Професия учител - 12

  • 45 834
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 805
Аrmeria, благодаря! Доколкото разбирам и темата трябва да е свързана с някаква иновация. Трудно ли минава защитата? И вие в кое списание направихте публикациите?

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 1 991
Аrmeria, благодаря! Доколкото разбирам и темата трябва да е свързана с някаква иновация. Трудно ли минава защитата? И вие в кое списание направихте публикациите?
Аз нямах I ПКС, /имах  I  I  и карах някаква допълнителна квалификация към Старозагорския университет, която завърши с дипломна работа. Бяха ни казали, докато учехме, че това ще бъде за първа степен. Впоследствие се оказа, че трябва да имаме публикации и ни казаха, че е вариант, дипломната работа да я публикуваме в сп. "Математика". Няколкото човека от Бургас се отказахме, защото се почувствахме излъгани. Сигурно беше глупаво от наша страна. Вероятно някой от университета ни е събрал работите и е защитил по-висока степен. Но самата защите не беше трудна- все пак темата съм я писала аз, имала съм консултант, той също има интерес студентите му да се представят добре. Та, не се притеснявай и не се отказвай.

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 4 524
Колеги, по втори чужд език в гимназия с два часа седмично трябва ли да правя класно? В Наредбата за оценяване пише, че класна работа се прави по чужд език в двата етапа на средната степен на образование, но дали не се отнася само за първи ЧЕ? Колежките със стаж ме питат мен Confounded

# 678
  • Мнения: 6 180
Колеги, по втори чужд език в гимназия с два часа седмично трябва ли да правя класно?
сега погледнах и в двете училища и при нас и при сина ми. При два часа правят класна.

# 679
  • Майничка
  • Мнения: 12 723
Да, трябва.

# 680
  • Мнения: 805
Аrmeria, благодаря! Доколкото разбирам и темата трябва да е свързана с някаква иновация. Трудно ли минава защитата? И вие в кое списание направихте публикациите?
Аз нямах I ПКС, /имах  I  I  и карах някаква допълнителна квалификация към Старозагорския университет, която завърши с дипломна работа. Бяха ни казали, докато учехме, че това ще бъде за първа степен. Впоследствие се оказа, че трябва да имаме публикации и ни казаха, че е вариант, дипломната работа да я публикуваме в сп. "Математика". Няколкото човека от Бургас се отказахме, защото се почувствахме излъгани. Сигурно беше глупаво от наша страна. Вероятно някой от университета ни е събрал работите и е защитил по-висока степен. Но самата защите не беше трудна- все пак темата съм я писала аз, имала съм консултант, той също има интерес студентите му да се представят добре. Та, не се притеснявай и не се отказвай.
Благодаря за окуражителните думи! Щом сте направили най-дългата част - дипломната работа ( която мисля е 80 стр.+) , не е трябвало да се отказвате. Доколкото знам, научните статии, които трябва да се публикуват са по 5-6 страници. Нямаше да ви отнеме много. Аз много се колебая, защото  80 стр. са си доста работа и ме притесняват. Освен това публикация на друга тема (или издадена книга на друга тема, но пак свързана с предмета) - дали върши работа за да ми отпадне поне едната публикация?

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 22:02 от Fiona1

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 1 991
Моя колежка, , заедно с още една от друго училище и ръководителя им, бяха издали едно сборниче със задачи. 100 текстови задачи в сборниче джобен формат. Осемдесет страници наистина не са малко, но има чертежи/графики, които също заемат място и полека-лека обемът се постига.

# 682
  • Мнения: 85
Здравейте! Към началните учители, какво правите в часа по спорт, ако насън вали ?

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 14 141
Нашата учителка по ФВС носи по стаите един дартс и играят.

# 684
  • European Union
  • Мнения: 1 468
Според моя син имат занимания по интереси вместо физическо. Не съм сигурна доколко мога да му вярвам. Убеждава ме, че няма проблем да ходи с панталони, защото физическо не карат изобщо, а после ми разказва как го ритнали, докато играли футбол. Истината е някъде там Simple Smile

# 685
  • Мнения: 4 554
Сериозно ли не се играе физическо? Не се ли играе в салона на училището? Чувам и от други места, че не се играе физическо изобщо и съм в шок и ужас, защото догодина моето чАдо ще е първокласничка.

# 686
  • Мнения: 976
В салона може да има максимум един клас, до преди няколко месеца беше изцяло забранено да се играе физическо на закрито. Та колко училища имат по няколко салона, че да не се засичат класовете? През зимата с тези разпоредби е със записване ползването на салон и съответно при лошо време се измисля раздвижване в стаята (като физическо на ДО).

# 687
  • Мнения: 3 640
Ние имаме два салона, т.е. максимум два класа едновременно може да имат ФВС и да са в салон. Моят клас /6./ от 4 часа седмично ФВС (3 ООП + 1 модул) са в салона само един час, а през другите часове ако времето позволява - играят вън, ако не - шах в стаята.
Гадно е много за децата...а и за учителите.

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 14 141
И при нас има график - всеки клас да може поне веднъж седмично да е в салона.

# 689
  • Мнения: 85
Ние имаме два часа седмично спорт и двата часа не може да сме в салона, понеже господина има с големите. Като е хубаво времето сме навън, но като е лошо сме вътре в стаята и става страшно. Едните искат едно, другите друго и като цяло лично за мен е пропилян час.

Общи условия

Активация на акаунт