Спортна БГ-Мамма – обща тема за коментари за всякакъв спорт

  • 32 564
  • 538
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 9 200
Алпинизмът е за силните и смелите.
Миналата година когато си бях в Б-я си купих книгата за Христо Проданов. Много е интересна и мотивираща, но в един момент доста поплаках.

Тази седмица катеренето е в Джакарта,но само Скорост.
Миналата седмица падна световния рекорт при Скоростта.Световният рекорд вече е 4 секунди и 90 стотни на Ведрик Леонардо от Индонезия.Всъщност той подобри рекорда три пъти.Първо 4.98 по време на квалификациите. 4.90 на четвъртфинала и 4.93 на полуфинала. Той е и първия мъж,който пада под 5 секунди. Среброто и бронза са за Китай -
При жените златото (Алеканда Мирослав) и среброто (Наталия Калучка) отидоха в Полша,а бронза при Рита Кусума Деви от Индонезия. При жените също има нов световен рекорд от 6.25.

# 346
  • Мнения: 2 071
Днес завърши държавното първенство по художествена гимнастика категория "Елит" кратък обзор:

Многобой:
ДМВ
1. Антоанета Цанкова - 104,533
2. Александра Петрова - 102,400
3.Ирена Недева - 101,825

ДСВ
1. Елвира Кранобаева - 127,333
2. Никол Тодорова - 122,00
3.Дара Стоянова - 111,950

Жени
1.Стилияна Николова - 141,050
2.Боряна Калейн - 139,600
3.Ева Брезалиева - 131,450

Финали на отделните уреди:
ДМВ
Антоанета Цанкова - злато на топка и бухалки, сребро на лента
Александра Петрова - злато на обръч и лента, сребро на топка.
Ирена Недева - сребро на обръч и бронз на топка.
Елена Христова - сребро на бухалки и бронз на обръч.
Деа Емилова - бронз на бухалки.
Карина Петрова - бронз на лента.

ДСВ
Много категорична Елвира Краснобаева - злато и на четирите уреда: обръч, топка, лента и бухалки.
Никол Тодорова -  сребро и на четирите уреда: на обръч, топка, лента и бухалки.
Дара Малинова - бронз - обръч, бухалки и лента.
Дара Стоянова - бронз - топка.

Жени
Стилияна Николова - злато на топка и бухалки, бронз на обръч и лента.
Боряна Калейн - злато на обръч, сребро на топка и бронз на бухалки.
Ева Брезалиева - злато на лента, сребро на обръч и бухалки и бронз на топка.
Татяна Воложанина - сребро на лента.

ДМВ за съжаление са ми сравнително непознати, но пък играха страхотно.
ДСВ Елвира и Никол обичайно се редуват коя да грабне златото. И преди съм казвала, че много харесвам Елвира и при чиста игра е способна на много.
При жените Боряна се завърна с чудесно представяне. Страхотно е да имаме три гимнастички на такова ниво.

Следващата седмица е ЕП в Баку където ще ни представят Стилияна, Боряна, Ева и ансамбълът.

# 347
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Много силно първенство се получи наистина, браво за усилията и труда на всички гимнастички и екипите им.

За Еля каквото и да се кажа ще е малко- невероятен талант е това момиче. Разбрах, че отскоро тренира отново със старата си треньорка Светлана Юриевна и виждаме една много стабилна и уверена Елвира на това ДП и резонно 5 от 5 златни медала. Разбира се, трябва да се отбележи и че вече е влязла в оптимална форма след контузията. Интересен факт - печели многобоя при ДСВ със сбор 127.333, ако се състезаваше при жените с този резултат се нарежда на 4-то място, веднага след Ева, която има 131.450 точки.

При жените Стили показва все по уверена, умна и целеустремена към големи победи игра, Боряна се завърна много силна и стабилна и Ева затвърди позициите си на водеща гимнастичка в НО.

Друг интересен факт- Магдалина Миневска, която не участва на ДП поради контузия, преминава от индивидуалното в ансамбъла, вероятно като резерва на първо време. Интересна рокада, със смесени чувства съм, но ще следим как ще се развият там нещата.

На ЕП в Баку заминава и малкият ни анасмбъл девойки. И там имаме доста големи очаквания за медали, децата имат много силни, конкурентни композиции.
Надпреварата стартира в сряда (17-ти май) с квалификации/многобой при ансамбъл-девойки.
Бнт 3 ще имат преки излъчвания на ЕП от 18.05.

Желая от сърце на всички много късмет, останалото го могат Sparkling Heart
Sparkling HeartSparkling Heart

# 348
  • MJF
  • Мнения: 8 598
Миналите дни гледах записи от От втория старт на световната купа по скокове във вода.
https://www.youtube.com/@WorldAquatics/streams

Първия съм го пропуснала и ще го видя като си догледам втория. Във всеки случа преди финала август Wink  . Видяла съм до тук само сингъл и синро платформа при мъжете и при жените.
 Мъжкия финал на синхрото определено ми хареса, в първите 2 кръга всички доста се постараха, после вече нещата си дойдоха по местата така да се каже. С първите 4 в класирането да речем че съм съгласна , макар че не успя мексиканския дует да устиска и  накрая пропусна британския на почетната стълбица. Най  не ми харесаха съдиите на малайския дует, ощетяваха ги най-редовно.
На сингъл мъже по друг начин като динамика протече финала. Не почнаха добре. Не разбрах защо имаше само един китайски състезател. Не започнаха много добре в първите 2 кръга като цяло но после се разскачаха. Доволна останах от количеството много добре погасени скокове хем от добро количество състезатели. Като изключа съдиите и оценките им , състезанието като показано бе определено оспорвано. Специално браво на  Rikuto TAMAI и Nathan ZSOMBOR-MURRAY - нови за мен състезатели. И жалко че моя любимец Середа изпусна да се качи на почетната стълбица но сам сгреши в повече на 2 пъти.  
За китайските състезатели и в двата случая няма и какво да се каже повече от това , че са отделна класа. Хем  Hao YANG  след 2 от по-началните кръга не беше пръв във временното класиране, като за себе си просто не скочи на 9,5-10 2 пъти.
И голяма грешка направих без да се усетя , че първо видях мъжете а после дамите на 10 м. Дамите на фона на мъжете много слаба бира. Разочароваха ме. Освен 2 - те китайски състезателки и Панделела Пам  останалите .....да не ми се обиждат. Макар че всички видно се стараха. Но далече от добра фитнес форма за начало при не малко. А за край - слабо изпълнени скокове. Ако не са двете китайки да видя нормални скокове и Панделела като  хубав стил и хорео   ....

# 349
  • Сан Хосе, Калифорния, САЩ
  • Мнения: 179
не гледам волейбол но ще се радвам от лятото да има българин в НБА - Александър Везенков в Сакраменто Кингс

# 350
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Волейбол?!

# 351
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
И аз не гледам волейбол, но Везенков  е баскетболист Simple Smile

Днес празнува нашето момче, който вече е мъж- Григор Димитров.
Здрав да е и да ни радва още дълго време!
Обич Heart



https://tennis.bg/article/grigor-dimitrov-praznuva-32-ri-rozhden … -kum-vurha/38597/

# 352
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052


На 17 май 1894 г. в България пристигат първите учители по физическо възпитание от Швейцария. Тяхната мисия е да положат основите на спорта в страната ни след Освобождението. Най-известни са Шарл Шампо и Луи Айер.
За първи път в България швейцарците внасят футболни топки и различни уреди за гимнастика. Те основават и емблематичната гимнастическа организация "Юнак". Шампо е и първият участник за България на Летни олимпийски игри - през 1896 г. в Атина
Като признание за делото им на 4.08.2006 Министерски съвет обявява 17 май за Ден на българския спорт и професионален празник на работещите в тази сфера.

