Дистанционно обучение за учениците-Teмa 19

  • 23 667
  • 780
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Нашите се надяват до две седмици вълната да спадне и всички да са присъствено.

# 46
  • Мнения: 68 629
Юли месец, когато бяхме на море, защо не съобщаваха колко са дневно заразените? Риторичен ми е въпросът..

Иде септември, и почнаха да ни облъчват с числа, бройки, числа, бройки, умрели...подготвят ни, един вид.

# 47
  • Мнения: 8 944
sanaka, да, имам предвид зимната вълна, а не настоящата.
През юни спадът в разпространението е именно благодарение на месеците преди това на ДО. Още малко да бяха изкарали присъствено и пак щяха да тръгнат нагоре.
Наистина не разбирам кое точно ви успокоява, че в училище не се разпрастранява прекалено лесно този вирус.
Да не говорим, че имаше укриване на информация и официално данните бяха съвсем други. През ноември половината клас на моето дете бяха положинелни /деца, родители, учители/, вкл. и моето семейство, но официално се водеше, че в самото училище имало няколко деца под карантина.

# 48
  • Мнения: 3 048
Не знам колко вълни още трябва да минат, за да се разбере, че същите нямат нищо общо с ПО. При предходната вълна повече от месец децата бяха на училище и случаите прогресивно намаляваха. Тази вълна се надига по време на ваканцята, но не, за някои пак ПО е виновно. Laughing

Да съм казала, че ПО е виновно за тази вълна?
Казах, че ПО ще утежни положението на фона на тази вълна.
И не разбирам кога са намалявали бройките при ПО.
....
отговарям: м.юни 2021
Разбира се, това не ме кара да мисля, че ако има ПО, ще намалява вълната, ама хайде и от обратното да няма нужда.

# 49
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Ако наистина няма голяма вълна след това стълпотворение по морето това лято, мога да допусна, че или вирусът е намалил силата или сме достигнали оня имунитет да не му споменавам името. Синът ми работи това лято на морето и твърди, че има огромен наплив .Никой не се пази, автобусите пълни, всеки кашля и се секне. Пълно е най-вече с руснаци, румънци и израелци(те уж най-безопасни)Той и колегите му изкараха нещо за по десетина дена и не ходиха на работа.

# 50
  • Мнения: X
През юни спадът в разпространението е именно благодарение на месеците преди това на ДО. Още малко да бяха изкарали присъствено и пак щяха да тръгнат нагоре.
А сега като няма училище защо се надига вълната? Връзка с ПО никаква вече не може да се намери.

# 51
  • София
  • Мнения: 11 979
sanaka, да, имам предвид зимната вълна, а не настоящата.
През юни спадът в разпространението е именно благодарение на месеците преди това на ДО. Още малко да бяха изкарали присъствено и пак щяха да тръгнат нагоре.

И на какво ги базираш тези твърдения? Боб ли хвърли? Защо тогава сега нова вълна залива Европа след два месеца ваканция? Значи юни месец имало спад, защото преди това били на ДО, а септември миналата година имаше пик след 3 месеца ваканция, защото...? Вълните имат подем, пик и затихване - всяка една вълна, навсякъде по света, независимо от периода, в който се пада и независимо от вида и строгостта на мерките. Това вече и за слепецът би трябвало да е очевидно.

# 52
  • Мнения: 8 944

И не разбирам кога са намалявали бройките при ПО.
Тази година през май, когато всички ученици бяха ПО и бройките заразени намаляваха константно от началото на април, та чак до края на юли почти. Живото доказателство, че ПО няма никакво отношение към вълните, колкото и да е удобно и изгодно за някого да изнася такива твърдения.
Миналата година просто вълната съвпадна със застудяването, когато закономерно си има покачване на респираторните инфекции. Като добавим и "факта", че освен Ковид, други болести нямаше, ето ни една голяма вълна.

Сигурно много хора разсъждават по този начин, но истината е, че понятието "вълна", третирано от медиите, включва единствено потвърдените с пср случаи на ковид, а не всяка респираторна болест.
И отново следва да се обърне внимание на скритата статистика - покрай официално потвърдените с пср случаи има още поне три пъти толкова, непотвърдени - малко хората живеят самички и в изолация, обикновено всеки живее със семейство от поне още един, който обикновено се заразява.

sanaka, да, имам предвид зимната вълна, а не настоящата.
През юни спадът в разпространението е именно благодарение на месеците преди това на ДО. Още малко да бяха изкарали присъствено и пак щяха да тръгнат нагоре.

