Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 37

  • 43 479
  • 723
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 445
ФДТ-ът на Too Faced-Born this way няма олиа в състава си, също така е изчистен откъм аромат (има средно покритие).

# 691
  • Мнения: 1 134
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали фон дю тен с максимално безвредни и изчистени съставки? Благодаря!

В Сефора може да погледнеш Milk Makeup, те се водят изчистени откъм състав.

Blur Liquid Matte Foundation, има доста цветове.

# 692
  • Мнения: X
Включвам се на всяка манджа, щото нали съм аз…
Ани, ще взема спирала и за теб ако искаш, по 10тина евро са последния път като купувах, 60 кинта- не мисля… пиши ми на лични да не спамя.
Mazikeen, благодаря за детайлния репорт- чудесно! Благодаря! Ти не беше ли с бебе- евала за тренировките!!!
Musik passion girl- това със съставките е подвеждащо и го казвам с най-добри чувства. Изчистени откъм алкохол и парфюм- разбирам, но когато видя въпрос в темата за препоръка за чувствителна кожа ми идва да напиша ферман и често го правя. Строго индивидуално е какво дразни кожата и често съставки, които за много хора са манна, афектират ужасно други- аз например не понасям ниацинамид. Това със запушването на порите също е подвеждащо- маслата не омазняват кожата и не запушват пори- недоброто и неправилното почистване води до това. Също така не омазняват кожата- мазната кожа често е такава заради дехидратация- кожата реагира като произвежда себум, за да я предпази. Знаеш ли към какво реагираш?
Галя, съжалявам да го кажа, но в любимия ти ФДТ има и алкохол, и парфюм (под друго име), и силикон, и личното ми no-no: феноксиетанол. Това не го прави лош, просто е важна грижата под него, начина на почистване и това дали ти понася или не.
Същото важи и за Milk Makeup- в зависимост от кой ФДТ пробвате, може да се ‘насладите’ на феноксиетанол, цитрусови масла (чести дразнители), т.н.
А за ‘clean at Sephora’ и bio/еко при козметика мога да изпиша още един ферман, но най-общо казано е маткетингова кампания. Натуралното масло от мандарина в нещо не го прави по-малко дразнещо например.
Храната е друго нещо, там определено вкъщи сме екстремисти, аз проучвам грижата си яко, но при ФДТ имам много ограничен списък от неща, които не пипам.

# 693
  • Мнения: 108
Извинявам се, не целя да обидя никого, но какво си представяте, че има в един фон дьо тен, та максимално безвреден го искате?
Тефлон, тежки метали, талк, PEGS и др. това са съставки, които не е желателно да бъдат поставяни върху кожата, особено пък ежедневно. Информирайте се относно съдържанието на продуктите, които слагате върху кожата си.

# 694
  • Мнения: X
Не така с лошо. Първо- 99.9% от новите ФДТни на пазара не съдържат метали или PTFE (изключвам МАК, те поддържат старите продукти, не съм им гледала съдържанието отдавна). PEGs отдавна не се използват в декоративната козметика, използват се не-йонизираните им деривативи. Талкът се съдържа предимно в сенки и пудри, както и mica, която се намира и във ФДТните. Начина на набавяне на втория, по-естествен продукт, ме притеснява повече. С това настрана, лесно е да избегнете талк в пудра, особено ако сте с по-суха кожа.
Наясно ли сте с молекулярния размер и тегло на повечето елементи в козметиката? Тачената хиалуронова киселина е много по-голям дразнител, особено зимата, от доста ‘опасни’ такива.
Това с ‘информирайте се’ е като БГ варианта на do your research- направила съм го и гледни точки- много. Затова попитах с добро какво избягвате.

