Препоръка за коректен брокер - наем на помещение

  • 374
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 164
Моля за препоръка на коректен и адекватен брокер / агенция , който се съобразява с изискванията на клиента. гр.София
Търси се помещение под наем ,ако има значение.
Ще съм благодарна за мнения,поради факта ,че за първи път ми се налага да се сблъскам с ползването на такава услуга. С търсенето без брокер ,не пожънах особен успех , за това ще съм благодарна на мнения по темата.

# 1
  • Мнения: 8 823
и да имаш собствен брокер, като обявата е на друг брокер ще опреш до него. Моят съвет е просто да си търсиш, звъни по разни обяви, и плати на брокера, който продава дадения имот. И един адвокат си намери, да те съветва, защото случаите са различни и пъстри, да ти напише хубав договор за наем.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 164
Проблема ми е ,че по обява няма помещения в района който търся. Буквално от 3 месеца стоят по сайтовете 1- 2 обяви. За това имам нужда от брокер , който да има (надявам се) база от имоти които да ми покаже.

# 3
  • Мнения: 8 823
Има и фалшиви обяви също, или неактуални.
Можеш да дадеш обява, че търсиш. И ще ти се обадят колкото искаш брокери. Брокерът го използвай само за намирането на имота, иначе не разчитай, че всичко ще ти направят както искаш, дори и да са коректни. Според мен не трябва да ти е близък или препоръчан, защото от моя опит, най-често  някой друг незнаен брокер отдава твоята мечта и щеш, не щеш през него минаваш.

# 4
  • Мнения: 91
Проблема ми е ,че по обява няма помещения в района който търся. Буквално от 3 месеца стоят по сайтовете 1- 2 обяви. За това имам нужда от брокер , който да има (надявам се) база от имоти които да ми покаже.

И вълшебният брокер очакваш да ти нарисува това, което ти трябва?
Щом няма по обявите - значи няма. Колкото и брокери да караш да ти го намерят - щом собственик не дава под наем такова, значи няма как брокер да ти намери.

Сайтовете с частните обяви са три - ало, олх и базар. С фирмените - същите, плюс имот.бг
Проверяваш ежедневно и чакаш нещо да се появи.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 164
Търсила съм апартаменти под наем и са ми показвали обекти, които не са качени в Имот.Бг.  С обяснението ,че е "нов на пазара , / точно излязал " , та не съм съгласна.

# 6
  • Мнения: 91
Някои брокери спестяват от таксите на имот.бг и пускат само в безплатните сайтове за обяви и на собствения сайт на съответната брокерска фирма.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 026
Разходете се из желания район и вижте дали няма обяви директно залепени на помещения. Може да видите и празни, да поразпитате в сградите за собствениците им.
Може и самата вие да разлепите обяви в предпочитания район.

# 8
  • Мнения: 14 635
paranoir пробвала ли си сама да пуснеш обяви какво търсиш?

Общи условия

Активация на акаунт