Взаимоотношения "бивши"

  • 8 255
  • 206
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 833
Мислила си е какво би я зарадвало, каквото мисли всеки човек като купува подарък... И не съм съгласна, че няма как да се разберат, виждала съм го с очите си. Когато само едната иска въпросния мъж, а другата е била с него в минало време, реално те не се конкурират за нищо, че да не се разберат. И аз съм от ревнивите, но не мога да оправдая дефекта си като ефект. Напротив, възхищавам се искрено на напредничавите и лишени от комплекси хора. И не ги отричам само защото не съм като тях.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Ако жената общува с лекота и е привлекателна, баш за бившия ще рони сълзи. Май ревнуват от зависимостта, в коята са.

# 182
  • Мнения: 18 369
Цитат на: Lorelada link=topic=1361367.msg43342676#msg43342676[url
[/url] date=1629547737]
Мъжете може и да са по-толерантни. Ако баща ти имаше жена до себе си, тия събирания щяха да й бодат очите, да пише в бг мама, да й кажем, че баща ти има чувства към бившата, и вече нямаше да е тъй. Grinning
Айде да не слагаме всички жени под общ знаменател. Горе дадох пример за жена, която ходи да купува подарък за бебето на бившата на съпруга и. До хора е, не е до пол.
Жена с новородено бебе от друг е абсолютно безопасна за приятелката ти. Спокойно може да бъде мила и великодушна с нея.

# 183
  • София
  • Мнения: 62 595
В природата има естествена конкуренция и естествени механизми на отношения. Дали външно изглежда, че се разбират, не означава, че и вътрешно се разбират. Това с подаръците е лицемерие. Евентуално може да се прояви човещина при някаква кризисна ситуация.  Обичайно поддържат здравословна дистанция.

# 184
  • Мнения: 1 732
Мъжете може и да са по-толерантни. Ако баща ти имаше жена до себе си, тия събирания щяха да й бодат очите, да пише в бг мама, да й кажем, че баща ти има чувства към бившата, и вече нямаше да е тъй. Grinning
Възможно е, но при първото й такова неуместно цупене щеше да е вън от чадъра. Може би щеше да разреди вижданията с майка ми, но нямаше да я зачертае, защото те не са създали само семейство, а и силно приятелство. И не, нямат чувства един към друг, личи си отдалеч, но ги свързва нещо по-силно-приятелство!

# 185
  • Мнения: 900
Направо съм потресена каква маса народ смята за по-нормално децата да гледат нацупени разделени родители, с някакви супер формални и студени отношения, отколкото родители, които прекарват време заедно и могат да водят диалог с усмивка и добри отношения, че дори обща вечеря и купуване на нещо. Добрите отношения с бивш не означават да си кимвате студено с леден поглед. Ако си мислите, че децата се чувстват по-сигурни така, доста грешите. Разбира се, всяка ситуация е различна, но ако има възможност бившите да са заедно родители на детето и то да има хубави спомени с двамата - какво по-добро? Проблемите и невъзможността в повечето случаи се появяват от настоящите партньори, но иначе се крием зад заблудата, че детето се "обърквало". Ако на детето му е обяснено както трябва, че мама и татко не живеят заедно, но въпреки това го обичат и двамата, няма да се обърка.
принципно е така ,но ,ако родителите можеха да водят нормален диалог ,нямаше да са разведени.

# 186
  • Мнения: 3 505
    То не се знае какво си мисли, докато го купува този подарък. Две жени няма как да се разберат, ако са били с един и същ мъж, колкото и да са толерантни една към друга. Дори най-идеалните да са, най-добре е да не си попадат взаимно в полезрението, да не говорим за подаръци за бебета. Най-добре да се държат на дистанция взаимно от добро възпитание.
    С добри чувства е купен и подаръкът, с добри чувства е ходено и на гости.
    Точно тия дами бяха в добри отношения, даже втората съпруга е споделяла колко много е направила първата за нея, но ще спестя подробности, за да не ги вадя от анонимност. Не е до баджанашки статус, до хора е. За мен тези са добрият пример, а не търсещите под вола теле.

    # 187
    • Мнения: X
    Затова живота е шарен... Житейски истории най-различни. И аз имам някаква такава, разбира се в нея нямаше намесен развод и деца, но запазих добри взаимоотношения с бившия си приятел, с когото живеех заедно от 5 години.  Последната години си съжителствахме  като съквартиранти, бяхме се изчерпали или аз търсех нещо ново, както и да е. Постепенно сложихме край без да се разделяме, защото той живееше в моя дом. Когато се появи новата ми любов те се познаваха и нямаше драми, оставих го да живее в апартамента ми, а аз се омъжих и отидох да живея в дома на съпруга ми. Даже до сватбата си живеехме като съквартиранти и бъдещия ми мъж нямаше нищо против. На сватбата ми беше и  той, заедно с други общи приятели, останахме добри познати, обаче. След като и той си намери половинката и напусна апартамента ми си запазихме само лайкове на семейните снимки /има две сладки момиченца/ и някой поздрав от учтивост, толкова! Радваме се един за друг. Но просто при нас нямаше вече дълбоки чувства, а само приятелство, затова и драми няма. Очевидно към онзи момент новото гадже е проявил повече толерантност, но нищо не ми казал. Никога не съм намирала тази ситуация за ненормална, защото се случи толкова естествено. В обратния случай си мисля, че нямаше да ми така спокойно, но зависи колко влюбен си в човека и на какви жертви си готов за него, хахаха.

