Професия учител - 12

  • 45 519
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 3 592
Колеги, коя е  заповед актуалната заповед, която определя реда за носене на маски в училище?
Виж в сайта на Министерство на здравеопазването.

# 256
  • Мнения: 30
Здравейте, дами! Желая успешна и лека нова учебна година на всички! Включвам се в темата ви с един въпрос: Икономист съм, магистър, но искам да се преквалифицирам като учител по английски в средно училище. Нямам педагогика, филология, нито сертификати за владеене на език, но съм ползвала езика активно за работа. Може ли да ме насочите какви възможности има като следдипломна квалификация или друго. Мога да уча задочно, дистанционно към който и да е университет. Искам да започна да уча нещо сега, ако не е късно.

Тракийски университет Стара Загора. Аз сега завършвам СДК Учител по АЕ. Другия месец ми е държавния изпит.
Една година обучение, в условията на Ковид е само онлайн, събота и неделя.

# 257
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 755
Здравейте, дами! Желая успешна и лека нова учебна година на всички! Включвам се в темата ви с един въпрос: Икономист съм, магистър, но искам да се преквалифицирам като учител по английски в средно училище. Нямам педагогика, филология, нито сертификати за владеене на език, но съм ползвала езика активно за работа. Може ли да ме насочите какви възможности има като следдипломна квалификация или друго. Мога да уча задочно, дистанционно към който и да е университет. Искам да започна да уча нещо сега, ако не е късно.
Според мен само с преквалификация няма да стане. Трябва магистратура АЕ.

# 258
  • Sofia
  • Мнения: 4 411
В СУ в СДК-то наблъскаха 3-4 педагогически предмета срещу 800лв. допълнително и издадоха свидетелства към икономически дипломи (и други разни). Доколко ОК е това... нямам идея, но знам, че ги наемат с тях.

# 259
  • Мнения: 30
Здравейте, дами! Желая успешна и лека нова учебна година на всички! Включвам се в темата ви с един въпрос: Икономист съм, магистър, но искам да се преквалифицирам като учител по английски в средно училище. Нямам педагогика, филология, нито сертификати за владеене на език, но съм ползвала езика активно за работа. Може ли да ме насочите какви възможности има като следдипломна квалификация или друго. Мога да уча задочно, дистанционно към който и да е университет. Искам да започна да уча нещо сега, ако не е късно.
Според мен само с преквалификация няма да стане. Трябва магистратура АЕ.

Аз със СДК Учител по АЕ се преквалифицирах. Имам Бакалавър Финанси и Магистър Счетоводство.
Естествено при кандидатстване за работа тези с Английска филология са предпочитани.

# 260
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 827
Astonished
Четейки за начина, по който се става учител вече, мислех да напиша доста неща, но се спрях. Disappointed Relieved

# 261
  • Мнения: 716
Вие ще изкарате СДК и ще станете учител, но дали ще се чувствате добре да преподавате без филологическо образование. Особено в гимназиален етап не виждам как ще стане. Има деца, които наистина имат стабилни знания по английски.

# 262
  • Мнения: 6 717
Обличам се спортно-елегантно, нося панталони, поли, рокли, дънки, тениски, ризи... Старая се да изглеждам добре, без да съм разголена или вулгарна.Абсурд да изкарам цял работен ден на ток висок 7-8 см. Simple Smile

# 263
  • София
  • Мнения: 443
Благодаря на всички за мненията и по-специално на тези от вас, които наистина се опитаха да помогнат. Green Heart

# 264
  • Мнения: 473
Здравейте. Днес има безплатни уебинари организирани от РААБЕ България на различни теми. В момента тече уебинар на тема "Нови моменти в нормативните документи за системата на предучилищното и училищното образование", почти към края си е, но сега се сетих, да пиша в групата, ако някой проявява интерес. https://www.pedagozi.bg/bezplatni-uebinari

# 265
  • София
  • Мнения: 613
Здравейте,
моля за идеи- как да направя проверката на входното ниво? В учебника, по който ще работя въпросите са под вид на тест, най- вероятно по всички предмети е така. Устно ли препитвате децата или писмено? Въпросите са не повече от 10, като едната задача е художествена, трябда да нарисуват нещо по задание, но това ще го оставя за следващия час, не вярвам да си носят материали за рисуване още на  първия час, който ще им е по програма.

# 266
  • Мнения: 1 096
Здравейте,
моля за идеи- как да направя проверката на входното ниво? В учебника, по който ще работя въпросите са под вид на тест, най- вероятно по всички предмети е така. Устно ли препитвате децата или писмено? Въпросите са не повече от 10, като едната задача е художествена, трябда да нарисуват нещо по задание, но това ще го оставя за следващия час, не вярвам да си носят материали за рисуване още на  първия час, който ще им е по програма.
Розова магнолия, за кой клас и предмет? Още за "Добре дошли" тест Flushed
В един от учебниците на Просвета за 3 клас по ЧП има същото за първи час, но там смятам да го работя с децата, като опресняване на знанията, не да ги стресирам от раз...

# 267
  • София
  • Мнения: 613
За 5ти и 6ти клас по ИИ, мисля че и за 7ми е така.

# 268
  • Мнения: 252
Здравейте,
моля за идеи- как да направя проверката на входното ниво? В учебника, по който ще работя въпросите са под вид на тест, най- вероятно по всички предмети е така. Устно ли препитвате децата или писмено? Въпросите са не повече от 10, като едната задача е художествена, трябда да нарисуват нещо по задание, но това ще го оставя за следващия час, не вярвам да си носят материали за рисуване още на  първия час, който ще им е по програма.
     Аз съм  изработила тестове с критерии, в теста е включена и изобразителната задача. Ти имаш ли специалност "Изобразително изкуство", или само допълваш норматива с тези часове?

# 269
  • София
  • Мнения: 443
Здравейте, дами! Желая успешна и лека нова учебна година на всички! Включвам се в темата ви с един въпрос: Икономист съм, магистър, но искам да се преквалифицирам като учител по английски в средно училище. Нямам педагогика, филология, нито сертификати за владеене на език, но съм ползвала езика активно за работа. Може ли да ме насочите какви възможности има като следдипломна квалификация или друго. Мога да уча задочно, дистанционно към който и да е университет. Искам да започна да уча нещо сега, ако не е късно.
Според мен само с преквалификация няма да стане. Трябва магистратура АЕ.

Аз със СДК Учител по АЕ се преквалифицирах. Имам Бакалавър Финанси и Магистър Счетоводство.
Естествено при кандидатстване за работа тези с Английска филология са предпочитани.

Моля за инфо какво СДК сте карали и къде?

Общи условия

Активация на акаунт