И на какво ги базираш тези твърдения? Боб ли хвърли? Защо тогава сега нова вълна залива Европа след два месеца ваканция? Значи юни месец имало спад, защото преди това били на ДО, а септември миналата година имаше пик след 3 месеца ваканция, защото...? Вълните имат подем, пик и затихване - всяка една вълна, навсякъде по света, независимо от периода, в който се пада и независимо от вида и строгостта на мерките. Това вече и за слепецът би трябвало да е очевидно.
Мне, не хвърлям боб.
Настоящата вълна се дължи на това, че на хората им омръзна да се пазят, видяха малко свобода и тръгнаха по заведения, почивки. Туризмът в момента си тече с пълна сила. Също така на фона на затихващата епидемия от преди месеци, някак всеки започна да спазва по-слабо мерките.
Не е нужно да се хвърля боб.

А ако твоите думи са верни, тогава защо целия свят спазва мерки и не спира да се опитва да ограничи разпространението? Сигурно е някаква огромна световна конспирация причината.

# 53
  • Мнения: 4 087
ВТ и Бургас са с високи числа, заради туристите. Ей сега га си тръгнат и ще паднат бройките. Повечето деца се срещат с много по-малко странични хора, ако са в училище. Контигента е ясен, един и същ/като по-голяма фамилия/ и ежедневен, а иначе майката га е вкъщи с ученик и малко дете/почти над 50% в стандартното БГ се,ейство/, цяла сутрин ошета, поучат и следобед се тръгва по паркове и градинки и супермаркети със съвсем по-широк и ежедневно различен кръг хора, наред с цяларра челяд. Нали се сещате, че децата не могат да издържат денонощно вкъщи и майките им също,това би се равнявало на домашен арест или затвор и си носи психологическите последствия, на които доброволно човек не би се подложил,  та социалният и в случаят случаен контакт при ДО е неизбежен и много по-рисков.

# 54
  • София
  • Мнения: 422
sanaka, да, имам предвид зимната вълна, а не настоящата.
През юни спадът в разпространението е именно благодарение на месеците преди това на ДО. Още малко да бяха изкарали присъствено и пак щяха да тръгнат нагоре.
Наистина не разбирам кое точно ви успокоява, че в училище не се разпрастранява прекалено лесно този вирус.
Да не говорим, че имаше укриване на информация и официално данните бяха съвсем други. През ноември половината клас на моето дете бяха положинелни /деца, родители, учители/, вкл. и моето семейство, но официално се водеше, че в самото училище имало няколко деца под карантина.

Всъщност никой не ви спира да изберете ДО за вашето дете.

Не разбирам защо непрекъснато повтаряте , че в училищата са инкубатор. Там се разпространява вирус както и навсякъде другаде в обществото.
Има усещането, че някой хора искат да стоят вечно затворени и децата им също, но тава не им е достатъчно - искат и другите да са така.

# 55
  • Мнения: 3 048
Наистина окуражително, ако през юни спадът е бил от месеците ДО преди това, то месеците ваканция сега ще трябва да донесат спада на тази вълна, при ПО през септември, както през юни.

Скритата заболеваемост си я има и при пикове и при спадове и пак не се влияе от ДО/ПО, курсове на валути, слънцестоене и прочие. На толкова тестване, толкова открити заболели, това е.

# 56
  • Мнения: 31
Защо тогава радателите на ПО масово не бяха съгласни с тестването на учениците?
В други страни учат максимално присъствено, но с по три теста седмично...
Тук обаче се пускат деца болни на училище, деца на болни родители също са на училище...Както винаги правим каквото си искаме, ама все сме недоволни.

# 57
  • Мнения: 8 944
Скрит текст:
sanaka, да, имам предвид зимната вълна, а не настоящата.
През юни спадът в разпространението е именно благодарение на месеците преди това на ДО. Още малко да бяха изкарали присъствено и пак щяха да тръгнат нагоре.
Наистина не разбирам кое точно ви успокоява, че в училище не се разпрастранява прекалено лесно този вирус.
Да не говорим, че имаше укриване на информация и официално данните бяха съвсем други. През ноември половината клас на моето дете бяха положинелни /деца, родители, учители/, вкл. и моето семейство, но официално се водеше, че в самото училище имало няколко деца под карантина.

Всъщност никой не ви спира да изберете ДО за вашето дете.

Не разбирам защо непрекъснато повтаряте , че в училищата са инкубатор. Там се разпространява вирус както и навсякъде другаде в обществото.
Има усещането, че някой хора искат да стоят вечно затворени и децата им също, но тава не им е достатъчно - искат и другите да са така.

Не, не искам да стоя затворена, нито пък децата ми.
Нито пък исам да ги деля от класа им.
Ковид не е вирус като всеки друг. Затова именно целит свят се стреми към ограничаването му.

# 58
  • Мнения: 4 394
Дали  ще е задължителна карантината за контактни, ако те са  ваксинирани?
 Желая от сърце и на родители и на ученици и на учители да са здрави през новата учебна година!

# 59
  • Мнения: 8 944
Дали  ще е задължителна карантината за контактни, ако те са  ваксинирани?

Да.

Общи условия

Активация на акаунт