Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 15

  • 42 390
  • 799
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Според вас при Естрадиол 107 на 4ти ден от цикъла, дали мога да пия нещо конкретно или няма никакъв смисъл??
с каква цел искаш да пиеш нещо?
Струва ми се нисък. Гледам реферетнтите стойности на лабораторията, че са 65-607.  На 44г, с леки нарушения вече в цикъла. Чудех се дали тези нива на Естрадиол нямат роля...

# 46
  • София
  • Мнения: 23 036
Аз да помоля, ако може да ми препоръчате добра гинеколожка в източните райони на София. Ходя в Софиямед при една, но тя главно се занимава с бременни и доста претупва прегледите. От 5 години като влизам при нея от вратата ми задава въпроса дали съм в менопауза. В началото ми беше много странно, даже й отвръщах, че съм много млада за такива работи. Но или тя не борави правилно с терминологията, или и аз не знам с какво да си обясня този въпрос, при положение, че на 40 години си бях пушка отвсякъде.

# 47
  • Мнения: 39 050
За да се вдигне естрадиола може да се наблегне на соя, ленено семе, мака, сусам, (дали не беше и зеления фасул?).

# 48
  • Мнения: 26
ani_d, на доста места съм срещала, че в тази фаза на цикъла естрадиолът е със стойности близки до долна граница и това е нормално, като се качва постепенно до овулация.

# 49
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Според вас при Естрадиол 107 на 4ти ден от цикъла, дали мога да пия нещо конкретно или няма никакъв смисъл??

Бамба добре е попитала: с каква цел сте го мерили на този ден и защо искате да пиете нещо?

# 50
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Според вас при Естрадиол 107 на 4ти ден от цикъла, дали мога да пия нещо конкретно или няма никакъв смисъл??

Бамба добре е попитала: с каква цел сте го мерили на този ден и защо искате да пиете нещо?
Гинекологът ми каза между 3 и 5 ден на цикъла Естрадиол и между 19 и 21 - прогестерон

# 51
  • Мнения: 39 050
Малко по- високите дози естрадиол отговарят за младеенето в тази възраст. Така знам аз. За това и един мамолог ми е дал лист с предписания- задължително ленено семе и чия всеки ден. За сега само чия(тя е за прогестерона) приемам.

# 52
  • Мнения: 1 400
Малко по- високите дози естрадиол отговарят за младеенето в тази възраст. Така знам аз. За това и един мамолог ми е дал лист с предписания- задължително ленено семе и чия всеки ден. За сега само чия(тя е за прогестерона) приемам.
А лененото семе за какво се препоръчва?

# 53
  • Мнения: 39 050
Писах в по- предния пост- то е за вдигане на естрогена, заедно със соята и т.н.

# 54
  • тук и там
  • Мнения: 11 397
Лененото семе как го консумирате? Накисва ли се,какво се прави ?Чия със кисело мляко съм си правила, но ленено семе не съм ползвала честно казано,само преди години на капсули си бях взела-ленено масло.

# 55
  • Мнения: 39 050
Аз действам по мързеливия начин- чията я слагам в шише с вода и така я пия. Лененото семе може по същия начин.

# 56
  • София
  • Мнения: 23 156
естрадиол 107 е много добре ако няма зф или кисти.
ако е по-висок вече е проблем, а ако е много нисък говори че фоликули няма, овулация също и съответно не чакайте цикъл както сте свикнали. затова се получават и прескачания.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Не бях си пускала до сега изследвания на половите хормони, сега се наложи заради щитовидната жлеза. Ще се радвам на мнение. Правени са на 5 ден от началото на цикъла.
Скрит текст:

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Бени, аз виждам само ТСХ в небесата...другото е ок.
Вземи го повтори в др.лаболатория, ако ти се вижда много спрямо предишни резултати.

# 59
  • Мнения: 7 917
Щитовидните показват хипофункция и си за добавка на хормон (нещо ендокринолозите се услушват, щото "нали няма да раждате пак?"). LH и FSH се изследват на 3ти ден, защото най-ниската стойност е 2-3ти ден, на 5ти не знам колко са меродавни резутатите...
ПП: и доколкото знам трябва да са почти равни стойностите на LH и FSH, превеса на LH май показваше задържан фоликул, но не съм 100% сигурна Simple Smile

Последна редакция: чт, 19 авг 2021, 13:19 от peneva_a

Общи условия

Активация на акаунт