Честит празник на всички спортисти, треньори, учители по физическо възпитание и на всички, които са избрали спорта да бъде техния живот! Да сте здрави и много успешни!

# 353
  • София
  • Мнения: 27 214
Да отбележим, че Сашо Везенков е на финал на Евролигата със своя Олимпиакос и е на път да сътвори история при титла. Simple Smile
Сашо Везенков вече стана МВП (най-полезен играч) на Евролигата за сезон 2022/2023 г. Т.е. най-добрия баскетболист в Европа е българин. 😎
Везенков почти сигурно ще отиде в НБА от следващия сезон. От него си зависи изцяло.
Финалът в Литва ще е в неделя, пряко по Макс Спорт 1. Сега играят Барса и Реал, баскетболното Ел Класико.

Последна редакция: сб, 20 май 2023, 00:09 от Diavolo

# 354
  • Мнения: 3 730
В момента тече европейското първенство по художествена гимнастика.
Многобоят и в индивидуалното, и при ансамблите ще се проведе утре.
БНТ3 ще излъчва.
Успех на нашите момичета.
Дописвам, индивидуалният многобой започва днес в 11:00, на eurovisionsports.tv. БНТ ще се включи в 15:00 за групата на нашите момичета.
Ансамблите са от 18:00.

Последна редакция: сб, 20 май 2023, 09:28 от Дидичка

# 355
  • Мнения: 70
Радвам се, че имаме изключително успешен баскетболист в лицето на Везенков. Голяма гордост ни е! ❤

Относно преместването му и преминаването му към НБА в САЩ обаче — скептично съм настроена. Нивото е коренно различно, а конкуренцията — смазваща. Не подценявам качествата му, но и още преди почти година, когато се спекулираше относно Сакраменто, си помислих, че е взел правилното решение да остане в Олимпиакос и за този сезон — в НБА е напълно вероятно да не получава достатъчно игрово време. Опасявам се дори, че там няма и да бъде вече „звездата“, която сме свикнали да наблюдаваме. Олимпиакос и Евро Лигата са едно, НБА — съвсем друго.

Дори и да се окажа права, поне ще имаме още един повод за гордост — най-накрая българин в НБА. Това само по себе си е огромно постижение!

Както се казва — ще поживеем, ще видим. Място за изненади винаги има.

# 356
  • Мнения: 2 942
Той няма да е първият българин. Георги Глушков е първият българин в НБА. Май че беше играл за Финикс. Но за разлика от Глушков мисля че Везенков може да бъде звезда в НБА. Няма как най добрият играч в Европа в момента, да не направи добро представяне и в НБА. Вярно че там нивото е по високо, но все пак става дума пак за баскетбол, не за друга игра. Особено ако отиде в отбор като Сакраменто, дето няма някакви звезди. Там не е като Лейкърс да речем, Голдън Стейт, Филаделфия и т.н. където няма да получава много игрово време

# 357
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
Абсолютни Европейски шампионки!😘😘😘😘
Да живее България!,,🥇🥇🥇🥇🥇🏆🏆🏆🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬

Направо станахме разногледи с момчетата ми
То футбол, баскетбол,гимнастика..

За Огромно мое съжаление голяма издънка на любимият ми"Байерн"....

# 358
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Невероятни бяха! Новият ни ансамбъл е точно толкова прекрасен, колкото бяха и предишните ни два...

# 359
  • София
  • Мнения: 27 214
Браво на златните ни момичета Simple Smile

Не знам дали гледахте волейболния финал в шампионската лига между полските отбори в Торино, ама уникален финал и трета поредна титла за Закса. Simple Smile

А днес е и финала в Евролигата. Олимпиакос - Реал, стискам силно палци на Сашо Везенков.

Общи условия

Активация на акаунт