Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 15

  • 44 955
  • 799
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 7 281
Главата продължава да ме боли, а кръвното ми падна на 118 на 85. Хич няма да го меря повече. Отлагам умирането и утре ще падне скалпа на колежката. Sunglasses
От утре започвам толкова тачената тук вечерна иглика. Говорих с моя приятелка аптекарка и тя ме посъветва за добавката. Някаква американска ще ми донесе, пие се по една таблетка дневно. Иначе българската е по 4 таблетки.

Сподели, моля те, когато ти я донесе каква е Simple Smile

Аз пия от тази -
Скрит текст:

2 пъти на ден по 1 капсула. Ендокринолога дори ме посъветва да увелича на 3х1.

Аз няколко години бях със скъсен цикъл - 24, 25 дни, но от няколко месеца започна да се увеличава. В момента съм 31-ви ден и още няма никой.

Аз пия ашваганда. Тя е адаптоген и смъква стрес, напрежение... Пия и високи дози вит.Д.

А имате ли подуване, задържане на вода, оточност? Как се справяте с тях?

# 781
  • София-Младост
  • Мнения: 23 391
Аз само още вметна, че тези дни има силни магнитни бури, та може и това да е повлияло при някои.

# 782
  • София
  • Мнения: 1 121
Kaisia, как си? Оправихте ли се вече?

# 783
  • тук и там
  • Мнения: 11 736
Да, добре сме  вече. Благодаря! Flowers HibiscusОще не ми се е върнало обонянието нацяло.За протокола-този месец ми дойде 5 дни по-рано, та освен с Ковид ,или точно заради него-бях и в цикъл  и болна..  Доста дълъг и обилен беше, но и аз допринесих може би за това.Пих няколко дни аспирин протект на своя глава, без да се усетя че  аспирина увеличава кървенето. Но нищо кой знае какво по-различно по време на цикъл..Даже не усещаш тежък ПМС, щото  си имаш други грижи и болежки по време на Ковид..Grinning

# 784
  • Мнения: 180
От нчколко седмици пия магнезии и цинк, паралелно започнаха и коремни болки. Възможно ли е да е от магнезия?
 По отношение на Мигренозните болки, съм тесен специалист. От 15г съм с мигрена на хормонална основа т.е всеки месец по 2- 3 дни, нито приемаш ,нито предаваш/болка, повръщане, дразнене от светлина,шум, миризми.. / Накрая невролог ми нацели лекарството Имигран/с рецепта се дава/ като го взема в точния момент, всичко е наред.

# 785
  • София
  • Мнения: 23 130
Стела, ще снимам опаковката с вечерната иглика, когато я взема. Ще е тази вечер или утре.

На мен ми се подуват глезените понякога и е доста неприятно. Уж личната лекарка ми даде да пия хапчета, но изобщо не помагаха.

EVTI, пия магнезий от доста време, но нямам оплаквания от корема.

Замислих се вчера дали наистина тези силни магнитни бури ми влияят зле. Главата продължава да ме боли, но с тия събрани граници на кръвното цяло чудо е, че не съм заприпадала още.

# 786
  • Мнения: 20 238
Ами спри магнезия и виж дали ще мине болката.
Иначе, има някои негови форми, които може да раздразнят някой корем.

# 787
  • Мнения: 13 984
Накрая невролог ми нацели лекарството Имигран/с рецепта се дава/ като го взема в точния момент, всичко е наред.
Късметлийка.
Аз се оправям от седалгин нео но не ми ги изписва личната. Пази зелените рецепти за разни психо а аз явно още не съм толкова зазляла. Мен ме оправят 2-3  солпадеина. Сигурна съм че кодеина и кофеина си казват думата, щото парацетамола е умерена боза. Един познат наскоро ме убеждаваше че така съм била половин наркоман. Ама ме му се е случвало да му идват самоубийствени мисли от главоболие.
Да се отчета че посреднощ се преобличах само два пъти. Това е щото ви казах че не се потя.... Моля ви, кажете, сега това от нисък или висок естроген е. Ще взема пак да почна ремифемина. Той ми помагаше, ама пусто налу уж цяла година го пих.

