадеш малко почивка у вас,на спокойствие,по чехлички...до едно ново бебе което да ти гука в скута.

# 28
  • Мнения: 480
Моето мнение е,че децата трябва да са желани.Защо да си сбъркана-не си!Когато си готова нещата сами ще си дойдат на мястото.Съпругът ми ме чака 5години докато се реша на второ дете/при нас случая е различен,защото имам починала дъщеря на 5години/ .Когато обаче реших,че искам бебе шест месеца ревах,че не става....Е,разликата между децата ми е голяма но съм щастлива ,че ги имам като най-скъпия дар в живота си.

# 29
  • Мнения: 9 990
Момичета-наистина времената са коренно различни-лутаме се като обезумели-на работа-вкъщи...
Скоро си говорих с една приятелка-е как майка ми , вика е отгледала две на времето? Ми как-с държавна работа с работно време до 5 и два часа обедна почивка, ей така!Но да оставим това-имаше си някаква сигурност.Сега моето дете прекарва цяла вечер в път от градината до вкъщи и няма кога да поиграе навън... Confused
Иначе-чакаме второ...да.... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт