Спортна БГ-Мамма – обща тема за коментари за всякакъв спорт

  • 32 436
  • 537
  •   1
Отговори
# 120
  • Milano
  • Мнения: 3 658
На финал. 🇮🇹🇮🇹🇮🇹
Ale 🔝🔝🔝.
Ох, вече мога да дишам🤣🤣🤣🥳🥳🥳🥳

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 00:42 от regina di cuori

# 121
  • София
  • Мнения: 10 330
С нетърпение чакам финала тази вечер. Там не знам за кого ще съм, искам петгеей а качествен волейбол. Мачът за бронза същи ще е интересен, сърбите са ми много неприятни и май ще съм за Полша.

После чакам световното за момичета под 18 в Мексико но там съм пристрастна и ще е съвсем емоция. И за момчета под 21 Heart

# 122
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Аз сили само за финала ще имам - Словения-Италия , предвидила съм го в програмата ми за днес , да го видя тоз италиански отбор без........неприятните ми муцуни/състезатели.

# 123
  • София
  • Мнения: 27 181
Форца Италия! Simple Smile

Италия 3-2 Словения

Дубъл на ЕвроВолей' 2021
след жените, титла и за адзурите.
Златната 2021 г. за италианския спорт продължава.
7 евротитла за Италия, но 16 години по-късно след последната. Но това е титла и за най-младия отбор на това европейско. По всичко изглежда, че тези момчета ги чака голямо бъдеще, като голямата цел ще е златото в Париж' 2024, защото единствената титла, която липсва на Италия е олимпийската.
Микиалето бе големия герой и напълно заслужено бе определен и за номер 1 на шампионата.
Словения бе третия фаворит на букмейкърите след Полша и Сърбия, но уви, италианците изненадаха всички. Simple Smile

# 124
  • София
  • Мнения: 10 330
Честито на Италия!
Аз бях за Словения, но не стана. Красив мач, страхотни отигравания. Още на първия гейм, обаче, превключихме на сръбски коментатори, че нашите са способни да скапят удоволствието от от всичко. Двама много ми харесаха в този мач - Романо и единият словенски център, с бръснатата глава.

# 125
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Европейски шампиони🇮🇹🇮🇹🇮🇹



Джаннелли най-добър играч на първенството.😍

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
А при жените кой победи?

# 127
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Италия. Тази година всичко е синьо😊🇮🇹😍.

# 128
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Честита евротитла на този млад отбор. Толкоз може да ми се откъсне от клавиатурата за италиански отбор в мъжкия волей  от както се помня Wink Smiley
Приличен еврофинал се получи.
От това което видях на ЕП, въобще не много Blush , очаквана гледка в олисезон, след ОИ. От по-титулуваните и по-силните отбори хваля тези при които се получи както при Италия. Т.е. който трябваше взе почивка и се даде път на ..... Такъв добър пример при жените  бе съответно Русия.

Да отчета че изгледах Диамантената лига Париж. Следва Брюксел и двата дена Цюрих. Blush бавно и славно наваксвам. Но събота -неделя нацелих по тв картина от друг лекоатлетически тур- някакъв контенентален или подобно . В случая в Кения състезанието- познати муцуни не липсваха, интересно бе. От този тур също има записи в  youtube , та като си привърша лигата може да прегледам изданията от този тур , които са били след ОИ а и въобще да разгледам за какво иде реч.
В Париж се е получило хубаво бягане на 200 м мъже. Забелязах че Перкович - жени  диск, след разочарованието си на ОИ тук стана първа и бе радостна до някъде. Защото да речем немеца Фетер в копие продължава с не първите места. Въобще пак да кажа че на немската атлетика като цяло нещо им стана не както трябва в олисезона. Иначе за мен най -интересно бе овчарския скок  мъже разбира се. Дуплантис голяма радост като преодоля метража на който запецна предишните дни в Лозана , развеселих се с него, не биваше да бе скочил поне 6 Mr. Green Wink

# 129
  • София
  • Мнения: 27 181
Александър Усик и Антъни Джошуа

стана мач, много, много съм доволен 🙂

Скрит текст:
в един друг форум писах, че украинската машина е бъдещето в категорията и ми се смяха, е сега аз се смея. Джошуа бе брутално разкрит. Да се радва, че се размина с нокаута пред 65 000 зр. в Лондон.
Ще има реванш, но не виждам какво може да направи Антъни. Усик тепърва ще качи и още кила, защото скоро се качи в тази категория. Просто е много по-добър боксьор.

# 130
  • София
  • Мнения: 11 472
За реванша, Диаволо, не съм 109% сигурен, че ще е Усик…. Да не бързаме да отписваме  Джошуа.

# 131
  • Мнения: 2 942
Да напомня че предстои още един титаничен боксов мач този уикенд. Трилогията Фюри-Уайлдър. Това ще е вдигащ до небето адреналина мач. Те направиха супер мачове помежду си досега. Очаквам Фюри да победи, боксовите умения са на негова страна, по добрият боксъор е от двамата, но Уайлдър има страхотен нокаутиращ удар. Няма да е сензация ако приспи Фюри, дори и мача да върви зле за него. По всяко време е способен да го нокаутира. Показа го в първият мач, където почти го приключи, просто мача свърши. Много късно дойде решителният удар на Уайлдър който преобърна мача. Ако мача беше 15 рунда както едно време са били мачовете за титла, а не 12, Уайлдър щеше да спечели онзи мач. Във вторият мач Фюри тотално надигра по всички параграфи Уайлдър и си пролича че е по добрият боксъор. То си пролича и в първият мач, Фюри водеше по точки преди последният рунд, в който Уайлдър го просна, и заради последният рунд мача завърши наравно в картите на съдиите. Очаквам страшен екшън между тях, и истинска боксова класика, подобна на първият мач. Мисля че Уайлдър ще стои много по добре в сравнение с вторият мач, където беше стабилно надигран и мача ще е доста оспорван но за да победи ще му трябва нокаут. Ако се стигне до съдийско решение Фюри ще е победител. По добрите боксови умения са за него. Това което е най малко вероятно според мен да се случи, е победа по точки за Уайлдър. Ако Уайлдър спечели мача ще е само с нокаут.

Цитат
в един друг форум писах, че украинската машина е бъдещето в категорията и ми се смяха, е сега аз се смея. Джошуа бе брутално разкрит. Да се радва, че се размина с нокаута пред 65 000 зр. в Лондон.
Ще има реванш, но не виждам какво може да направи Антъни. Усик тепърва ще качи и още кила, защото скоро се качи в тази категория. Просто е много по-добър боксьор.

Simple Smile Аз в една друга тема във форума преди мнооого време написах това, по повод мача на Кубрат срещу Джошуа и шансовете му отново да стигне до мач за световна титла в тежка категория, ако не окачи ръкавиците, въпреки напредналата възраст.

Скрит текст:
А, нищо невъзможно няма, той няма да окачва ръкавиците, и каза на въпроса ще се бие ли отново за световна титла, всичко е възможно. Ще трябва да мине през някой като Поветкин или Дилиан Уайт, втора победа срещу Х. Фюри веднага ще го изскачи нагоре. Но това са победими съперници. Годините не са проблем за него защото той никога не е бил експлозивен боксъор разчитащ на скорост и енергични дълги серии, неговият стил е малко старата школа, бавно, методично, с повече единични удари и къси серии, повече игра с водещата ръка и доста внимание на защитата. Защитата му срещу Джошуа не беше обаче въобще на ниво. Проблема е че ако стигне до нов мач за световната титла до 2 ,3 години, отново ще се бие срещу съперник който много го превъзхожда като класа и едва ли ще успее да победи, дори и да се представи на върха на възможностите си. Защото ще се изправи срещу някой от Джошуа, Т. Фюри, Уайлдър, Усик (много възможно, аз предричам че Джошуа ако се изправи срещу невероятната скорост, експлозивност и издръжливост на Усик ще загуби, и подозирам че Джошуа нарочно ще иска да избяга от мач с Усик и ще се засили към Т. Фюри за обединителен мач за световните титли, не само че в този мач има повече пари, но и има по големи шансове да победи Фюри отколкото Усик, който по мое мнение ще е следващият крал в тежка категория, и е способен да победи и Джошуа и Фюри). Така че бих казал че ако си постави за цел да стигне до нов мач за световна титла не е невъзможно да е постигне въпреки годините, но да я спечели, трудно.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1272933.msg41980903#msg41980903

Това предричане че Джошуа ще загуби от Усик, съм го направил още преди 1 година. Усик ме впечатли като боксъор още преди доста години докато беше в полутежка категория. От няколко години го следя като боксъор и разправям наляво и надясно, гледайте го внимателно тоя, който се качва при най тежките, ще бъде следващият крал в категорията. Той унищожи всичко живо в полутежка категория, обедини всички титли и стана абсолютен шампион в полутежка, и каквото съм казал тогава според мен ще стане. Той ще обедини всички титли и в тежка категория и ще стане абсолютен шампион и в нея. Аз мисля че не трябва и да качва килограми. Така е перфектен, има невероятна скорост, експлозивност, и техника за тежка категория. Ако тръгне да качва килограми за да става и тежък удряч и нокаутьор, ще си загуби тази скорост и подвижност която го прави специален в тежка категория.





.

# 132
  • София
  • Мнения: 27 181
В момента тече световното първенство по борба. Всеки ден пряко по БНТ 3 от 19:00 ч. (тогава са финалните битки за медалите).
Днес, Мими Христова ще се бори за бронз в категорията си, пряко по БНТ 3 както писах.

Линкове:

официален сайт, има всички категории, които са минали дотук с мачовете на пълен запис ; има и безплатен лайв стрийм всеки ден
https://uww.org/event/world-championships-55?tab=results

програмата ден по ден
https://uww.org/event/world-championships-55?tab=schedule

ютюн канала с преки мачове и пълни записи
https://www.youtube.com/c/UnitedWorldWrestling/videos

полуфинали: 17:45 ч.
битките за медалите: 19:00 ч.

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Включиха Антъни Иванов и още шестима плувци на Черно море в олимпийския резерв на България...
https://www.plovdiv24.bg/sport/1132170.html

# 134
  • София
  • Мнения: 27 181
Преди минути, Биляна Дудова победи на нула някаква индийка и утре ще спори за златото в кат. до 57 кг.
Първи медал за България на практика. 🙂

всички хватки могат да се гледат на официалния сайт след елементарна регистрация на име, имейл и държава.

Общи условия

Активация на акаунт