Професия учител - 12

  • 45 472
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 789
Ако е нещо дребно, аз харесвам храна - бонбони, сладки. Чаша за чай/кафе. Ключодържател.
За по-голям подарък не мога да дам съвет, за мен не е много редно и съм казала, че не приемам.

# 286
  • България
  • Мнения: 3 621
Ваучер за масаж Simple Smile аз за такъв подарък мечтая

# 287
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Здравейте,нахлувам малко в темата ви,надявам се няма да ви притесня много.Моля за помощ за подарък на учителки,ако не е удобно тук,може да ми напишете и на съобщение.За първи път ми е да търся за госпожите подарък,искам да нещо което ще им остане за спомен ,а не някоя вещ да прашасва някъде....приемам и предложения какво да не бъде...Успешна година на всички!
Тефтер с персонализиран надпис/дизайн. Имам такъв от миналата учебна година. Във ФБ в групата Купи подарък от майка на дете с увреждане предлагат интересни тефтери и въобще интересни предмети.

# 288
  • Мнения: 715
Аз също се чувствам неудобно да получавам подаръци от децата. Преди 3 месеца, когато завършвахме, ми подариха тефтер с надпис"най-добрата класна" и същата чаша за кафе. Понеже ги предавам като клас на друг колега, ми стана много мило, ще си ползвам с удоволствие и спомен за тях подаръка.

# 289
  • Плевен
  • Мнения: 180
Здравейте! Преди време бях питала тук относно работата в две образователни институции (отпуск, прослужено време, болничен). С риск да ви досадя отново, сега питам относно заплащането - не като суми. Става въпрос за плащанията за водене на документация и работа с деца със СОП, предатавително облекло и т.н. Средна сума ли е и от двете места, за да се получи сумата по КТД или всяка институция трябва да изплати тази сума отделно? Искам да знам какво да очаквам. Благодаря и пожелавам на всички присъствена и успешна учебна година!

# 290
  • Мнения: 5 247
Здравейте и извинявайте, че нахлувам в темата ви. Ще съм благодарна ако някой от вас ми обърне внимание на казуса. Аз съм с образование професионален бакалавър по стооанско управление. Записах следдипломна квалификация в Тракийския университет ,,учител по английски". Ясно е, че тази диплома дава правомощия да преподаваш, без да те научи реално как това става. Възможно ли е да бъда наета на работа по професията според вас? И с тези 2 дипломи има ли как да запиша директно магистратура в педагогическо направление? Извинявам се ако въпроса не е за тук.

# 291
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Злодеида, тук трудно бихме могли да отговорим на този въпрос. По-скоро гледаш кой университет предлага желаната от теб магистратура и проверяваш условията. Ако имаш нещо неясно, пишеш на ръководителя на специалността.

# 292
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Здравейте и извинявайте, че нахлувам в темата ви. Ще съм благодарна ако някой от вас ми обърне внимание на казуса. Аз съм с образование професионален бакалавър по стооанско управление. Записах следдипломна квалификация в Тракийския университет ,,учител по английски". Ясно е, че тази диплома дава правомощия да преподаваш, без да те научи реално как това става. Възможно ли е да бъда наета на работа по професията според вас? И с тези 2 дипломи има ли как да запиша директно магистратура в педагогическо направление? Извинявам се ако въпроса не е за тук.
За да запишете магистратура трябва да имате степен бакалавър. Професионалният бакалавър е степен по-надолу, бившето полувисше, ясно Ви е. Не знам как въобще е възможно дори СДК за учител по английски, не се ли изисква бакалавърска степен? Абсурдно е. Дори и да е възможно не знам на кои класове ще имате право да преподавате с това полувисше и СДК.

# 293
  • Мнения: 4 808
Джемма, професионалните бакалаври имат право да записват СДК, друг е въпросът каква тежест ще има. Може да запише магистратура само в същото професионално направление и то май тези магистратури са специално за професионални бакалаври и са по 5 или 6 семестъра. Поне в университета в Бургас е така.