# 695
  • Мнения: 108
Не така с лошо. Първо- 99.9% от новите ФДТни на пазара не съдържат метали или PTFE (изключвам МАК, те поддържат старите продукти, не съм им гледала съдържанието отдавна). PEGs отдавна не се използват в декоративната козметика, използват се не-йонизираните им деривативи. Талкът се съдържа предимно в сенки и пудри, както и mica, която се намира и във ФДТните. Начина на набавяне на втория, по-естествен продукт, ме притеснява повече. С това настрана, лесно е да избегнете талк в пудра, особено ако сте с по-суха кожа.
Наясно ли сте с молекулярния размер и тегло на повечето елементи в козметиката? Тачената хиалуронова киселина е много по-голям дразнител, особено зимата, от доста ‘опасни’ такива.
Това с ‘информирайте се’ е като БГ варианта на do your research- направила съм го и гледни точки- много. Затова попитах с добро какво избягвате.
Извинявам се, ако съм Ви обидила. Въпросът ми беше дали има фдт с по-изчистено съдържание или такъв, който е по-подходящ за ежедневна употреба… Наясно съм, че по-скоро неправилно подбраният фон дю тен би навредил на кожата повече, като под неправилно подбран имам предвид да изберем такъв за мазна кожа, а ние да сме със суха или обратното, най-елементарният пример, който изникна в съзнанието ми. Относно съставките, ако някой не ме е разбрал, извинете ме, може да търся под вола теле с този въпрос🤷🏻♀ Но продължавам да съм на мнение, че трябва да се информираме относно съдържанието на продуктите, които слагаме върху лицата и телата си, не защото искам да се заяждам, а защото това е необходимост за всеки човек, който мисли за здравето си. А, и благодаря на всички, които ми помогнаха в избора! 😊

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 22:14 от Music passion girl

# 696
  • Мнения: X
Не съм обидена, просто всички мисля това търсим- информация за съставки и ефект, като за всеки това значи нещо различно. Дайте малко информация, за да дадем съвет. Какъв тип е кожата Ви, какъв завършек (сатенен, озаряващ, матиращ) и каква покривност търсите? Има ли други съставки, които избягвате- не броя алкохол, парфюми и гадни стабилизатори в това число, това е ясно?

# 697
  • Мнения: 2 622
NiaV, с бебе съм, да, ама имам мега якия съпруг, който има желание и възможност да го гледа, докато аз го раздавам пишман състезателка, и не протестира.
По темата - моля за идея как да накарам AF на Шарлот да не става на брашно след половин час носене. Очаквах нещо по-леко, въпреки това покривността ми харесва, но не и как зверски се засушава.

# 698
  • Бостън
  • Мнения: 13 603
Mazikeen, РЕСПЕКТ!!! Това е супер яко, коя е твоята дисциплина! И респект за твоя мъж също!
Добави 1 до 2 капки олио за лице към ФДТ. Face oil, каквото имаш под ръка. Т.е. смесваш нормалната си доза ФДТ (1-2 помпи) с 1-2 капки олио и нанасящ на лицето както обикновено.

Агент, разсмя ме. Това е Стина Нилсон, която доскоро беше ски бегачка. Не знаех, че се интересуваш от зимни спортове. Чакам те в темата на зимната олипиада тогава!
Oпасявам се, че не съм никакъв разбирач в зимните спортове, MarilynM, с изключение на фигурното пързаляне, но винаги с огромно удоволствие гледам спорт, а се опитвам и децата да науча. Ще намина в темата, благодаря ти за поканата Hug


Ния, тук се налага да караме с маски, та реално имам 100% мокра маска от конденза и плувнало в пот лице под нея след първият час на пързалката, както и мокри от дъха ми мигли, които като изляза навън се заледяват. Към всичко добавям ДУ, за да мога като изляза и махна маската да има някакъв остатък от ФДТ по лицето ми, който да мога да пооправя.

Агент, пробвах днес 2:1 ДУ + Футурист, определено е в пъти по-добре от обратното. Има го лекия глоу ефект на Футурист, който аз лично много харесвам и дълготрайността на ДУ, след като почти не е мръднал под маската.
Ани, чакай, чакай, нали Футуриста е 2 пъти повече от ДУ!?!? Simple Smile
Че пропорцията пак изглежда наобратно, но пък за сметка на това кожата ти изглежда СТРАХОТНО! Браво!

