Професия учител - 12

  • 45 253
  • 743
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 29
Здравейте,
  Предстои ми подготовка за държавен изпит. Имам да разработвам 10 урока по Английски език. Моля ако има някой сред Вас който разполага с Учебник по Английски език в електронен вариант за 5-12 клас и евентуално книга за учителя отново в електронен вариант, ако е удобно да ми пише.

Благодаря много Simple Smile

В сайта на МОН има линкове към електронно четимите учебници за 5-7 клас

Благодаря Simple Smile

# 301
  • Мнения: 422
Дама от морето, благодаря.
Ще изчакам още някой да се включи с мнение, съвсем се разколебах и не знам какво да правя.

# 302
  • Мнения: 3 413
Успешна година, колеги!
Може ли съдействие? За диференцирано заплащане трябват 124 отработени дни. Като броя, дните платен отпуск включвам ли ги към тея отработени дни, или просто ги прескачам?

# 303
  • България
  • Мнения: 3 617
На мен една година,когато си ползвах насъбрания отпуск след майчинство, за няколко дни не ми стигна т.е. май не се броят....

# 304
  • Мнения: 468
Успешна година, колеги!
Може ли съдействие? За диференцирано заплащане трябват 124 отработени дни. Като броя, дните платен отпуск включвам ли ги към тея отработени дни, или просто ги прескачам?
Не ги броите, броят се само реално отработените дни без отпуски, официални празници и болнични.

# 305
  • Мнения: 3 413
Успешна година, колеги!
Може ли съдействие? За диференцирано заплащане трябват 124 отработени дни. Като броя, дните платен отпуск включвам ли ги към тея отработени дни, или просто ги прескачам?
Не ги броите, броят се само реално отработените дни без отпуски, официални празници и болнични.
Благодаря. А от кога се броят-15.09 или от 1.09, когато започваме работа след летния отпуск?

# 306
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Учебната година започва от 15.09.

# 307
  • Мнения: 1 758
Здравейте ,търся разпределения по няколко предмета-право 9 клас ,маркетинг в туристическата индустрия 12 клас,делова кореспонденция в офиса 11 клас,икономика на предприятието 11 клас,моля ако някой има да сподели от къде да ги намеря .
Това са предмети от професионална подготовка, но би могло колеги да са качили в школо(електронния дневник). За да ги ползвате трябва да имате регистрация и трябва разпределенията да са качени като общодостъпни.

# 308
  • Мнения: 46
Може ли някой да ми помогне в Школо - как от учител да стана и родител - не ми показва опция да добавя моето дете, а знам, че някъде трябва да има.

# 309
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
Някъде в профила имаше "Добави роля" или нещо подобно.

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 3 559
Профил - Права на достъп - Заяви достъп - попълваш формуляра и пращаш заявка.

# 311
  • Мнения: X
Здравейте!
Тази година ще съм 4 курс, специалността ми е НУПЧЕ.
Понеже започването на работа като учител е доста трудно начинание и предимно става ако имаш познати, особено за току-що завършилите (понеже навсякъде се изисква стаж, а никой не дава шанс да се добие), бих искала да Ви попитам какво мислите за програмата "Заедно в час"?
Обмислям да кандидатствам, но преди време в една фейсбук група попаднах на подигравателни коментари към въпросната програма, а въпросът ми "Защо?" беше игнориран и не получих отговор.
Та бих искала да разбера какво е Вашето мнение, защото предполагам, че това ще е шансът ми да започна работа още  следващия септември като учител и да натрупам професионален опит.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Здравей!
Кандидатствах по тази програма преди 6 години. Беше много голяма "цедка", минах всички нива, стигнах до последното - тогава беше да изнеса урок в рамките на 5 минути, а те се държаха като тъпанари, имитирайки уж учениците в училище. (Работя с гимназисти и никога не ми се е случвало някой да се държи така).
В същата група от кандидати имаше момиче от АМАЛИПЕ, което сподели, че е отпаднало още на първи етап, но после му звъннали, че било станало "грешка". И познай кого взеха накрая...
След всички тестове и интервюта ми написаха, че съм нямала лидерски качества и аналитично мислене, което е меко казано недобре оформено оправдание. И въпреки тези техни "заключения", години наред ме канеха да участвам отново с имейли и телефонни обаждания.
Огледай се за селско или частно училище. Аз така изкласих и вече съм в града, в гимназия.
Може също да се запишеш в "банката" за кадри в РУО, даже още сега. Така ще ти звънят за замествания и можеш да бъдеш по-лесно забелязана от някой директор.


Успех!!!

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 21:36 от Анонимен

# 312
  • Мнения: 46
Благодаря! А после от къде мога да видя програмата на детето?

# 313
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Благодаря! А после от къде мога да видя програмата на детето?
Разписание се води.

# 314
  • Мнения: 6 528
Лелките в детските градини какви ги водят?

Общи условия

Активация на акаунт