# 294
  • Мнения: 511
Според мен за подарък е подходящ химикал с персонализиран надпис - https://penshop.bg/ предлагат такава услуга.

# 295
  • Мнения: 30
Здравейте, дами! Желая успешна и лека нова учебна година на всички! Включвам се в темата ви с един въпрос: Икономист съм, магистър, но искам да се преквалифицирам като учител по английски в средно училище. Нямам педагогика, филология, нито сертификати за владеене на език, но съм ползвала езика активно за работа. Може ли да ме насочите какви възможности има като следдипломна квалификация или друго. Мога да уча задочно, дистанционно към който и да е университет. Искам да започна да уча нещо сега, ако не е късно.
Според мен само с преквалификация няма да стане. Трябва магистратура АЕ.

Аз със СДК Учител по АЕ се преквалифицирах. Имам Бакалавър Финанси и Магистър Счетоводство.
Естествено при кандидатстване за работа тези с Английска филология са предпочитани.

Моля за инфо какво СДК сте карали и къде?

СДК Учител по Английски език Тракийски Университет Стара Загора

# 296
  • Мнения: 422
Здравейте!
Тази година ще съм 4 курс, специалността ми е НУПЧЕ.
Понеже започването на работа като учител е доста трудно начинание и предимно става ако имаш познати, особено за току-що завършилите (понеже навсякъде се изисква стаж, а никой не дава шанс да се добие), бих искала да Ви попитам какво мислите за програмата "Заедно в час"?
Обмислям да кандидатствам, но преди време в една фейсбук група попаднах на подигравателни коментари към въпросната програма, а въпросът ми "Защо?" беше игнориран и не получих отговор.
Та бих искала да разбера какво е Вашето мнение, защото предполагам, че това ще е шансът ми да започна работа още  следващия септември като учител и да натрупам професионален опит.
Благодаря предварително на отзовалите се.

# 297
  • Мнения: 30
Здравейте,
  Предстои ми подготовка за държавен изпит. Имам да разработвам 10 урока по Английски език. Моля ако има някой сред Вас който разполага с Учебник по Английски език в електронен вариант за 5-12 клас и евентуално книга за учителя отново в електронен вариант, ако е удобно да ми пише.

Благодаря много Simple Smile

# 298
  • Мнения: 4 808
Здравейте!
Тази година ще съм 4 курс, специалността ми е НУПЧЕ.
Понеже започването на работа като учител е доста трудно начинание и предимно става ако имаш познати, особено за току-що завършилите (понеже навсякъде се изисква стаж, а никой не дава шанс да се добие), бих искала да Ви попитам какво мислите за програмата "Заедно в час"?
Обмислям да кандидатствам, но преди време в една фейсбук група попаднах на подигравателни коментари към въпросната програма, а въпросът ми "Защо?" беше игнориран и не получих отговор.
Та бих искала да разбера какво е Вашето мнение, защото предполагам, че това ще е шансът ми да започна работа още  следващия септември като учител и да натрупам професионален опит.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Аз имам колежка, която втора година е към "Заедно в час". Първата година те ѝ намериха работа, но се наложи да смени местожителството си. Бройката беше по заместване и я освободиха в края на учебната година, въпреки че имаше свободна позиция. Сега, втората година, сама си намери работа. Казва, че е доволна от фондацията, но аз съм чувала и чела много лоши отзиви.

# 299
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Здравейте,
  Предстои ми подготовка за държавен изпит. Имам да разработвам 10 урока по Английски език. Моля ако има някой сред Вас който разполага с Учебник по Английски език в електронен вариант за 5-12 клас и евентуално книга за учителя отново в електронен вариант, ако е удобно да ми пише.

Благодаря много Simple Smile

В сайта на МОН има линкове към електронно четимите учебници за 5-7 клас

Общи условия

Активация на акаунт