    # 188
    • Мнения: 15 033
    За мене такива ситуации не са точно ок, защото това значи не просто, че сега няма силни чувства, а че никога не ги е имало и отношенията са били удобство и проба, докъдето откара.
    Имах връзка с такъв човек и пред 'здравото приятелство' и спиране на контакт избрах спирането на контакт. Точно каквото и писах горе - не се влагат чувства - нито сега, нито преди. Това е точно като да се ентусиазираш от нова лъскава играчка и когато то омръзне , да я хвърлиш, но в малко по-окултурен вариант. Аз пък не искам да поддържам такава отбий-номер комуникация, така че отрязах всички възможни начини за контакт. Евентуално може се засечем на паркинга на някой супермаркет, което не се е случвало и дано и в бъдеще не се.

    # 189
    • Мнения: 3 505
    Дори и не мога да си се представя в ситуация, в която воювам за мъж с друга жена. Може аз нещо да съм сбъркана, но това ми изглежда кошмар, в който доброволно не бих влязла.

    # 190
    • Мнения: 5 599
    Скрит текст:
    Направо съм потресена каква маса народ смята за по-нормално децата да гледат нацупени разделени родители, с някакви супер формални и студени отношения, отколкото родители, които прекарват време заедно и могат да водят диалог с усмивка и добри отношения, че дори обща вечеря и купуване на нещо. Добрите отношения с бивш не означават да си кимвате студено с леден поглед. Ако си мислите, че децата се чувстват по-сигурни така, доста грешите. Разбира се, всяка ситуация е различна, но ако има възможност бившите да са заедно родители на детето и то да има хубави спомени с двамата - какво по-добро? Проблемите и невъзможността в повечето случаи се появяват от настоящите партньори, но иначе се крием зад заблудата, че детето се "обърквало". Ако на детето му е обяснено както трябва, че мама и татко не живеят заедно, но въпреки това го обичат и двамата, няма да се обърка.
    принципно е така ,но ,ако родителите можеха да водят нормален диалог ,нямаше да са разведени.

    Очаквах някой да го каже това, даже се чудех дали още в самия пост да не вмъкна и тази си мисъл - причините за развод са много шарени и малко от тях са само липса на диалог. Понякога диалогът дори се подобрява след развода. Някои хора просто не могат да живеят заедно и да са двойка, но без това да е пречка да пият едно кафе с много добри чувства или да заведат общото си дете в зоопарка. Нали не сме влюбени и не искаме да сме омъжени за всеки, с когото водим нормален диалог?

    # 191
    • Мнения: 709
    За мен тези са добрият пример, а не търсещите под вола теле.

    И аз съм виждала с очите два такива примера и много се възхищавах какви широкоскроени хора има. И двата случая завършиха зле, в единия почина мъжа и двете “приятелки” бивша и настояща се хванаха за гушите на коя детето да наследи повече. Във втория случай четиримата бяха неразделни, после втората жена се разведе с героя и той го обърна на рев, как той винаги е обичал само нея (първата) и не е трябвало никога да се развежда с нея. В името на децата да се съберели пак.
    Изчакай края на филма преди да си вадиш изводи.

    # 192
    • Мнения: 1 304
    Всичко е здравословно, щом няма огорчени и наранени страни. Никой не бива да бъде съдник, а само съпричастен към всяка история. Дано дамата, започнала темата да си е намерила за себе си това, което ще е насочи в правилната насока.

    # 193
    • Мнения: 3 505
    За мен тези са добрият пример, а не търсещите под вола теле.

    И аз съм виждала с очите два такива примера и много се възхищавах какви широкоскроени хора има. И двата случая завършиха зле, в единия почина мъжа и двете “приятелки” бивша и настояща се хванаха за гушите на коя детето да наследи повече. Във втория случай четиримата бяха неразделни, после втората жена се разведе с героя и той го обърна на рев, как той винаги е обичал само нея (първата) и не е трябвало никога да се развежда с нея. В името на децата да се съберели пак.
    Изчакай края на филма преди да си вадиш изводи.
    В случая деца от първия брак няма, та поне тези рискове ще избегнат, но времето ще покаже дали ще си другаруват докато смъртта ги раздели. Малко приятелства оцеляват до живот и без да са усложнени от баджанашки истории.

    # 194
    • Мнения: 18 837
    Ако можех да продължа да излизам  с бившия и децата и да се смеем заедно, да пазаруваме и да ходим на кино, аз лично нямаше изобщо да се разведа. Щях да изтърпя останалото заради децата и готово. Щом не можем, значи мачът е свирен и няма да се пъна после насила да го правя, майка героиня чак дотам не съм. Децата може да са си и постоянно с баща си ако искат, но за мен каквото било - било Simple Smile Насила хубост не става, не виждам защо жена да се преструва, ако не й се разхожда с бившия мъж или мъж да си ходи по излизания с бившата съпруга, без да има желание, но заради децата.

    Общи условия

    Активация на акаунт