Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 10

  • 76 141
  • 768
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27 547
Не ми ръждясва или пожълтява нищо...това на суха отвън опаковка ли се случва? Но рафтовете ни са или стъкло, или пластмаса (единият шкаф е стар, та пластмасата не е искрящо бяла по принцип, но не е пожълтяла повече). Имам и от тези противоплъзгащите подложки за шкаф/хладилник на някои места. Това е доста препоръчително за йод и подобни силно цапащи.
Натка, може ли снимка на твоята спрей опаковка? Купих си един спрей за почистване на ръце от Лидъл, пръска страхотно. Глася го за бъдещ контейнер за кислородната вода, ама трябва да свърши...дали ще е проблем да използван същата опаковка? 🤔
Наскоро купих от Кауфланф комплект противоплъзгащи подложки, цветни и предварително нарязани и скоро ще ги слагам в единия хладилник. 🙂
Мариат, слагаш ли нещо под опаковката? Ние сме със стъклени рафтове, но аз все се презастраховам...

# 76
  • Мнения: 12 784
Моето е съвсем обикновено шишенце май от магазин за наливни парфюми го бях вземала, то ми е от години. От тях съм си купувала и само празни шишенца, те така или иначе си имат цена отделно от парфюма. Сега може и да има по-голям избор, но тогава хич нямаше, особено както исках да е стъкло а не някаква незнайно каква пластмаса.
То каквото и да беше, пак щеше да е промито няколко пъти със спирт и с кислородна вода после, че чак тогава да съхранявам вече в него. Кислородната вода е по-нестабилна когато има някакъв примес, та затова първо с такава промивам и шишенцето, и пулверизатора да прокарам през него няколко пъти, да съм сигурна че няма какво да я замърси и да ми изфирясва.
От йодна тинктура всичко се цапа, ако е подляло от шишенцето, това е нормално. Виж от кислородна вода не съм имала оцветявания, то тя по-скоро обезцветява всъщност.

# 77
  • Мнения: 27 547
Такъв лош опит имам със стъклени и шишенца от налични парфюми, че...все механизмът им засича и това горе си остава натиснато в някакъв момент. Не знам, аз ли все на такива калпаци попадам...😁
Как организирате батерии (ако имате повече)- има ли нещо до което не трябва да са в близост? И същият въпрос, но за зарядни и разните там кабели покрай тях?

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 716
Стъклени шишенца с пулверизатор има в Джъмбо.
 Относно организацията на аптечката - държа в несесери, като лекарствата са в двустранно прозрачни.


В непрозрачните дрържа инцидентно ползвани неща и са с етикети, за да се ориентирам по-лесно.

Последна редакция: нд, 29 авг 2021, 17:32 от avia

# 79
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Идеи за събиране на пране по цветове, което да не заема много място? В момента го събирам в 4 големи торби - бяла, червена, сива (за черно и тъмни цветове) и светлозелена (за светли цветове), но ми заемат много място и не мога да ги скрия в шкаф или гардероб. От този вид са - иначе са функционални, но...

Ако е обсъждано, извинете ме, насочете ме къде.

# 80
  • Мнения: 197
Здравейте!
Коридорът ни е много тесен. Няма възможност за антре. Някой има ли органайзер от плат? Мисля да го закача на закачалките зад вратата, а плотът на шкафа за обувки да ползваме за нещо дребно на прибиране вкъщи.
Къде държите дамската си чанта при такива тесни коридори.
Кошовете за пране от плат удобни ли са?

# 81
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 305
Няма шанс да наредя 3-4-5 торби или кошове за пране, та да сортирам по цветове! Ще се провъзглася за луда сама себе си, съжалявам. Не го намирам за практично и за сефте чувам някой да разполага с торби за различните цветове пране. Нищо лично към Мила!
Аз имам един- единствен кош. Сортирам прането ръчно, все пак не е радиоактивно. За 30 секунди съм напълнила пералнята.

# 82
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ние събираме в отделна торба само бельото, но то се пуска два-три пъти седмично, останалото е общо.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 255
Аз деля прането на бяло, цветно, черно и детско. В момента са ми в кошове, извън шкафа, в който ми е пералнята и препаратите. Мисля в следващото жилище да оптимизира това и всичко да е скрито в шкаф. Ще сложа дълги, дълбоки кошове за пране на изтеглящи се рафтове. Все едно чекмеджета, но вместо страници - кошове. Другия вариант ми е металните решетъчни кошове на Икеа, но не знам дали ще ме устройва размерът.

# 84
  • Мнения: 12 784
Изглежда удобно да се разделя прането още с мятането по кошовете, само ми се вижда че това е за по-големичко жилище. Няма как да не заемат място такива торби/кошове, все пак те ако са твърде малки няма да побират достатъчно и няма да си вършат работата.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Нашето пране е в един голям кош, отделно, в по-малък, който влиза в големия е бельото, а най-отгоре в едно легенче - чорапите и партенките.
Бельото, независимо от цвета, пера на 60°, а останалото - на 30.
Обикновенно бельото минава със светлите дрехи, а чорапите - с тъмните.

# 86
  • Мнения: 949
Нашето пране го разделям в три коша - детско, възрастни, хавлии. За по-дребно делене нито  имам нерви, нито желание. Сигурна съм, че на децата също няма да им се занимава ас делене по цветове и всичко ще стане пак каша, каузата е обречена в нашия дом. А и ако чакам да се напълнят кошовете за да пусна пералня, къде ще му излезе краят. Не обичам да пускам незапълнена пералня.
Един ден като правим ремонт на банята бих си сложила такива кошове.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 07:25 от pavlina_hrist0va

# 87
  • Мнения: 39 357
Чудя се на торбите за мръсни дрехи.... Понякога се налага да пръсна някоя дреха я с белина, я с обезмаслител, я с друг препарат. Така леко омокрената дреха+препарата не правят ли петна и по плата на торбата? За протокола- действам като  Тарти.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 716
Преди повече от година купих от разпродажба в Икеа такъв шкаф за пране, но при нас банята е тясна и дълга - 2 м сухо и 2 метра мокро помещение, та мястото не ми е кът. Деля на тъмно и светло+ кутия за мръсни чорапи. Бяло пера веднъж в седмицата - хавлии и покривки, които не се застояват в кош.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 748
Разделянето на дрехи е удобно и пести време при пускане на пералнята. Освен това във всеки един момент виждаш какво количество от какъв вид се е събрало и кое да изпереш. Но за мен освен мястото има и още нещо, което прави идеята неосъществима - липсата на съдействие от страна на другите в къщи. Кажете ми как да науча ММ /при децата почти съм успяла!/, че тениските трябва да се пускат на друго място, различно от от това за бельото му!
За протокола - женени сме от 29 години.

Общи условия

Активация на акаунт