Ремонт на съседите и бебе вкъщи

  • 2 436
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 356
На мен ми звучи доста странно,но наши приятели с новородено громят живота.Купиха антифони и ги слагат на детето и ходиха и на сватба и по кръчми редовно ,спи си и нямат проблеми.

# 16
  • Мнения: 6 700
Аз пък не мога да разбера какво толкова къртят 2 месеца. И ние правихме ремонт от нулата и къртенето беше точно три дни - един кухнята, един банята и един вратите. И винаги слагахме бележка от колко до колко часа ще е големия шум, защото къртенето наистина е много много неприятно. Гледахме и да е в работен ден в нормален час. А другите дейности не са толкова шумни като лепене на плочки, шпакловка, боядисване. Поставянето на вратите е по-шумно, но пак е само за един ден. Монтажа на мебели пак има малко бръмчене, но не е като къртенето. Какво толкова къртят, че два месеца да отнеме?!

# 17
  • Мнения: X
По-вероятно е всички ремонтни дейности да са 2 месеца, а не самото къртене. Особено ако не се ремонтира всеки ден, може да откара 2-3 месеца.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз пък не мога да разбера какво толкова къртят 2 месеца. И ние правихме ремонт от нулата и къртенето беше точно три дни - един кухнята, един банята и един вратите. И винаги слагахме бележка от колко до колко часа ще е големия шум, защото къртенето наистина е много много неприятно. Гледахме и да е в работен ден в нормален час. А другите дейности не са толкова шумни като лепене на плочки, шпакловка, боядисване. Поставянето на вратите е по-шумно, но пак е само за един ден. Монтажа на мебели пак има малко бръмчене, но не е като къртенето. Какво толкова къртят, че два месеца да отнеме?!
Много неща. Не знаеш в каква катакомба влизат. Ако всичко е за основен ремонт, а не на шпакловка и замазка ще има да къртят не 2 месеца ами повече.

# 19
  • Мнения: 6 196
В нашия случай преустройваха тавански помещения в апартамент в т. ч да се осигури и канализация за санитарните помещения. Цяло лято къртеха. Те са строители по професия и си направиха таваните апартамент за лятото, а основния апартамент може и да са го давали под наем. Другите съседи след тях пък направиха от таваните си стаи със санитарни помещения за да ги дават под наем. Невъобразим кошмар бяха лятото и есента на онази година. Тези които иначе живеят в чужбина работеха до полунощ. Не само детето плачеше. И аз плачех от ужасния шум до сред нощите. Под нас хората през лятото ги няма, под тях е основния апартамент на тези с ремонта, а на по-долните етажи вече не се чуваше и само при нас беше ужаса. Сутрин почваха рано и аз излизах с бебето по цял ден навън, така че не знам дали през целия ден са работели или са излизали и са ходели на плаж и са работели само сутрин и вечер по хладно. Когато се прибирах след 20ч си чукаха и разбиваха. Това продължи до есента. Поне другите съседи които правиха ремонт през есента спираха от 2-4  и вечер не прекаляваха, а и през есента вече не ставаше да сме по 12ч навън. А и приключиха доста по-бързо. Но те си бяха наели група работници, а другите ремонтираха двамата с личен труд. След 22ч няколко пъти ходих да моля жената като жена и майка да не работят толкова късно и тя ми се усмихваше, обещаваше, спираха за съответната вечер и на следващата пак беше същото.

# 20
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Цитат
Зная, че и те са си в правото, но няма ли някакъв закон или правилник по който ако има бебе би трябвало някакво предупреждение или нещо подобно? Между другото ние сме 6 апартамента, от които в два има бебета.
Ако се съобразяват с брой бебета, вероятността скоро да приключат, не е никак завидна.
В интерес на потърпевшите, ремонтиращите е добре да приключат, колкото се може по-бързо и без спънки. Иначе  може да се проточи и всички да стигнете до ръбове, на които не искаре да стигате/спирате.

# 21
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 305
За вдигане на шум в позволеното време не бих реагирала.Хората имат право да ремонтират и да вдигат шум.
Но не и в часовете за почивка14-16ч. и вечер след 22ч.Такова безобразие не бих търпяла ..
При нас първо викаме домоуправителя,той предупреждава и ако не спрат звъним на 112.
Ако домоуправителя го няма в момента,предупреждавам и звъня аз.

# 22
  • Мнения: 204
Пробвайте да пускате бял шум като спи, това може да помогне да не се буди от шумове.

# 23
  • Мнения: 1 459
Аз бих стояла колкото може повече навън. И моето много се стряска и си представям какво е. Дано скоро да приключат. Но и това да не спират след 22 часа - не си е човешко.🤦‍♀️

# 24
  • Мнения: X
Спират след 22 часа. И часовете за почивка спазват.
Вярно, че спазват разрешените часове

# 25
  • Мнения: 12 857
При нас от две-три седмици къртят. Даже за нормални възрастни е неприятно - аз съм в хоум офис. Не къртят по цял ден, понякога цял ден нищо, но като започнат, е ужас.
А камо ли за недоспали хора.
Та, разбираемо е, но неизбежно.

Общи условия

Активация на акаунт