# 788
  • София-Младост
  • Мнения: 23 391

_re_ge
Направи малка пауза и пак си го почвай. Аз съм същата с ремифемина...но пък взимам по 1 табл. само.
Мен за сега италианското ОКИ ме спасява при главоболие и ако има нещо да натиска зоните на болка.
Излизам на слънце...така ме зарежда с позитивизъм.

# 789
  • Мнения: 13 984

_re_ge
Направи малка пауза и пак си го почвай. Аз съм същата с ремифемина...но пък взимам по 1 табл. само.
Мен за сега италианското ОКИ ме спасява при главоболие и ако има нещо да натиска зоните на болка.
Ала бала - мерси. Оки ми е противопоказано заради хронични гастрит и червата.  А ремифемин си го пиех само по една цяла година. Спряла съм го от два месеца. И нещата ама много зазляват...

# 790
  • Мнения: 20 238
Ала бала, Солпадеин пробвала ли си?

# 791
  • София-Младост
  • Мнения: 23 391
Ала бала, Солпадеин пробвала ли си?
Да...никакъв ефект при мен няма:(

# 792
  • София
  • Мнения: 1 121
Kaisia, и при мене обонянието го нямаше за около три седмици и започна лека полека да се връща. Чак лятото установих,че е като преди. Става въпрос за март 2020 до лятото.
Иначе и мене тия дни ме боли ту едната половина на главата, ту другата. Отдавам го на това,че съм в цикъл. По едно време магнезият много ми помогна, ама сега не. Пия аналгин. Кога помага, кога не.

# 793
  • Мнения: 13 984
Ако нямам солпадеин пия хексалгин. При него ефекта е малко по-различен. Главоболието спира, но главата ми остава замътена. На майка солпадеина не й действа. Само аналгин й помага. Иначе тя с години вземаш седалгин нео. Ама и за нея сега е недостъпен. Тя пие два аналгина при пристъп и ако до час нещата не се подобрят пие още един. За тези, които нямат мигрени, в момента пишем ужасни неща. Никога не правете така. Просто когато имаш мигрена правиш всичко, само и само болката да отмине.
Да кажа че по принцип на мен парацетамола не ми действа температуропонижаващо нито болкоуспокояващо въобще . Затова, отдавам положителното действие върху мен на солпадеина само на  кодеина и кофеина. Този, същия познат, дето ме обяви за полунаркоман (той се занимава с наркомани между другото) каза че кодеина бил ужасен наркотик. Така да се каже карал тялото да забрави как само да се бори с болката. Всичко зависело обаче от това по колко хапчета и колко често ги пиеш. Като знам че с мигрената ми, която по принцип е и зависима и от сезони, през зимата или в периоди на стрес имам пристъпи от по няколко дена и таблетките 'фърчат, значи съм мноооого зле. Ама пък за сметка на това лятото понякога съм с хапче две на месец. Значи ще оцелея...

Последна редакция: пт, 05 ное 2021, 14:50 от _re_ge

# 794
  • Мнения: 1 977
На 53 страница сме, ще ни заключат. Аз преди се потях преди цикъл, сега и по време... И като трябваьда спира, ПМС е ужасно, не то е работа.... Питах днес моя ендокринолог (аз се имам с него и го ползвам и като Личен) какво да правя с това кръвно-дни наред 110/70 и после няколко дни 130/80.🧐🤔🙄. Каза ми да си купя и пия това. Било супер и след Ковид, специалистите го препоръчвали
https://apteka.framar.bg/30074690/%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%84%D0%B0 … B0%D1%88%D0%B5-10
Някой пил ли е? Каза ми 10 дни по 1,после 20 дни почиваш и така 3 дни

Общи условия

Активация на акаунт