Договор за Ексклузивно представителство

  • 779
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Какво мислите по повод т.н. Договор за Ексклузивно Представителство, който агенциите за недвижими имоти предлагат да подпишете, за да търсят имоти вместо вас и в другите агенции на пазара? От гледна точка на купувача гарантира ли се, че брокерът ще му намери по-лесно имот или е за предпочитане лично да се преговаря с всяка агенция. Или е поредната практика да те задържат като клиент?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Пълна глупост! Продадохме си имота сами, след като го бяхме "дали" на две агенции, трета напираше за договор и трите нищо не свършиха!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 515
Определено има смисъл в ексклузивен договор за продажба по ред причини. Но не бих подписала такъв като купувач.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
Хубаво, че не съм подписала подобна глупост, че никакви ги няма някои агенции в търсенето.
П.С: Огледите и апартаментите, на които сме ходили на оглед не са ни ги намирали агенции.

# 4
  • Мнения: 40 875
Ако питаш Томева тя ще ти каже, че има полза. Но съвестните брокери са малко и според повечето купувачи така само се прецакваш.

# 5
  • Мнения: 8 799
Доколкото разбирам си в качеството на купувач. Не бих подписала ексклузивен. Не знаеш кое е твоето жилище и кой ще ти го намери. Чрез ексклузивен договор си намаляваш шанса (според мен), защото там някъде те чака твоето жилище, но твоят брокер може да не го намери.   
Внимавай какво пише в тези ексклузивни договори, веднъж една известна фирма ми предложи, прочетох го, не пишеше до кога важи, някак безсрочно, трябваше да ми продават имота.

Общи условия

Активация на акаунт