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 16:20 от Agent Provocateur

# 699
  • Мнения: X
Mazikeen, браво и на двама ви с мъжа ти!
Агент, това от опит ли го казваш за ФДТна на Шарлът? Аз също го пробвах, при мен и с олио, и смесен, просто става на пудра, не матов или сух, а направо на насипна пудра, току що нанесена над ФДТ. По-тежичка някоя. Иначе изравнява пори и е с чудничка покривност.
Не че на Mazikeen и пука особено сигурно, тя май има подобна колекция ФДТ на моята в момента, откачи с покупките преди да роди тази дама…
Да караш с маска ми се вижда тегаво. В Италия около мен всички са болни, настройвам се да раждам с маска, ама ми се вижда мисия невъзможна. Но ако раждам с маска и грим, може и да метна ДУ за родилното, миналият път имах чудни капиляри по лицето си след това и на снимките от изписването съм мноу алена.

# 700
  • Бостън
  • Мнения: 13 603
Оoo, Не, не от личен, само идея дадох!
Мазикийн, слушай Ния Simple Smile))


PS А, щях да ви казвам, че май спират стика на YSL и ако ви попадне блага разпродажба по сайтовете не го подминавайте с лека ръка, хубав е, много хубав. Покрай споменаването на базата им се сетих!

# 701
  • Мнения: X
Имат много як цвят за мен и го ползвам за зимен бронзър, наистина е разкошен. На суха кожа за цяло лице зимата не особено де. Защо спират хубавите неща все?
И непопулярно мнение, много мразя аромати в козметика, но тази на YSL ми мирише на нещо, което не мога да реша дали да изям или да се омажа цялата с него. Стикът също.

# 702
  • Мнения: 2 622
Благодаря, дами!
Агентче, много благодаря за идеята. Имам едно-две олиа, с които ще тествам, пък каквото стане.
Aa, NiaV, не смея да сравнявам моята колекция с твоята. Всичко започна, когато затърсих заместител на ДУ и открих темата... И уйде коня у ряката Laughing А ти си безкрайно полезна с твоя опит. И да, послужи ми за вдъхновение да увелича колекцията Simple Smile
Но пък си ги ползвам всички с кеф и си им търся чалъма. Шарлот много ми харесва като покривност и дълготрайност, нищо че няма какво да крия, и държа да си го разходвам качествено.
Скрит текст:
За протокола, влязох да раждам, доволно намазана с ББ крема на Миша... еми нямаше кога да го трия, отидох на преглед, а те ми казаха "Влизаш." Не са искали да нося маска по време на раждането. Ния, пожелавам ти всичко да мине леко!

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 20:36 от Mazikeen

# 703
  • София
  • Мнения: 1 464
Ай, ама, информирайте се моля, как обичам да ми казват!:))

Системата на Агент с пудрата под фдт работи. Едно лято Т зоната лъщеше и фдт носът ми не го задържаше по никакъв начин. Пробвах техниката на Агент, ситуацията се подобри значително.

За моят любимец ELDW сме говорили много. Наистина е stay in place и до момента нищо не може да се сравни с него. И аз обичам да го миксирам:)

Новият ми любим е CLÉ DE PEAU BEAUTÉ RADIANT FLUID FOUNDATION MATTE и наистина е radiant look without shine, с най - естествения финиш, дълготраен, на омразна цена.
Пробвах и стик кънсийлърът на марката. Покривен, дълготраен, чудесно се съчетава с този фдт. Сега има нова формула обаче, която още не съм я пробвала.

# 704
  • Мнения: 453
Да споделя нещо и да помоля за помощ...та моята тъжна история от днес...исках да изглеждам с перфектна визия за повод....и пълна катастрофа. Фон дьо тена ми се събра на "кир" по лицето.
Суха много е кожата ми задължително слагам серум,след това крем, който чакам да попие и след него леко фондьотен за изравняване на цвета и ужас...
Стана на кир по лицето ми...изтрих го..

Общи условия

Активация на акаунт