Професия учител - 12

  • 45 441
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 481
Таня, аз мисля, че забележката беше по- скоро към мен, но както и да е.
Всеки си знае мечтите и възможностите и ги следва. Не се докачайте от някакво мнение във форум.
Аз също мисля, че в държавна ще е по - добре, но вие решавате.
А и хм, родителите понякога са по- трудни отколкото децата, така, че ще свиквате с различни мнения, изисквания и тнт. Не е учителска ревност,  по- скоро доброжелателство и идея да помогнеш със съвет, от там нататък всеки го разбира както иска, а и винаги има и подливане на вода, от ,,колеги,, Wink
Български  манталитет.....Ще видите. На мен като ми казваха не вярвах.
То няма лесна професия.
Успех!

# 436
  • Мнения: 4 808
Таня, пишеш, че си извадила късмет, че търсят помощник-учители. Провери си нещата, защото за помощник на учителя не се изисква педагогическа правоспособност, това е друга длъжност, работи се с деца със СОП и заплатата е около минималната. А за да започнеш работа в първи-втори курс ти трябват или корави връзки или невероятен късмет.

# 437
  • Мнения: X
Към Дама от морето:
Длъжността, за която пишете вие, е помощник на учителя, а аз съм поканена на събеседване за втори учител в група. Иначе заплатата навсякъде ще е 80% от пълната стартова, затова че съм студентка.
[/quote]

# 438
  • Мнения: 4 808
Към Дама от морето:
Длъжността, за която пишете вие, е помощник на учителя, а аз съм поканена на събеседване за втори учител в група. Иначе заплатата навсякъде ще е 80% от пълната стартова, затова че съм студентка.
[/quote]
Ясно. Но няма такава длъжност помощник учител или втори учител, длъжността по трудов договор си е учител в ДГ. Заплатата е 80 %, да. Успех!

# 439
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Към Дама от морето:
Длъжността, за която пишете вие, е помощник на учителя, а аз съм поканена на събеседване за втори учител в група. Иначе заплатата навсякъде ще е 80% от пълната стартова, затова че съм студентка.
Ясно. Но няма такава длъжност помощник учител или втори учител, длъжността по трудов договор си е учител в ДГ. Заплатата е 80 %, да. Успех!
[/quote]
И аз мисля, че нещо не е разбрала правилно.

# 440
  • Мнения: 1 725
В ДГ има помощник-възпитател, т.е леличката, която чисти и сервира храната, за тази длъжност не се изисква определено образование. Друго е учител, а помощник на учител или втори учител няма.

# 441
  • Добрич
  • Мнения: 5 451
"Помощник на учителя"  от няколко години назначават по проект,  когато има повече деца със СОП в групата. За една година е  назначението и заплащането е по проекта.

# 442
  • Мнения: X
Мили дами, аз просто го написах както ми го казаха по телефона, не знам как точно се води официално.
То и аз до сега съм работила като специалист дигитален маркетинг, но такава длъжност по НКПД няма и бях записана официално като "администратор информационни системи", което на практика няма нищо общо.
Едната директорка каза "помощник учител"  - втори учител в група, който да се обучи за няколко месеца, като работи съвместно с учителката, която ще излиза по майчинство, за да остане после. Директорката на частната ДГ пък търси втори учител в групата, тъй като се обединяват две групи в една и ще са повече деца. Това е. Не съм малоумна и правя разлика между помощник-възпитател и учител.
🙄🙄🙄

# 443
  • Мнения: 1 725
За пръв път чувам някой да се обучава няколко месеца. Принципно те пускат в "джунглата" и те оставят да се оправяш.

# 444
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Щатът е определен по нормативни документи, директорката не може да си назначава каквото и както ѝ скимне, но както и да е. Ще навлезеш в системата и ще ти стане по-ясно. Успех.

# 445
  • у дома
  • Мнения: 1 160
На 1/2 норматив съм и не ми слагат заместванията по тая причина.Казват ми на 4 ч.си,не може да имаш повече от 4учебни часа на ден Правилно ли е това?

# 446
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Не мисля, заместванията са като лекторски.

# 447
  • Мнения: 1 908
Здравейте,  има ли начални учители и какво мислите за тестването на учениците?
Всъщност родителите, които не желаят тестване  ще имат ли право децата им да се обучават дистанционно?

# 448
  • Мнения: 215
Виждайки как големите ученици масово отказват да носят маски в междучасията, и знаейки, че те ходят къде ли не, е добре да бъдат тествани. Малките също е добре да бъдат проверявани, защото пък тях почти не ги тестват лекарите, въпреки че някои имат симптоми. Децата, които не се тестват, ще си учат сами у дома. Това по думите на министъра. А на учителите не им е работа да правят тия тестове. И докато се направи тестването на цял клас, то един час ще си е заминал... Представяте ли си малките как ще се забавляват да плюят... А на мен би ми се доповръщало... Да плюят, да им събирам плюнките, да ги разклащам... Едва ли ще отнеме САМО 2 минути, както се каза от ТВ екран! За едно дете - може, а за 25-30?!

# 449
  • Мнения: 1 908
Аз се чудя и как ще се извършва тестването на един голям клас например отвън при минусовите сутрин температури, защото беше казано, че ще се извършва тестването преди да се влезе в училище.
А и ако някой даде положителен резултат какво правим, например ако родителите работят извън града и вече са отишли на работа?
И накрая се чудя докато тече тестването за около 1 час примерно ако има болно дете за този един час дали няма да зарази около себе си?
А учителя ако няма зелен сертификат сам ли ще се тества( в много училища мед. сестра има в 1 или 2 от седмицата по график съобразен с други училища, където работи)?

Общи условия

Активация на акаунт